Strona główna Dziecko Nawilżacz powietrza dla dzieci – na kaszel i katar

Nawilżacz powietrza dla dzieci – na kaszel i katar

Suche powietrze to problem, który pojawia się co roku w okresie grzewczym. Zimą rzadziej otwieramy okna i wietrzymy pokoje. Powietrze w naszych domach jest suche i może być przyczyną złego samopoczucia, a także powodować różne infekcje. Odpowiednio nawilżone powietrze jest szczególnie ważne, jeśli w naszym domu czy mieszkaniu są dzieci.

Czy Twoje dziecko zimą ma przewlekły kaszel albo katar?

Jeśli na dworze jest minusowa temperatura, a Twoje dziecko non stop kaszle, ma katar i nic mu nie pomaga – to w większości przypadków nie jest to choroba, a tym bardziej nie jest to wina temperatury za oknem! Dobry pediatra, który zauważy przewlekłe objawy podpowie Ci, że w takich sytuacjach najlepsze co możesz zrobić dla dziecka – jest odpowiednie nawilżenie pokoju dziecięcego.

Nawilżyć powietrze możesz na kilka sposobów:

  • Możesz otworzyć okno na kilka minut i wywietrzyć pokój. Wychłodzisz go, przewietrzysz – ale efekt pozostanie bardzo krótko (szczególnie jeśli są włączone grzejniki).
  • Możesz też, położyć wilgotny ręcznik na kaloryfer, jednak to także nie sprawdzi się za długo, bo ręcznik szybko wyschnie.
  • Możesz zainwestować w nawilżacz powietrza, który posłuży Ci kilka lat.

Czy wiesz, że…

Jeśli dziecko ma często kaszel i katar, może być to efektem suchej śluzówki nosa. Jest ona skutkiem suchego powietrza. Wilgotność powietrza w pokoju dziecka jest bardzo ważna, dzięki odpowiedniemu nawilżaczowi możemy ustawić poziom nawilżenia i czas jego trwania. Już po pierwszym użytkowaniu efekt jest odczuwalny i zauważalny.

Jakie są zalety nawilżacza powietrza

Po pierwsze już sam fakt nawilżenia. Takie urządzenie zrobi to bardzo szybko. Do tego można ustawić odpowiedni program i czas w jakim nawilżacz będzie pracował. Co najważniejsze dobry nawilżacz nie powoduje nadmiaru wilgoci, nie pozostawia osadu na meblach czy mokrych plam na ścianie. Po drugie nawilżacz oczyszcza powietrze z kurzu, sierści i różnych bakterii i innych drobnoustrojów, które znajdują się w powietrzu. Dzięki temu znacznie łatwiej jest oddychać nam czy dziecku. Gdy w pokoju jest odpowiednia wilgotność powietrza, dziecko lepiej śpi. Sen jest bardziej spokojny, a dziecko rzadziej (albo wcale) budzi się w nocy. Do tego łagodzi lub niweluje katar oraz suchy, uporczywy kaszel. Zmniejsza ryzyko różnych infekcji, szczególnie dróg oddechowych.

Nawilżacz powietrza posiada także funkcję aromaterapii (jeśli dodamy do niego olejków eterycznych) czy jonizacji powietrza.

Jak wybrać odpowiedni nawilżacz powietrza?

Warto poczytać różne opinie w internecie. Przejrzeć różne oferty i porównać funkcje nawilżaczy. Wiele użądzeń ma bardzo ładny i nowoczesny design, który idealnie będzie się komponował z pokojem dziecka. W ofercie można znaleźć miedzy innymi: w kształcie grzybka czy kwiatka. Nawilżacze powietrza to inwestycja przede wszystkim w zdrowie dzieci!

 


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ