Pokój dziecięcy – jak go urządzić?

Stworzenie pomieszczenia, w którym nasze dziecko będzie się dobrze czuło może okazać się dość trudnym zadaniem. Musi to być bowiem przestrzeń, gdzie doskonale uda się połączyć funkcję sypialni, z miejscem do ewentualnej nauki oraz rzecz jasna do zabawy. Jak zatem można się domyślić, praca nad pokojem dziecięcym może zająć sporo czasu i wymaga przygotowań.

Warto zatem, już na etapie planowania zastanowić się na jakie rozwiązania postawić, aby taki pokój był naprawdę użyteczny i przyjazny dla naszego malucha.

Kolory i wykończenie

Pierwszym dylematem, przed którym możemy zostać postawieni w przypadku projektowania dziecięcego pokoju, jest oczywiście sposób wykończenia ścian. Przede wszystkim, zwykle zastanawiamy się nad tym jaki kolor ścian będzie pasował do takiego pomieszczenia. Oczywiście, jeśli nasze dziecko jest już starsze, należy wziąć pod uwagę również jego zdanie na ten temat. Najlepiej w takim przypadku przedstawić mu kilka propozycji, z których będzie mogło wybrać tę, która najbardziej mu odpowiada.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem może się również okazać użycie tapety właśnie w pokoju dziecięcym. Obecnie ich wybór, zarówno pod względem dostępnych kolorów, jak i wzorów jest tak duży, iż z pewnością każdy z nas znajdzie coś interesującego. Tym bardziej, że ich ceny również nie są zbyt wygórowane, w związku z czym, jeśli będziemy chcieli nieco urozmaicić pokój naszego dziecka, tapeta może być na to idealnym sposobem.

Rzecz jasna jeśli chodzi o ściany warto również zadbać o ich odpowiednie udekorowanie. Pomóc mogą nam w tym obrazki albo plakaty z ulubionymi bajkowymi postaciami naszego dziecka. Bardzo popularne są również duże, kolorowe litery, wykonane z drewna lub materiału, z których na ścianie możemy utworzyć na przykład imię dziecka. Można je nabyć nawet przez Internet, w wielu kolorach oraz wzorach, więc bez problemu można dopasować taką dekorację do wystroju całego pomieszczenia.

Wygodne meble dla dzieci

Do najważniejszych elementów, które muszą znaleźć się w takim pokoju zaliczają się oczywiście odpowiednie meble dla dzieci. Wystarczy zajrzeć do pierwszego lepszego salonu meblowego, aby przekonać się, że zrobienie takich zakupów nie będzie proste. Ilość wszelkiego typu mebli tego rodzaju jest naprawdę duża, dlatego musimy się przygotować na konieczność obejrzenia wielu produktów, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Przede wszystkim, należy się zastanowić nad łóżkiem dla naszego malucha. Powinno ono być dopasowanego do jego wieku i wykonane z przyjaznych dzieciom materiałów. Dopiero na końcu, możemy podejmować decyzję pod względem estetycznym. Zdecydowanie warto stawiać na meble dla dzieci tworzone przez renomowanych producentów np. Elies, gdyż dzięki temu możemy mieć większą pewność co do ich jakości.

Każdy pokój dziecięcy musi również zostać wyposażony w odpowiednią dużą szafę, w której zmieszczą się wszystkie ubrania i różnego typu akcesoria, czy nawet niektóre zabawki. Oprócz tego, konieczne jest zapewnienie dziecku miejsca do odrabiania zadań albo w przypadku mniejszych dzieci chociażby do malowania.

Share