Kreacje gwiazd podczas Gali Oscary 2020 [GALERIA]

oscary 2020

Oscarowa Gala 2020 już za nami. To wielkie wydarzenie światowego kina, ale i przede wszystkim mody. Gwiazdy i celebryci z całego świata, chcą pokazać swój styl i zwrócić uwagę nie tylko fotografów na czerwonym dywanie. W tym roku królowały czarne i pastelowe suknie od najsłynniejszych Domów Mody. W centrum uwagi była, jednak sukni i peleryna aktorki Natalie Portman – która w taki sposób zwróciła uwagę na dyskryminowanie kobiet kina na Gali.

Moda z Gali Oscary 2020

Sigourney Weaver wygląda obłędnie, prawie grecka bogini . Butelkowa zieleń przygotowana przez markę Dior była rewelacyjnym wyborem dla aktorki. Tak samo w przypadku kreacji Margot Robbie, która została przygotowana w bardzo delikatnym stylu lat 90tych przez Chanel.

Uwagę zwraca też stylizacja Rooney Mara i projekt domu mody McQueen. Jest ciekawe, seksowni i trochę tajemniczo – idealnie pasuje do osobowości aktorki. Penelope Cruz wybrała klasyczną galową czarną suknie, w której wyglądała obłednie.

Piosenkarka Billie Eilish w ciekawej i nietypowej stylizacji od Chanel, ale idealnie pasująca do stylu wokalistki.

Natalie Portman – sprzeciwia się dyskryminacji kobiet

Ta stylizacja przeszła już do historii i będzie długo wspominana. Natalie Portman pojawiła się w czarnej sukni i pelerynie z domu mody Dior. Suknia została specjalnie zaprojektowana przez Marię Grazię Chiuri. Na pelerynie pojawiły się nazwiska reżyserek kina, które zostały pominięte na tegorocznej gali.
Chcę oddać hołd kobietom, które nie mogły dać się poznać dzięki swojej wspaniałej pracy w tym roku.” powiedziała Natalie Portman w krótkim wywiadzie tuż przed 92. galą rozdania Oscarów 2020.

“Chciałam w mój subtelny sposób zauważyć kobiety, które nie zostały zauważone za swoją niesamowitą pracę w tym roku – wyjaśniła Natalie Portman w rozmowie z reporterką Amy Kaufman z “Los Angeles Times”.

Natalie Portman

Na wyszytej złotymi nićmi liście znalazły się Greta Gerwig (“Małe kobietki”), Lorene Scafaria (“Ślicznotki”), Lulu Wang (“Kłamstewsko”), Mati Diop (“Atlantyk”), Marielle Heller (“Cóż za piękny dzień”), Melina Matsoukas (“Queen & Slim”), Alma Har’el (“Słodziak”) i Céline Sciamma (“Portret kobiety w ogniu”).

Reżyserka Alma Har’el skomentowała strój Portman na Twitterze. Opublikowała zbliżenie swojego imienia na kreacji i napisała: “Mój pierwszy raz na Oscarach nie mógł być piękniejszy”.

Warto podkreślić, że statuetkę w kategorii ” najlepszy reżyser” otrzymała tylko jedna kobieta – Kathryn Bigelow w 2010 roku za “The Hurt Locker. W pułapce wojny”. Łącznie do tej nagrody było nominowanych pięć kobiet – Kathryn Bigelow, Lina Wertmüller, Jane Campion, Sofia Coppola i Greta Gerwig. W tym roku, ani jedna kobieta nie została nominowana w tej kategorii.


Komentarze

komentarze