Dźwięk pod kontrolą – panele dźwiękochłonne i maty akustyczne.

Choć charakterystyczne panele akustyczne kojarzą się przede wszystkim z mniej lub bardziej profesjonalnie wyposażonymi studiami nagrań, to warto zwrócić uwagę, że coraz częściej tego typu instalacje pojawiają się w domach czy w mieszkaniach. To pomysłowy sposób na to, by wyciszyć ściany lub też sufit. To niedroga inwestycja, która dodatkowo świetnie wygląda i jest bardzo praktyczna. Jakie są panele dźwiękochłonne oraz maty akustyczne? Przeczytajcie!

  1. Rodzaje paneli dźwiękochłonnych
  2. Wyciszające maty akustyczne

Rodzaje paneli dźwiękochłonnych

Głównym zadaniem paneli czy mat wygłuszających Addictive Sound jest wyciszenie niechcianych dźwięków z zewnątrz. Tego typu dodatki produkowane są przede wszystkim z płyt MDF, pianki melaminowej lub też poliuretanowej. W zależności od tego będą się różnić i właściwościami, i walorami dekoracyjnymi. W wielu wariantach nie będzie także potrzeby dodatkowego wykończenia ścian. Poza wyciszeniem panele dźwiękochłonne zmniejszają także wrażenie pogłosu. Najczęściej sprzedawane są pod postacią dużych płyt lub pojedynczych podłużnych elementów. Te z pianki przykuwają uwagę atrakcyjnym trójwymiarowym wzorem przypominającym fale lub piramidy. Można je powiesić lub też przykleić na ścianie, a ważnym parametrem staje się współczynnik pochłaniania. W profesjonalnych studiach sięga się po maty.

Wyciszające maty akustyczne

Uniwersalne maty to jeden z najpopularniejszych materiałów wyciszających na ściany. To dość praktyczne i uniwersalne oraz estetyczne rozwiązanie, które sprawdza się przy wygłuszaniu pomieszczeń, ale także przy izolacji akustycznej maszyn czy samochodów. Zaletą mat jest to, że są łatwe w montażu i dają bardzo dobre efekty – czyli minimalizują ilość dźwięku, jakie wpada do pomieszczenia. W mieszkaniach znacząco poprawiają komfort i pozwalają stworzyć przyjazną odpoczynkowi oraz pracy przestrzeń, szczególnie wówczas, gdy jesteśmy wrażliwi na dźwięki lub też potrzebujemy ciszy absolutnej. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie zajmuje dużo miejsca, a tym samym nie zmniejsza powierzchni użytkowej.

W nowoczesnym budownictwie sięga się po montaż sufitów podwieszanych z panelami akustycznymi. Takie rozwiązanie spotyka się w biurach i domach i rewelacyjnie poprawia akustykę wnętrza. Dodatkowo natężenie dźwięku zmniejsza również wełna mineralna ułożona na specjalnym stelażu. Na niej układa się sufit oraz płyty akustyczne Addictive Sound. Cena samych paneli zależy przede wszystkim od ich rodzaju. Te profesjonalne mogą pojawiać się nie tylko w mieszkaniach, ale także w studiach nagraniowych, kinach, salach widowiskowych i innych publicznych miejscach. Idealnie pochłaniają dźwięki o średniej lub wysokiej częstotliwości i wyrównują odbicia w pomieszczeniach.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Kupowanie nowej biżuterii może być zarówno ekscytujące, jak i stresujące.…