Elagancki salon w stylu angielskim

Połączenie nowoczesnej elektroniki użytkowej z klasycznymi, drewnianymi meblami, wielu osobom wydaje się zadaniem karkołomnym, niemalże niemożliwym do wykonania. Nic bardziej mylnego. Wystarczy sięgnąć do sprawdzonych rozwiązań, które często określane są jako tzw. w stylu angielskim.

Chodzi tu przede wszystkim o umiejętność łącznia tego co nowoczesne, z tym co klasyczne – designerskich przedmiotów użytkowych, z pięknie zdobionymi przedmiotami o funkcji czysto dekoracyjnej. Dzięki takim połączeniom, salon staje się miejscem nie tylko wygodnym w codziennym użytkowaniu, ale i miejscem pięknym, sprzyjającej rekreacji i wypoczynkowi.

Meble w salonie angielskim

Podstawą wnętrza salonu urządzonego w stylu angielskim są klasyczne, drewniane meble o dość masywnej konstrukcji, z wieloma szybko rzucającymi się w oczy zdobieniami. Ważnym elementem takiego salonu są tzw. stoły angielskie, czyli stoły wyposażone w pięknie zdobione, często mocno wygięte nogi. Są to oczywiście stoły drewniane, najczęściej malowane, rzadko występujące w naturalnym kolorze drewna. Ogólnie wnętrze i meble wykorzystywane do dekorowania salonu w stylu angielskim, najczęściej utrzymane są w pastelowej, stonowanej kolorystyce. Często jest to biel. Uzupełnieniem dla mebli drewnianych i stołu angielskiego powinny być bogato zdobione meble wypoczynkowe tj. krzesła czy sofy. Materiał tapicerski w tego typu meblach powinien mieć określony wzór. Takim wzorem/motywem mogą być kolorowe pasy lub krata, mogą to być także motywy roślinne. Meble skórzane nie będą pasowały do wnętrza urządzonego w stylu angielskim.

Dodatki do salonu angielskiego

Klasycznym elementem dekoracyjnym w tego typu wnętrzach są pięknie zdobione wazony i wazy, które ustawiamy na meblach lub bezpośrednio na podłodze. Stoły angielskie możemy ozdabiać wzorzystymi obrusami lub serwetami. Ważne, aby tego typu okrycia nie zasłaniały rzeźbionych, stylizowanych nóg stołu. Istotnym elementem dekorującym wnętrze urządzone w stylu angielskim są również firany i zasłony. Szczególnie ważne są te ostatnie. Zasłony powinny być bogato zdobione, a przedstawiony na nich motyw powinien korespondować z tapicerką sofy i krzeseł dostawionych do angielskiego stołu. Prócz zasłon, obrusów i serwet, wnętrze takiego salonu powinniśmy także udekorować wzorzystym dywanem. Na ścianach mogą pojawić się obrazy lub zdjęcia rodzinne w zdobionych ramach.

Nowoczesność i tradycja

Salon w stylu angielskim to połączenie tradycji z nowoczesnością. W takim wnętrzu nie może zatem zabraknąć związków z teraźniejszością. Salon powinniśmy uzupełnić o nowoczesny, płaski telewizor. Jeśli jesteśmy melomanami, o nowoczesny sprzęt grający, a jeśli jesteśmy miłośnikami elektronicznej rozrywki, o konsolę do gry lub laptop. Stoły angielskie i meble drewniane wykorzystywane do urządzania tego typu wnętrz, oferują wystarczającą ilość przestrzeni do pomieszczenia tego typu przedmiotów. Nie musimy także rezygnować z tzw. domowej automatyki. Wyposażenie salonu w stylu angielskim możemy zatem uzupełnić o innowacyjny system sterowania oświetleniem, ogrzewaniem czy domową klimatyzacją.

Inspiracje oraz meble w stylu angielskim znaleźć możesz na stronie: https://stolpluskrzesla.pl/c298-stoly-angielskie

Materiały prasowe


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ