Studia podyplomowe dla urzędników

Studia podyplomowe dla urzędników

Wielu pracowników administracji publicznych zapomina, że sukcesem nie jest tylko otrzymanie rządowej posady, ale także utrzymanie jej. Aby tego dokonać trzeba, podobnie jak nauczyciele i osoby związane z oświatą, cały czas się dokształcać. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju szkolenia, kursy oraz studia podyplomowe. Zwłaszcza na te ostatnie warto zwrócić uwagę, bo w krótkim czasie można zyskać kompetencje, które nie tylko umocnią pozycję na rynku pracy, ale mogą także przyczynić się do otrzymania awansu w przyszłości.

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse to doskonała okazja na uzupełnienie lub odświeżenie wiedzy dla wszystkich pracowników księgowości (zwłaszcza jeśli studia licencjackie lub magisterskie kończyło się kilka lub kilkanaście lat temu). W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak zasoby majątkowe i źródło ich pochodzenia, rozrachunki, wybrane zagadnienia prawne, ewidencja wynagrodzeń i świadczeń oraz elementy prawa majątkowego, pozwalające kompleksowo uporządkować informację na temat rachunkowości. Polecane zwłaszcza urzędnikom, którzy nie posiadają dyplomu studiów ekonomicznych, a są np. po kierunku humanistycznym.

Akademia coachingu i mentoringu

Akademia coachingu i mentoringu, kierunek studiów podyplomowych, który można studiować m.in. w http://www.zpsb.pl/kontakt to świetna propozycja dla osób na co dzień zarządzających dużym zespołem lub myślących o pracy na stanowisku kierownika działu personalnego. Dlaczego warto zdecydować się na takie studia? Przede wszystkim dlatego, że mają bardzo wiele zalet. Absolwenci kierunku Akademia coachingu i mentoringu są dobrze przygotowanymi coachami i mentorami oraz nabywają praktyczne umiejętności pozwalające im lepiej motywować pracowników i zwiększać ich efektywność.

Organizacja i zarządzanie w administracji publicznej

Ten kierunek powinien szczególnie zainteresować osoby, które rozpoczęły pracę w administracji publicznej lub planują to w przyszłości. Program studiów dostosowany jest do potrzeb współczesnego rynku pracy i uwzględnia zajęcia poruszające tak ważne zagadnienia jak administracja w Polsce i w Unii Europejskiej, pomoc publiczna, ustawy o zamówieniach publicznych, marketing terytorialny, zarządzanie projektami unijnymi oraz podstawy prawa pracy i standardy obsługi klienta. Studia z organizacji i zarządzania w administracji publicznej pozwolą zaledwie w ciągu roku zdobyć wiedzę, która będzie procentować przez lata.

Materiały prasowe


Komentarze

komentarze