Czym są mydła konfekcjonowane i czy warto je kupować?

Idąc do sklepu drogeryjnego i stając przed półką, na której znajdują się mydła oraz inne wyroby służące do utrzymania higieny, jawi nam się obraz dobrze nam znany. Niemal identyczne w swojej prostocie i estetyce opakowania stoją w równych rzędach. Metod wyboru tego produktu jest kilka: sugerując się firmą, ceną, zapachem, nawet kolorem. Jednak prawdziwa zabawa zaczyna się w momencie odkrycia przez klienta mydeł konfekcjonowanych. Czym są mydła konfekcjonowane i czy warto je kupować?

Kostka mydła kojarzy nam się z mniej lub bardziej określonym kształtem, czasem obłym, czasem ostro zarysowanym i kanciastym. Z kolei wyrób konfekcjonowany tego typu to uczta dla oczu oraz często dla pozostałych zmysłów. Sam widok tych towarów potrafi wzbudzić tak wiele emocji, że kiedy chce się opisać, czym tak naprawdę one są, natłok myśli i skojarzeń plącze nam szyki.

Ozdobny charakter

Zacznijmy więc może od ich najbardziej intuicyjnej funkcji, jaka nasuwa nam się w pierwszej chwili kontaktu z nimi. Ozdobny charakter tych ręcznie wykonywanych produktów, często wręcz będących wyznacznikiem bardzo dobrego wzornictwa, sam w sobie skutecznie hamuje naszą chęć docelowego ich użycia – jako środek higieny. Wysmakowane opakowania, forma np. kształt truskawki, zastosowane zdobienia… artystycznie rzecz ujmując, są to małe dzieła sztuki.


Wartość użytkowa

Warto pamiętać, że te produkty nie mają tylko za zadanie wyglądać. Ich wartość użytkowa stoi również na wysokim poziomie. Zawarte w mydłach konfekcjonowanych składniki jak masło shea, algi morskie, kozie mleko czy aloes powodują, że są równie skuteczne co piękne. Oczywiście idealnie nadają się na upominek. Postawienie takiego zdobionego mydła w przestrzeni łazienki na pewno okaże się dla niej korzystne pod względem poprawy walorów wizualnych aranżacji. Rozmiar tych wyrobów mydlarskich jest tak samo różnorodny, jak ich wygląd. Możemy zamówić produkt, który będzie miał 30 g (i będzie w formie małego misia panda, motylka, dinozaura, owieczki, świnki, kota, serduszka lub aniołka), jak i 200 g – mydła imitujące swoim wyglądem strukturę kryształu: bursztynu, malachitu, rubinu bądź granatu. Przyciągający wygląd nie pozbawia ich jednak właściwości, jakie ma użyta do ich produkcji masa np. mydła o parametrach peelingujących.

Nietuzinkowa oferta

Na brzegu wanny mogą więc stać małe zwierzaki, muszle, a nawet rośliny np. róże. Bardzo bogatą ofertę mydeł konfekcjonowanych posiada wielu producentów zajmujących się wyrobem tego typu naturalnych kosmetyków. Wszystkie rodzaje wymienionych powyżej produktów można znaleźć w przygotowanym przez nich (przypominamy: ręcznie wyrabianym) asortymencie. Ciekawą ofertą jest umieszczenie na takim mydle pożądanego napisu, loga czy rysunku. Jeśli chodzi o jego kolor oraz zapach, w tej kwestii również możemy zadecydować, by uzyskać produkt reklamowy według własnego uznania. A cena? Przy 100 gramowej kostce jest to niecałe 20 złotych, a w przypadku trochę większej, bo ważącej 140 gramów ok. 25-27 zł.

Za pomoc w opracowaniu tego tematu dziękujemy zespołowi Lareina24.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Przed świętami wiele osób ma problem z wyborem prezentów dla…