Mezoterapia dutasterydem – nowoczesne leczenie łysienia

Wypadanie włosów to duży problem estetyczny, u którego podłoża mogą leżeć różne czynniki. Najczęstsze jest łysienie androgenowe – spowodowane aktywnością męskich hormonów płciowych. Wbrew pozorom dotyka ono nie tylko mężczyzn – zmagają się z nim także kobiety po okresie menopauzy.

Czy możliwe jest leczenie łysienia androgenowego?

Przyczyną łysienia androgenowego jest aktywność jednej z pochodnych testosteronu – dihydrotestosteronu (DHT). Hormon ten jest w organizmie niezbędny, ale jego nadmierne stężenie (spowodowane np. niewłaściwą dietą) może mieć wiele niepożądanych konsekwencji. Jedną z nich jest stopniowa miniaturyzacja niektórych mieszków włosowych (u mężczyzn – na skroniach i w okolicy ciemieniowej, u kobiet – na szczycie głowy), które ostatecznie ulegają zanikowi.

Włos nie ma możliwości odrosnąć w miejscu, w którym doszło do zaniku mieszka włosowego. W takim przypadku jedyną skuteczną metodą terapii jest transplantacja. Łysienie androgenowe jest jednak procesem, który trwa latami. Wdrożenie odpowiedniego postępowania na wczesnym etapie może zahamować niepożądaną aktywność DHT, a nawet przywrócić funkcje mieszków włosowych, które uległy osłabieniu. Terapia na wypadanie włosów, o której mowa, to mezoterapia duasterydem.

Na czym polega terapia na wypadanie włosów duasterydem?

Duasteryd to lek, który blokuje przekształcanie testosteronu w DHT. W leczeniu łysienia androgenowego od pewnego czasu stosuje się go doustnie, ale taka kuracja obarczona jest ryzykiem niepożądanych skutków ogólnoustrojowych (ze względu na ważną funkcję DHT w organizmie). Bezpieczne dawki leku nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty.

Obecnie duasteryd można zaaplikować bezpośrednio w obszar objęty łysieniem. Minimalizuje to niebezpieczeństwo działań ubocznych, jednocześnie zwiększając skuteczność preparatu. Lek wprowadza się w okolice mieszków włosowych metodą mezoterapii – jednej z podstawowych procedur z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegowi warto poddać się w profesjonalnych gabinetach w takich ośrodkach jak Enklawa Institute. Leczenie łysienia w Szczecinie należy powierzyć wysoko wykwalifikowanemu specjaliście, nawet jeśli mezoterapię wykonuje wiele salonów kosmetycznych.

Zalety mezoterapii stosowanej w leczeniu łysienia

Mezoterapia to zabieg bezpieczny, obarczony niskim ryzykiem powikłań, do których należą miejscowe podrażnienia skóry czy obrzęki w obszarze iniekcji. Zazwyczaj jednak nie pozostawia po sobie śladów na dłużej niż kilka godzin, a pacjent może od razu powrócić do zwykłej aktywności. Zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Choć mezoterapia jest metodą tak mało inwazyjną, seria iniekcji, jaką wykonuje się w czasie zabiegu, pobudza skórę do intensywnych procesów samoregeneracji. Ubocznym efektem terapii na wypadanie włosów jest lepsze ukrwienie i odżywienie tkanek, które pośrednio przyczynia się do wzmocnienia mieszków włosowych. W połączeniu z działaniem leku mezoterapia w krótkim czasie przyczynia się do poprawy stanu skóry głowy, hamuje wypadanie włosów i powoduje zagęszczenie owłosienia.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *