Lifting szyi, czyli jak odmłodnieć o 7 lat

Decyzja o zabiegu plastycznym dyktowana jest zazwyczaj chęcią podniesienia estetyki swojego wyglądu, jak również uzyskania efektu odmłodzenia i zlikwidowania zmarszczek. Podobne rezultaty możliwe są do osiągnięcia i proponowane przez kliniki chirurgii plastycznej. Jednym z zabiegów, którego efekty są wyjątkowo widoczne i spektakularne jest lifting szyi, który pozwala uzyskać wyraźnie młodszy wygląd, z jednoczesnym zachowaniem naturalności rysów twarzy. Poniżej omówiono kilka najistotniejszych kwestii odnoszących się do wspomnianego zagadnienia.

Na czym dokładnie polega lifting szyi?

Głównym celem zabiegu staje się zniwelowanie nadmiaru skóry na szyi. Skóra z wiekiem wiotczeje i zaczyna wyglądać nieestetycznie, marszcząc się oraz tworząc fałdy. Lifting szyi prowadzi więc do jej zlikwidowania oraz wygładzenia powstałych zmarszczek, poprzez naciągnięcie luźnej skóry do środka. A także ku bokom oraz odcięcie jej nadmiaru.

Dzięki podobnym manewrom zarys szyi staje się wygładzony i wygląda estetycznie, a całość zabiegu nie wpływa na stan twarzy oraz podbródka.

Przygotowanie do zabiegu – o czym pacjentka powinna wiedzieć?

Decydując się na zabieg liftingu szyi, podobnie jak w przypadku innych zabiegów i operacji pacjentka zobligowana jest do wykonania zleconych badań oraz konsultacji z lekarzem chirurgiem oraz anestezjologiem, ustalającym sposób znieczulenia podczas zabiegu.

„Najważniejszym zaleceniem lekarskim jest zaprzestanie palenia papierosów zarówno dwa tygodnie przed zabiegiem, jak również po nim – nieraz czas ten wydłużany jest nawet do miesiąca. Ponadto przystępując do operacji pacjentka musi być całkowicie zdrowa, bez stanów zapalnych oraz infekcji. Zakazane jest także przyjmowanie leków zaburzających krzepliwość krwi – wspomniane aspekty kontrolowane są przez lekarza podczas wywiadu, w celu zweryfikowania bezpieczeństwa wykonania zabiegu.” – mówią lekarze ze szczecińskiej kliniki AestheticMed wykonującej operację liftingu szyi. „Przeciwwskazaniami do zabiegu liftingu szyi stają się więc wszelkie choroby i zaburzenia zdrowotne, przede wszystkim cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca oraz niedokrwistość, jak również stany zapalne w obrębie twarzy.” – dodają.

Przebieg zabiegu liftingu szyi

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, którego wybór wynika z konsultacji pacjentki z lekarzem – w tradycyjnej formie liftingu wymagane staje się znieczulenie ogólne, gdyż zabieg może potrwać około półtorej godziny. Standardowa forma przeprowadzania liftingu szyi wiąże się bowiem z wykonaniem kilku niewielkich nacięć w okolicach uszu oraz brody, po czym skóra zostaje naciągnięta, a jej nadmiar usunięty. Istotna w tym przypadku staje się precyzja chirurgiczna oraz doświadczenie.

Nowoczesne techniki wykonywania liftingu szyi umożliwiają przyspieszenie procesu zabiegu oraz niwelują konieczność stosowania znieczulenia ogólnego – podobne rozwiązanie zapewnia również skrócenie czasu zabiegu nawet do kilkunastu minut i nie wymaga pobytu w klinice. Warto jednak pamiętać, że wspomniane metody wiążą się z koniecznością poniesienia sporych kosztów, na które nie każda pacjentka może sobie pozwolić.

Stan pacjentki po zabiegu

Należy podkreślić, że po zabiegu samopoczucie pacjentki może nie być korzystne – skutki działania narkozy są bowiem indywidualne i zależą od predyspozycji konkretnego organizmu. Mogą pojawić się zawroty głowy oraz wymioty, które powinny minąć po pierwszym dniu od zabiegu.

Na szyję założony zostaje opatrunek, który usuwany zostaje po około dziecięciu dniach – warto pamiętać, że pierwsze efekty zabiegu widoczne są dopiero po dwóch tygodniach, a efekt ostateczny zauważalny jest po miesiącu. Podobne aspekty mogą skutkować niepokojem, niezadowoleniem oraz zachwianiami emocjonalnymi, potęgowanymi przebiegiem rekonwalescencji. Pacjentka zobowiązana jest bowiem do nie wykonywania gwałtownych ruchów oraz unikania wysiłku.

Weryfikacja miejsca dokonywania zabiegu

Lifting szyi wykonywany jest w specjalistycznych klinikach chirurgii plastycznej. Przed przystąpieniem do zabiegu warto dokonać weryfikacji rzetelności danej kliniki oraz lekarza prowadzącego zabieg. Najbezpieczniejszą alternatywą wydaje się korzystanie z usług sprawdzonych specjalistów. Posiadających doświadczenie w danej branży oraz wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt medyczny.

Nie bez znaczenia okazują się opinie dotychczasowych pacjentów, które warto poznać i przeanalizować pod kątem bezpieczeństwa. Oraz skuteczności zabiegów przeprowadzanych przez danego lekarza. Podobne przygotowanie weryfikacyjne zapewni spokój oraz zniweluje obawy odnoszące się do rzetelności lekarskiej. Korzystnie wpływając na stan emocjonalny pacjentki.

Zdjęcie: CC by FotoFyl / Erifyli Tsavdari / Flickr

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Warto mieć świadomość, że w przypadku zaawansowanej cukrzycy dieta nierzadko…