Zlewy kuchenne z filtrem wody – czy to dobra inwestycja?
Twarda woda jest problemem, z którym zmaga się wiele domów. Zostawia bowiem dosyć trudne do wyczyszczenia osady na naczyniach, urządzeniach kuchennych, a także zlewach. Kiedy pojawiają się tego typu kłopoty, można również odczuwać opory przed piciem bezpośrednio z kranu. Powstały więc specjalne filtry do wody dla wygody użytkowników od razu wmontowane w kupowany zlew. Czy takie rozwiązanie ma sens?
Filtr wody to łatwiejsze czyszczenie zlewu kuchennego
Przede wszystkim odpowiedni filtr do wody zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych osadów z kamienia, szczególnie widocznych w przypadku armatury utrzymanej w ciemnej kolorystyce. Tego typu zanieczyszczenia wymagają użycia specjalistycznych środków albo myjek, co generuje dodatkowe wydatki. Nie da się zaprzeczyć, że zlew do kuchni będzie się prezentował znacznie lepiej bez widocznych zacieków. Wydłuży się również jego okres użytkowania, ponieważ środki chemiczne do usuwania kamienia potrafią z czasem naruszyć strukturę zlewu, zwłaszcza jeżeli są często stosowane. Do większości materiałów nie powinno się ponadto stosować twardych gąbek. Mowa tutaj głównie o stali nierdzewnej, ceramice oraz granicie.
Gdzie konkretnie znajduje się filtr wody?
Miejscem, w którym producent instaluje filtr do wody, jest bateria kuchenna. To niezwykle praktyczne rozwiązanie – przeważnie filtr ukrywa się w niewielkiej kapsule, dzięki czemu pozostaje niemal niewidoczny i nie wpływa na walory estetyczne wystroju. Istnieje wiele różnorodnych modeli zlewów z wbudowanym filtrem, aby każdy znalazł egzemplarz pasujący egzemplarz do aranżacji swojej kuchni. Filtr zatrzymuje bakterie, wirusy, rdzę oraz cząsteczki mikroplastiku. Nie musi mieć imponujących rozmiarów, aby oferować doskonałe walory użytkowe.
Filtr do wody – ekologiczne rozwiązanie dla każdego
Dzięki filtrowi wody można bez żadnych obaw pić prosto z kranu i nie spowoduje to żadnych negatywnych skutków dla zdrowia. Takie rozwiązanie pozwoli ponadto na rezygnację z kupowania wody w plastikowych butelkach. Plastik w większości przypadków nie nadaje się do recyklingu, więc zalega w oceanach i na wysypiskach śmieci, co będzie stanowiło ogromny problem dla przyszłych pokoleń. Musimy więc ograniczyć ilość odpadów, a picie wody z kranu może się do tego skutecznie przyczynić. Warto zaznaczyć, że filtry wody, usuwając chlor z niej i inne substancje, które mogą wpływać na jakość, poprawiają jej smak i zapach. Ta drobna zmiana nawyków nie wymaga więc żadnego szczególnego poświęcenia, a nawet ułatwia codzienne życie.
Zlew z filtrem wody – oszczędność czasu oraz miejsca w kuchni
Gdy zaprzestanie się kupowania wody butelkowanej dzięki montażowi filtrów, nie trzeba już specjalnie jeździć po zgrzewki z napojami do sklepu. Dzięki temu zakupy stają się szybsze i mniej kłopotliwe, ponieważ butelki ważą dosyć sporo, zwłaszcza kupowane w hurtowych ilościach. Ponadto ze względu na stosunkowo dużą objętość sprawiają problemy przy składowaniu, przede wszystkim jeżeli mamy niewielką kuchnię. Jak pisaliśmy wyżej, mniej butelek to także mniejsza ilość odpadów.
Dodatkowo picie wody z kranu jest znacznie tańsze niż jej kupowanie, a różnica jest na tyle duża, że zauważy się ją już w pierwszym miesiącu stosowania takiego rozwiązania. Kolejna oszczędność wiąże się ze wspomnianym niższym zużyciem armatury i środków potrzebnych do jej czyszczenia. Z tego powodu zlewy kuchenne z filtrem stanowią doskonałą inwestycję na lata.
Artykuł sponsorowany.