Poznaj Dolny Śląsk po swojemu

O województwie dolnośląskim od kilku miesięcy słyszymy wszędzie. Z prasy, radia i telewizji poznaliśmy historię z czasów II Wojny Światowej związaną z mitycznym złotym pociągiem, skarbem zrabowanym przez Nazistów, który nigdy nie dotarł do Berlina, a podobno został ukryty w podziemnych korytarzach w dolnośląskich lasach. Tymczasem województwo dolnośląskie to nie tylko legendy, ale także faktyczne i dostępne dla każdego atrakcje, na które warto się skusić, nawet jeśli nie jesteśmy zainteresowani poszukiwaniem skarbów. Dolny Śląsk – najpiękniejszy! 

Ależ tego dużo!

Zielone lasy, dzika natura, w tym dwa parki narodowe, 12 krajobrazowych i 67 rezerwatów przyrody, hotele SPA w górach, muzea, parki, jeziora… Do tego słynne zamki i pałace: Czocha, zamek w Bolkowie, Zamek Piastowski w Legnicy i najsłynniejszy obecnie Zamek Książ w Wałbrzychu, to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić, niezależnie od pory roku. Na turystów czeka także Wrocław, z pięknym ratuszem na rynku oraz liczne uzdrowiska. To właśnie w województwie dolnośląskim znajduje się najwięcej w naszym kraju miast – uzdrowisk z klinikami, sanatoriami, hotelami SPA: Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Polanica-Zdrój – to tylko niektóre z nich.

A w Dusznikach….

My jednak namawiamy na udanie się do uzdrowiska Duszniki-Zdrój. Urokliwe miasteczko leżące w dolinie rzeki pomiędzy Górami Orlickimi a Górami Bystrzyckimi słynie z wartościowych wód mineralnych bogatych w żelazo i szczawy alkaliczne. Pobyt w hotelu SPA w górach województwa dolnośląskiego to olbrzymi zastrzyk energii, aktywniejszy układ obronny organizmu, a klimat Dusznik-Zdroju pobudza produkcję czerwonych krwinek. Do Dusznik-Zdroju kierowani są pacjenci ze schorzeniami serca i problemami gastrologicznymi. Dodatkowo kąpiele borowinowe, również popularne, tak jak i picie wód ze źródeł, wspomagają leczenie kobiecych dolegliwości oraz łagodzą problemy reumatologiczne. Duszniki-Zdrój są także kojarzone z Fryderykiem Chopinem, który w uzdrowisku bywał. Co ciekawe, co roku w mieście odbywa się festiwal Chopinowski. Nic więc dziwnego, że jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych hoteli SPA nosi jego imię.

fryderyk4

Nawet jeśli cieszymy się dobrym zdrowiem warto udać się do uzdrowiska, jakim jest Dusznik-Zdrój. Wynajęcie pokoju na weekend, czy wakacje to nie tylko luksusowe pokoje, restauracja z przepysznymi posiłkami, zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne. To także możliwość zwiedzenia okolicy. Szczególnie polecamy udanie się na samodzielną albo zorganizowaną wycieczkę w Góry Stołowe.

Czytaj więcej na Fryderyk.com.pl

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ