Rozwiązania do małego mieszkania

W czasach współczesnych mało kto może sobie pozwolić na duże i przestronne mieszkanie czy dom. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszą się niewielkie mieszkania. Jednak potrzeby pozostają, jak zmieścić wszystko co jest potrzebne? Małe mieszkanie – czy to na pewno to?

Posiadanie własnego mieszkania to oznaka dorosłości. To także zazwyczaj pierwszy krok w drodze do założenia własnej rodziny. Ceny mieszkań są jednak bardzo wysokie. Według badań GUS przeprowadzonych latem 2016 roku ceny w niektórych miastach wzrosły nawet o 36% w porównaniu do poprzedniego półrocza. Średnie ceny mieszkań oscylują zazwyczaj wokoło 6 tys. złotych za metr kwadratowy. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decydując się na zakup nieruchomości, wybiera małe mieszkania. Dają one komfort samodzielnego życia, a przy tym pozwalają zaoszczędzić na wydatkach.

Brak miejsca – największa wada

Największą wadą małych mieszkań jest brak miejsca. Przez to wiele osób ma problemy z zagraconym mieszkaniem. W efekcie, zamiast odpoczywać w domu czujemy się tak niekomfortowo i nie możemy pozbyć się wrażenia, że nic nie jest na swoim miejscu. Nawet osoby, które często sprzątają, narzekają na to, że ilość miejsca nie jest wystarczająca.

Ale czy problem zostanie rozwiązany przez dostawienie kolejnej szafy? Niekoniecznie. Jeżeli chcesz się cieszyć przestrzenią i komfortem, musisz zastosować rozwiązania dla małego mieszkania.

Powiększ optycznie pomieszczenie

Małe mieszkania lubią się z białym kolorem. To najlepsze rozwiązanie dla nich. Biel optycznie powiększa pomieszczenie i sprawia, że wydaje się ono bardziej przestronne. Nie można zapominać też o kolorze sufitu – również powinien być biały. W małym mieszkaniu świetnie sprawdzają się białe kafelki i jasne panele.

  • Okna w niewielkim mieszkaniu powinny być maksymalnie odsłonięte. Zrezygnuj z ciężkich zasłon i postaw na rolety lub żaluzje, które bez problemów można zwinąć. Wybieraj krótkie firanki albo zrezygnuj z nich.
  • Wnętrza optycznie doskonale powiększają lustra. Jeśli masz taką możliwość, to zamontuj na ścianie lustro albo wybierz szafy z lustrem. Pozbądź się też dodatków w ciemnych kolorach.

Meble na wymiar – najlepsze rozwiązanie

Najlepszym rozwiązaniem dla małego mieszkania są indywidualnie wykonane meble. Meble na zamówienie dają niepowtarzalną możliwość idealnego dopasowania ich do przestrzeni.

  • W wielu mieszkaniach znajdują się niewielkie uskoki albo wnęki, które ciężko wykorzystać w jakikolwiek sposób. Meble wykonane na wymiar pozwalają wykorzystać każdy centymetr wolnego miejsca. To doskonały sposób na wykorzystanie dosłownie każdego wolnego miejsca.
  • Co więcej, meble na zamówienie można dopasować do tego, jaki sposób otwierania i jaki układ szuflad i wieszaków bardziej się sprawdzi. Standardowe szafy składają się z kilku półek i zazwyczaj połowę zajmują wieszaki. Trudno więc dobrze rozdysponować rzeczy i czasami konieczne jest dorabianie półek.

Meble wykonane na indywidualne zamówienie to najlepszy wybór dla osób, którym zależy na komforcie mieszkania w niewielkim mieszkaniu.

Szaf-Mix Sp.z o.o. Lucjan i Piotr Lenart
Artykuł został przygotowany przez firmę Szaf-Mix Sp.z o.o. http://www.szafynawymiar.waw.pl/ wykonującą meble i szafy na wymiar z najwyższej jakości materiałów o szerokim wachlarzu kolorystycznym i nowoczesnym wzornictwie. Warszawa

Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ