Kupujemy płaszcz męski na zimę [ Galeria ]

Krawiectwo to prawdziwa sztuka, która wymaga nie tylko zdolności manualnych i dobrego oka, lecz także lat praktyki. Profesjonalnie uszyta męska garderoba nie jest wbrew pozorom tak łatwa do znalezienia, jak mogłoby się wydawać. Po czym poznaje się dobrze uszyty płaszcz męski?

Odpowiedni fason

Wybierając krój nowego płaszcza zimowego – trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Podstawowym z nich jest: czy często podróżujesz samochodem? Jeżeli tak, lepiej zdecydować się na krótszy fason, sięgający do połowy uda lub wręcz do bioder. Bosmanka będzie dobrym wyjściem dla kierowców, gdyż dłuższy płaszcz może łatwo się zabrudzić przy wsiadaniu, będzie również utrudniać wygodną jazdę.

Jeżeli jeździsz raczej komunikacją miejską i zdarza Ci się marznąć na przystankach – poszukaj modelu, który będzie sięgać minimum do kolana. W takiej sytuacji warto też wybierać płaszcze z masywniejszym kołnierzem – można go zawsze postawić, co doskonale chroni przed porywami zimnego wiatru.

Przede wszystkim materiał

Tradycyjnie za najlepszy gatunkowo materiał, z jakiego szyje się męskie płaszcze, uchodzi wełna wielbłądzia. Nie każdego jednak stać na taki wydatek. Większość ogólnodostępnych sklepów proponuje więc wełnę owczą – często z dodatkami (najczęściej jest to poliester). Warto zwrócić baczną uwagę na rodzaj tkaniny, z jakiej uszyty będzie nasz nowy zimowy płaszcz. Od jego jakości zależy w dużym stopniu odporność na wiatr. Ciepły, nieprzewiewny, i do tego trwały model – jest prawdziwym skarbem w szafie.

Wybierając nowy płaszcz męski w sklepie internetowym Dstreet, warto też starannie przyjrzeć się fakturze materiału. Większość dostępnej obecnie produkcji ma fakturę gładką. Jednak pewne odejście od tego standardu może być intrygującym detalem.

Jeżeli planujesz nosić go do marynarki lub koszuli – zabierz je ze sobą do sklepu i sprawdź dokładnie, jak komponują się materiały. Nie tylko kolorystycznie, ale i pod kątem gramatury.

Jakość podszewki i innych dodatków

Podszewka powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, który będzie miły w dotyku. Odporny na gniecenie się – w produkcji masowej dominuje tutaj poliester, acetat i wiskoza. Zwykle utrzymana jest w nieco jaśniejszej barwie, niż całość płaszcza. Intrygującym i niebanalnym zabiegiem może być wszycie podszewki mocno kontrastującej z wierzchnią barwą płaszcza, dajmy na to – bordowej przy czarnym wierzchu. Wygląda to niezwykle stylowo, choć trzeba przyznać że jest to efekt, który spodoba się raczej odważniejszym Panom.

Wykończenie płaszcza

Kupując płaszcz męski warto też możliwie dokładnie ocenić, czy szwy są dobrej jakości. Nie będziesz naturalnie przeprowadzać zbyt dynamicznych prób siłowych, jednak zawsze można przyjrzeć się – czy nie odstają gdzieś jakieś niesforne nitki. Zwykle jest to znak szycia gorszej jakości.

Detale takie jak guziki – również mają swoją wagę. Przypatrz się czy są starannie wytłoczone, czy wygodnie wchodzą w dziurki oraz czy trzymają się mocno płaszcza.

Łatwo zapomnieć o elemencie, jakim są kieszenie. Warto, by były przestronne i wygodne. Wewnętrzna kieszeń jest obecnie pewnym standardem, jednak dobrze jest również ją przetestować. Czy mieści się w niej nasz portfel, i czy wysokość na jakiej została umieszczona jest dla nas odpowiednia. [gm album=377]

Mężczyzna w dobrze dobranym płaszczu będzie zawsze prezentować się o niebo ciekawiej niż w kurtce puchowej. Elegancki płaszcz podkreśla zalety męskiej sylwetki, czyniąc ją bardziej efektowną. Elegancja jest zawsze dobrym znakiem.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Psychologowie i styliści zgodnie twierdzą, że to, po jaką torebkę…