Książki, które warto przeczytać w 2024 roku. Oto nasze propozycje!
Czytanie jest nie tylko wspaniałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu, ale również doskonałą okazją do rozwoju osobistego i zawodowego. Książki stanowią nieocenione źródło inspiracji, wiedzy i motywacji. Rok 2024 obfituje w tytuły, które nie tylko dodadzą koloru szarej codzienności, ale również poszerzą horyzonty. Poznaj książki, które warto przeczytać w 2024 roku
Jakie książki czytać w 2024 roku?
Jak co roku na rynku wydawniczym pojawiło się wiele perełek książkowych, po które warto sięgnąć, by czerpać z nich motywację i wskazówki dotyczące własnego rozwoju, prowadzenia biznesu czy utrzymania balansu między życiem zawodowym a prywatnym. Niezależnie od tego, czy pracujesz na etacie, prowadzisz swój biznes, czy jesteś mamą marzącą o własnej firmie z naszych propozycji wybierzesz coś dla siebie.
Inspirujące książki o motywacji i wartościach
„Chcę WWWięcej” – Ola Gościniak i Paczka Autorek
Myśląc o własnym biznesie online, wiele kobiet boryka się z lękiem, blokadami i innymi przeciwnościami, które stopują je przed działaniem. Jak oswoić te obawy, znaleźć swój pomysł na działalność w sieci i na niej zarabiać? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w książce Oli Gościniak i 59 przedsiębiorczych kobiet „Chcę WWWięcej”. Jest to zbiór inspirujących opowieści i praktycznych porad, jak znaleźć pomysł na siebie i osiągnąć sukces, nie rezygnując z życia osobistego. Ta książka pomoże ci zaistnieć w sieci!
„Dziewięć Marzeń” – Martina Zawadzka-Gawrońska
Marzenia są motorem napędowym każdego sukcesu. Martina Zawadzka-Gawrońska jest tego najlepszym przykładem. Po latach pracy w korporacji porzuciła wygodne życie i wyruszyła w podróż, która odmieniła jej życie. W swojej książce „Dziewięć marzeń”, autorka dzieli się z nami swoją wyjątkową historią o poszukiwaniu i odnalezieniu własnej drogi. To inspirująca lektura, dzięki której uwierzysz, że nie ma rzeczy niemożliwych, a także znajdziesz motywację i odwagę do realizacji własnych marzeń.
„Historie Twórców” vol 3 – IMKER
Już po raz trzeci firma IMKER wydała niezwykłą publikację o historiach polskich twórczyń i twórców działających w internecie. Książka jest zbiorem wywiadów, które były publikowane na firmowym blogu w 2023 r. O tym, jak wygląda praca twórcy internetowego, co zrobić, by osiągnąć sukces w branży oraz co ich motywuje do działania opowiadają m.in. Magda Motrenko, Mateusz Żłobiński, Ola Gościniak oraz Jakub Biel. Poznaj cienie i blaski działalności w sieci bezpośrednio u źródła!
„Siła pozytywnego nastawienia. Jak skutecznie radzić sobie z hejtem i wzmocnić poczucie własnej wartości” – Ilona Adamska
Ilona Adamska, autorka wyjątkowego poradnika „Siła pozytywnego nastawienia. Jak skutecznie radzić sobie z hejtem i wzmocnić poczucie własnej wartości”, przenosi nas do brutalnego i niebezpiecznego świata hejtu, którego mogą doświadczyć zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Wraz z ekspertami rozkłada na czynniki pierwsze zjawisko hejtu, pokazuje jego różne odsłony, m.in. w internecie, w biznesie, w życiu prywatnym, ale także przedstawia sposoby radzenia sobie z krzywdzącymi uwagami, postami czy zachowaniami. Lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć hejt i nauczyć się sobie z nim radzić.
Książki o tworzeniu i rozwijaniu biznesu
„Biznes Mamy. Poradnik o działalności nierejestrowanej” – Joanna Rułkowska
Dla mam i przyszłych mam, które mają pomysł na własną firmę, prawniczka Joanna Rułkowska przygotowała praktyczny przewodnik „Biznes Mamy. Poradnik o działalności nierejestrowanej”. Książka krok po kroku wyjaśnia, jak stworzyć biznes na próbę, w przystępny sposób objaśnia zawiłe przepisy prawne oraz daje wskazówki, jak pogodzić pracę z opieką nad dziećmi. Lektura będzie nieocenionym wsparciem dla każdej przedsiębiorczej mamy, która pragnie zarabiać na swojej wiedzy lub pasji.
„SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych” – Ewelina Podrez-Siama
W dzisiejszych czasach obecność w internecie jest kluczowa do zdobycia rozpoznawalności i osiągnięcia sukcesu biznesowego. Jak stać się widocznym w sieci? Jak wyróżnić swoją markę na tle innych? Ewelina Podrez-Siama w książce „SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych”, wprowadza nas w świat optymalizacji stron, tekstów i grafik, by były „atrakcyjne” dla wyszukiwarek internetowych. Wyjaśnia, czym jest SEO i jak samodzielnie z niego korzystać. Jeśli chcesz poprawić swoją widoczność online i skutecznie docierać do nowych obserwatorów lub klientów – ta książka jest dla ciebie!
„Oplotki. Sukces Handmade” – Agnieszka Gaczkowska
Jeśli twoją pasją jest rękodzieło i pragniesz zamienić swoje hobby w rentowny biznes już dziś poznaj „Oplotki. Sukces Handmade” Agnieszki Gaczkowskiej. Książka to nie tylko znakomity przewodnik o prowadzeniu biznesu handmade. To coś więcej! Autorka zawarła w niej lekcje i wskazówki, jak zbudować swoją definicję sukcesu na bazie własnych wartości oraz podzieliła się osobistymi doświadczeniami, którymi będziesz mogła się zainspirować.
Napisz w komentarzu, jakie książki powinny znaleźć się w naszym rankingu!
Ciekawe zestawienie książek