Domowe sposoby na przeziębienie
Oficjalnie rozpoczął się okres na przeziębienie. Większość z nas uważa je za coś niegroźnego, lecz ten wirus może być przyczyną poważniejszych chorób. Zazwyczaj nie wybieramy się do lekarza z niewielką gorączką i męczącym nas kaszlem, tylko próbujemy zaradzić im różnorodnymi lekami, które kryją się w naszej domowej apteczce. Domowe sposoby na przeziębienie – zobacz!
Domowe sposoby na przeziębienie
Jednak tutaj nasuwa się pytanie. Czy dobrze wybieram leki? Może w początkowej fazie przeziębienia nie warto po nie sięgać a powinno się spróbować czegoś innego. Naturalne sposoby zawsze są lepsze od zażywania chemii. Oto kilka domowych sposobów, aby zaradzić przeziębieniu.
Pij dużo wody.
Nie możesz pozwolić na to, aby Twój organizm się odwodnił. Na bieżąco przyjmuj płyny, by uzupełnić ich utratę. Pij wodę, gorącą herbatę (najlepiej ziołową) oraz soki pomarańczowy lub marchwiowy, które pomagają w walce z katarem.
Wykąp się w chłodnej wodzie.
Najlepiej tuż przed snem. Pamiętaj, że temperatura wody powinna być tylko o 2° niższa niż temperatura ciała. Kąpiel powinna trwać niewiele więcej niż 10 minut.
Jedz czosnek.
Czosnek pomaga na katar, który udrażnia nasze drogi oddechowe. Polecamy dwie opcje. Pierwsza, dla odważnych – kanapka z dwoma ząbkami czosnku. Druga, nieco lżejsza – zapiekane tosty z masłem czosnkowym.
Jedz rosół z kury.
Bulion działa przeciwzapalnie i ułatwia odkrztuszanie. By poprawić jego działanie możesz dodać ząbek czosnku.
Stosuj inhalacje z majeranku.
Przepis – jeden litr wody, łyżka sody, łyżka majeranku. Nasz opar wdychamy przez około 15 minut.
Chrzan na katar.
Ma właściwości wirusobójcze i bakteriobójcze. Możesz przygotować piwo chrzanowe z korzenia chrzanu, kilku pączków sosnowych i zalać to ciemnym piwem. Całość odstawiamy na 48 godzin.
Płukanie gardła roztworem z soli kuchennej.
Odkazi drogi oddechowe i załagodzi ból. Do szklanki pełnej ciepłej wody dodajemy łyżeczkę soli. Płuczemy około cztery razy dziennie.
Zimne okłady.
Jeśli nie przekona Cię kąpiel, spróbuj tego. Mokre ręczniki kładziemy na czoło, kark, przedramionach, łydkach czy pachwinach. Przy zimnych okładach nie przykrywaj się grubym kocem!