Konkursowa ciążowa sesja zdjęciowa

Ciąża to wyjątkowy i przepiękny czas. To dar, który posiadają tylko kobiety. To dar noszenia w sobie nowego życia, małej istoty, która już na zawsze będzie częścią nas. Zafascynowani tym stanem jako portal FESZYN.COM wspólnie z fotografką Anną Mikołajczyk zorganizowaliśmy konkurs, w którym główną nagrodą była ciążowa sesja zdjęciowa.

Sesja odbyła się na Dolnym Śląsku w przepięknych krajobrazach Doliny Baryczy. Sesja nie tylko jest nagrodą i fantastyczną pamiątką to także niezwykłe doświadczenie. Zdjęciami jak i całą stylizacją zajęła się Ania Mikołajczyk. Przeczytajcie krótki wywiad z zwyciężczynią konkursu Pauliną Jurczyńską. ZOBACZCIE PRZEPIĘKNE ZDJĘCIA!

fot. Anna Mikołajczyk
fot. Anna Mikołajczyk

1. Który to miesiąc ciąży? Czy to Pani pierwsze dziecko? Jak Pani czuje się w roli przyszłej mamy?

Obecnie jestem w 9 miesiącu pierwszej ciąży. Już nie mogę się doczekać, aż zobaczę jak wygląda maluszek i do kogo jest podobny. Czuję odrobinę niepokoju jak sobie poradzę w nowej roli, ale instynkt macierzyński jest na tyle silny, że na pewno damy radę.

2. Czy ciążowa sesja zdjęciowa była dla Pani wyzwaniem? Co sprawiło Pani najwięcej przyjemności?

Sesja, którą wygrałam była poniekąd wymarzona. Nie była dla mnie ona wyzwaniem, a raczej dobrą zabawą. Całość była niezwykłą przyjemnością. Piękna okolica, cisza i spokój dodatkowo wprawiały w doskonały nastrój.

3. Czy sesja zdjęciowa była całkowicie inna niż sobie ją Pani wyobrażała?

Nie byłam wcześniej na profesjonalnej sesji dlatego nie miałam, żadnych wyobrażeń dotyczących robienia takich zdjęć.

4. Jak pracowało się z fotografką Anną Mikołajczyk?

Z Panią Anią pracowało się cudownie. To świetna, ciepła i bardzo kreatywna osoba. Ze spokojem poprawiała każdy skrawek sukienki, wynajdywała coraz to nowe miejsca na ujęcie. Liczyła się z naszym zdaniem oraz pozwalała nam na zrobienie takiego zdjęcia o jakim marzyliśmy. Już podczas sesji brzuszkowej zdecydowaliśmy umówić się do Pani Ani na sesję z naszym maluszkiem, który niebawem pojawi się na świecie.

5. Jak rodzina i najbliżsi zareagowali na sesje? Na zwycięstwo i same zdjęcia?

Rodzina dokładnie tak jak ja była w szoku, że udało mi się wygrać. Kiedy opowiadałam o tym robili wielkie oczy, ale z niecierpliwością czekali na wyniki sesji. Obecnie opublikowane były tylko 2 zdjęcia, którymi są zachwyceni. Reszta ukaże się dopiero w tym artykule i będzie to dla nich niespodzianka.

6. Które zdjęcie jest Pani ulubionym?

Jestem wręcza zakochana w tym zdjęciu. Wszystkie są cudowne, a to ma swój niesamowity urok.

fot. Anna Mikołajczyk
Ulubione zdjęcie Paulinyfot. Anna Mikołajczyk

7. Czy poleciłaby Pani sesję zdjęciową w ciąży innym kobietom?

Każdej kobiecie poleciłabym sesję brzuszkową. To wyjątkowy czas dla kobiety, kiedy w jej ciele biją dwa serca, więc warto uwiecznić to na zdjęciach. Niesamowita pamiątka!

8. Kobiety w ciąży są wyjątkowe, noszą w sobie nowe życie, które wywróci ich świat do góry nogami? Jak bardzo wywróci Pani świat?

Ohoo. Ciężkie pytanie. Mój świat już bardzo się zmienił mimo, że nasz synek jeszcze się nie urodził. Od początku ciąży wszystko jest inaczej. Zaczynając od regularnych wizyt u lekarza, ciągłych badań, czy zmiany diety.. Zaczęłam o siebie bardzo dbać, dodatkowo dużo czytałam o rozwoju dziecka w okresie prenatalnym i wiedziałam, że maluszka można rozwijać już na takim etapie. Razem się odprężaliśmy: słuchaliśmy muzyki Mozarta, czytaliśmy bajki, uczyliśmy się rozpoznawać dłoń mamy i taty, a nawet się bawiliśmy. Na pewno po narodzinach ten świat zmieni się jeszcze bardziej, ale to najbardziej pozytywna zmiana jaką można przejść w życiu.

9. Czego jako przyszła mama boi się Pani najbardziej? Czego się Pani obawia?

Obawiam się bardzo wielu rzeczy. Czy poradzę sobie z opieką nad dzieciątkiem, czy będę potrafiła rozróżnić, czy w danej chwili jest głodny, czy ma mokrą pieluszkę, czy obudzę się w nocy jak będzie płakać.. Chyba każda przyszła mama ma mnóstwo obaw, ale po porodzie dostajemy niewyobrażalnego instynktu, który pomaga nam odnaleźć się w nowej roli. Ze wszystkim sobie poradzimy. Na początku będziemy mieli do pomocy dziadków, którzy już nie mogą się doczekać narodzin wnuka. Ich doświadczenie wiele nas nauczy i doda pewności siebie.

10. Na którą chwilę z dzieckiem wyczekuje Pani? Pierwszy spacer? Słowo „mama”?

Oczekuję kilku momentów. Pierwszy najważniejszy, jak zobaczę jego buzię i jak położą mi go na brzuchu. Ten pierwszy kontakt chyba jest dla mnie najbardziej ważny. Później chciałabym zobaczyć jego uśmiech, pierwszy ząbek, pierwszy kroczek. Każdy taki mały postęp będzie dla mnie czymś niesamowitym. Polecam sesję u Pani Ani Mikołajczyk wszystkim niezdecydowanym przyszłym mamusiom.

Z zwyciężczynią konkursu fotograficznego Pauliną Jarczyńską rozmawiała Ewelina Salwuk-Marko

 

Zobaczcie przepiękną sesję zdjęciową

CIĄŻOWA SESJA ZDJĘCIOWA

Anna Mikołajczyk

www.mobilnefotostudio.pl

Facebook: https://www.facebook.com/annamikolajczykfotografia/
POLUB NA FACEBOOKU:

Teraz czas na sesje noworodkową <3


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ