Jak nie dać się oszukać – gdzie kupić pierścionek z brylantem?

Czy miałeś kiedyś okazję kupić pierścionek z diamentem bądź brylantem za bardzo niską cenę? Jeśli tak, to najprawdopodobniej trafiłeś na oszusta. Diamenty, a w szczególności brylanty są zbyt kosztowne, by ich cena (w połączeniu z pierścionkiem) nie przekroczyła kilkuset złotych. Jak zatem nie dać się oszukać? Gdzie kupić złoty pierścionek z diamentem „z prawdziwego zdarzenia”?

Czym jest brylant?

Choć pojęcia diamentu i brylantu bardzo często używa się w sposób zamienny, nie jest to do końca prawda. Choć z grubsza nazwy te określają ten sam kamień szlachetny, to jednak różnica między nimi jest bardzo istotna.

Brylant jest rodzajem szlifu. Ciekawostką jest fakt, że jego rozmiary i kształt są obliczane matematycznie. Dzięki zastosowaniu określonych wzorów, brylant ma idealne właściwości dyspersyjne i brylancyjne. W dużym uproszczeniu oznacza to, że doskonale rozprasza światło, tworząc efekt swoistego blasku. Idealny brylant składa się z korony (część górna) i pawilonu (cześć dolna). Łącznie jest to aż 57 idealnych płaszczyzn. Ocena (i wycena) brylantu opiera się na porównaniu kształtu kamienia z wzorcem. Im wymiary oszlifowanego diamentu są bliższe ideałowi, tym jego cena wzrasta.

Jak nie dać się nabrać?

Załóżmy, że wszedłeś na stronę https://79diamenty.pl/, by zakupić interesujący Cię diament. Przeglądasz poszczególne oferty i… zastanawiasz się, czy sprzedawane brylanty są prawdziwe, czy nie. Oczywiście każdy z naszych diamentów ma certyfikat autentyczności, ale… No właśnie, co jeszcze powinno przekonać Cię, że masz do czynienia z prawdziwym diamentem?

1. Miękkość – diament jest najtwardszym minerałem na świecie. Może on zarysować wszystko (w tym nawet korund). Sam jednak może być zarysowany wyłącznie przez inny diament. Cyrkonia (diament sztuczny) nie posiada takich właściwości.

2. Inkluzje – diamenty sztuczne powstają w dość nietypowych (sterylnych) warunkach. Dlatego nie zawierają w sobie żadnych skaz. Z kolei diamenty prawdziwe takie skazy posiadają.3. Metoda cieplna – jeśli kupiliśmy pierścionki na zamówienie z diamentem, warto poddać je oddziaływaniu temperatury. Wystarczy je położyć w słoneczny dzień na nasłonecznionym miejscu. Efekt? Naturalny diament nie nagrzeje się i z pewnością nie będzie akumulował ciepła (w przeciwieństwie do cyrkonii).

4. Test pary wodnej – jeśli w naszym domu znajduje się biżuteria z diamentami, co do autentyczności których nie jesteśmy pewni, przetrzyjmy je szmatką i chuchnijmy na nie. Jeśli pokryją się parą wodną, mamy pewność, że wspomniany diament jest podróbką. Naturalny kamień nigdy się tak nie zachowa.

5. Warto poddać nasz diament oddziaływaniu promieni świetlnych. W naturalnym kamieniu światło nie będzie generowało jakichkolwiek kolorystycznych feerii (no może poza szarym blaskiem). Podróbka z kolei będzie emitować mnóstwo barw. Będą to najczęściej wszystkie kolory tęczy.

Choć istnieje wiele metod weryfikacji naturalności kamieni szlachetnych, wciąż najbardziej wiarygodną jest… zakup diamentów z odpowiednim certyfikatem autentyczności. Jak już wspominaliśmy, wszystkie sprzedawane przez nas kamienie szlachetne taki certyfikat posiadają.

Artykuł zewnętrzny 

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wielka Loteria marek Sidolux i Perlux. Konsumenci, którzy w okresie…