Masaż głowy – dlaczego warto z niego korzystać i jakie korzyści niesie?
Chociaż przyjmuje różną formę i nie zawsze jest przyjemny sam w sobie, masaż zawsze ma służyć temu samemu – odprężeniu i usprawnieniu naszego ciała. Nie inaczej jest w przypadku masażu głowy, chociaż w tym obszarze, z oczywistych względów, nie możemy być przesadnie brutalni i nakładać na ciało dużego nacisku. Jak więc przeprowadza się masaż głowy? Co daje jego regularne wykonywanie? Z jakich narzędzi możemy skorzystać, aby był to rytuał nie tylko pożyteczny, ale również dogłębnie relaksujący?
1. Na czym polega masaż głowy?
2. Dlaczego warto poddawać się masażowi głowy?
3. Czym masować głowę?
Na czym polega masaż głowy?
Masaż głowy ma funkcję bardziej relaksacyjną niż zdrowotną i zwykle nie jest tak intensywny, jak na przykład masaż pleców czy innego dużego obszaru na ciele. Jego najprostsza forma ogranicza się do wykorzystania własnych rąk i delikatnego, miarowego przesuwania palcami po głowie i włosach. Jeżeli oczekujemy większych doznań, możemy skorzystać z masażera, co pozwoli na zintensyfikowanie wrażeń. Taki rytuał można przeprowadzać samodzielnie lub poprosić kogoś, by nas wyręczył.
Dlaczego warto poddawać się masażowi głowy?
Masaż głowy ma wiele plusów. Przede wszystkim jest to świetny sposób na relaks i zminimalizowanie ilości stresu, jaki nagromadził się w nas przez cały dzień. Jeżeli użyjemy masażera, możemy również pozbyć się bólu głowy, pobudzić krążenie krwi i rozluźnić się. Sam masaż ma również wpływ na nasze włosy – zostało udowodnione badaniami, że masowanie skóry głowy wzmaga proces rośnięcia włosów, co z kolei przekłada się na piękną, bujną fryzurę. Wykonując więc tylko tę jedną czynność, możemy za jednym zamachem odpocząć, pozbyć się napięcia i nerwów, a także poprawić wygląd i kondycję naszych włosów. Ważnym jednak jest to, aby być konsekwentnym i powtarzać taki zabieg regularnie – wtedy osiągniemy najlepszy efekt.
Czym masować głowę?
Jeżeli nie jesteśmy przekonani co do idei i nie chcemy inwestować w żadne narzędzia do masażu, na początek wystarczą tylko nasze palce. Kolejnym etapem jest korzystanie z masażera lub innego obiektu pozwalającego uzyskać podobny rezultat. Świetną opcją może być na przykład grzebień jadeitowy – z jednej strony wygodny i dobrze układający się w ręku, z drugiej odpowiednio ciężki i zdolny wywołać dostatecznie mocny nacisk na skórę. Zaletą grzebienia jest również sam materiał, z jakiego go wykonano, ponieważ jadeit nie elektryzuje włosów, co może mieć miejsce w przypadku używania masażerów ze sztucznego tworzywa.
Artykuł sponsorowany