Naturalna pielęgnacja włosów z receptur babci
Są takie domowe sposoby na codzienną, naturalną pielęgnację włosów, które już od wieków stosowały nasze babcie. Skoro te zioła i rośliny idealnie sprawdzały się w pielęgnacji skóry głowy i włosów od wielu lat, dlaczego mielibyśmy zmieniać je na inne, coraz bardziej wyszukane składniki?
Poznaj wiedzę, przekazywaną dawniej z pokolenia na pokolenie. Dowiedz się, w jaki sposób naturalnie pielęgnować włosy. Które rośliny wybierać do domowych rytuałów pielęgnacyjnych do włosów?
Babciny poradnik: zioła w pielęgnacji włosów
Pokrzywa
Jest cennym źródłem witamin, minerałów, pierwiastków, flawonoidów, kwasów i mikroelementów. Ze względu na dużą zawartość krzemionki, płukanki z pokrzywy poprawiają ukrwienie skóry głowy. Roślina ta reguluje pracę gruczołów łojowych, usuwa nadmiar sebum, silnie odżywiają włosy oraz wzmacniają ich cebulki, a także aktywizuje kosmyki do wzrostu. Należy jedynie pamiętać, że płukanki lepiej nie przygotowywać ze świeżych pokrzyw, ponieważ mogą zabarwić włosy na kolor zielony.
Szałwia
Wzmacnia i odżywia włosy oraz ich cebulki. Warto stosować ją w formie płukanek do włosów, ponieważ eliminuje nadmiar sebum. A w efekcie doskonale się sprawdza w pielęgnacji przetłuszczających się włosów. Pogłębia ich kolor, wzmacnia i wykazuje właściwości przeciwłupieżowe.
Skrzyp
Ze względu na dużą zawartość krzemu świetnie działa na paznokcie, skórę i włosy. Warto stosować wcierki i płukanki ze skrzypu polnego, ponieważ przyspieszają wypadanie włosów. Zioło to, przez wiele osób traktowane jako chwast, oprawia nawilżenie włosów i pobudza je do wzrostu. Nie każdy wie, że szałwia także opóźnia siwienie włosów, wzmacnia ich odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, a także zmniejsza łamliwość kosmyków. Doskonale sprawdza się także w pielęgnacji skóry głowy, wykazuje właściwości przeciwłupieżowe.
Żeń-szeń
Syberyjski poprawia ukrwienie włosów, a dzięki temu ułatwia wnikanie substancji odżywczych do cebulek włosów i czyni je zdrowymi, sprężystymi, mocnymi i pełnymi blasku.
Czarna rzepa
Z powodzeniem można ją stosować w pielęgnacji włosów przetłuszczających się oraz w przypadku łupieżu i problemów skóry głowy. Działa odkażająco, bakteriobójczo i przeciwłojotokowo. Reguluje nadmiar sebum, eliminuje świąd oraz wzmacnia włosy i przyspiesza ich wzrost.
Mydlnica lekarska
Koi wiele problemów skórnych takich jak: stany zapalne, egzemy czy łuszczyca. Płukanka z mydlnicy lekarskiej usuwa zanieczyszczenia z włosów, eliminuje przetłuszczanie, zmiękcza, wzmacnia oraz sprawia, że kosmyki są bardziej zdyscyplinowane i podatne na układanie.
Imbir
Poprawia ukrwienie skóry głowy, wzmacnia, odświeża włosy i dekoruje je blaskiem. Aktywizuje włosy do wzrostu, pogrubia je i wygładza. Naprawia uszkodzone końcówki, poprawia kondycję bardzo zniszczonych włosów.
Aloes
To kolejny świetny składnik, który dobroczynnie wpływa na kondycję włosów. Poprawia nawilżenie, odżywia cebulki, eliminuje swędzenie i dyskomfort skóry głowy. Wzmacnia, wygładza, nabłyszcza i eliminuje elektryzowanie.
Życie w dzisiejszych czasach sprawia, że większość z nas nie ma czasu, by każdego dnia przygotowywać domowe kosmetyki do włosów. Szczególnie jeśli mamy na myśli wykorzystywanie w nich roślin znanych od wieków z dobroczynnych właściwości na włosy i skórę głowy. Z pomocą przychodzi marka naturalnych, ręcznie robionych kosmetyków Kumazu. W jej ofercie znajdziemy wysokiej jakości kosmetyki, których receptury zostały nasycone skoncentrowanymi ekstraktami roślinnymi. Dokładnie takimi samymi, jakimi swoje włosy pielęgnowały nasze babcie.
Masz problemy ze skórą głowy i włosami?
Łupież, przetłuszczanie, swędzenie skóry głowy? A może słabe, matowe, zniszczone i suche włosy lub niezdyscyplinowane kosmyki oraz rozdwajające się końcówki? Z każdym z tych problemów poradzi sobie kuracja naprawcza w postaci regularnie używanych kosmetyków do troskliwej pielęgnacji włosów marki Kumazu.
Sięgnij po kosmetyki proste z natury! Wybierz to, co najlepsze dla Twoich włosów:
Renata Zielezińska/ I.D. Media