Tipsy żelowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć. Wady tipsów żelowych i ich zalety.
Paznokcie żelowe, to najbardziej znany sposób na przedłużenie paznokci oraz wykonanie na nich trwałego manicure. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania i czy można wykonać tipsy żelowe samodzielnie? Jakie są wady tipsów żelowych i ich zalety? Sprawdź, co należy wiedzieć zanim zdecydujesz się na taką metodę.
Paznokcie żelowe – na czym polegają
Najbardziej znane metody wykonywania profesjonalnego manicure, to paznokcie akrylowe, żelowe oraz hybrydowe. Posiadając krótkie i łamliwe paznokcie, (również jeśli posiadasz problem z ich obgryzaniem), i chcąc żeby prezentowały się pięknie niezbędne jest ich przedłużenie oraz nałożenie preparatów, przez które będą mocne i silne. Metoda żelowa polega na nałożeniu bezpośrednio na naturalny paznokieć lub na tips specjalnego, światłoutrwadzalnego żelu, który następnie jest utrwalany przy pomocy lampy UV. Na tak przygotowanych paznokciach wykonuje się dowolne ich zdobienie, od klasycznego manicure przez fantazyjne, nowoczesne wzory. W zależności od potrzeb, paznokcie żelowe można wykonać na trzy podstawowe sposoby:
– utwardzanie paznokci samym żelem, bez ich przedłużania
– nałożenie żelu na sztuczne paznokcie
– żel nakłady jest na szablon, tzw. formę – nadaje paznokciom idealny, dowolny kształt.
Wybór odpowiedniego sposobu najlepiej jest skonsultować z kosmetyczką. Trzeba też zaznaczyć, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żeli. Najpopularniejsze są obecnie te jednofazowe – przez cały zabieg jest wykorzystywany ten sam żel. Dla porównania, żele trzyfazowe składają się z trzech różnych preparatów, nakładanych podczas kolejnych etapów wykonywania manicure.
Zalety i wady tipsów żelowych
Paznokcie żelowe posiadają tylu samo zwolenników, co przeciwników. Osoby krytykujące tę metodę nadbudowy paznokci, wskazują że prowadzi ona do ich niszczenia i osłabienia, a same preparaty żelowe są szkodliwe dla zdrowia. Sam wygląd takich tipsów zależy oczywiście od umiejętności osoby, która je wykonywała. I zgodnie z tym – mogą prezentować się naturalnie (jeśli nie są zbyt długie lub opiłowane w mocno spiczasty kształt) lub awangardowo. Pod względem zalet takich paznokci, trzeba przyznać, że zapewniają:
– perfekcyjny wygląd i długotrwały efekt
– naturalniejszy wygląd w porównaniu do paznokci akrylowych – takie paznokcie są cieńsze
– uzupełnienie ubytków – nawet najbardziej wyszczerbione paznokcie wyglądają na zadbane i piękne.
Zniechęcający do wykonania takiego manicuru może być fakt, że niemożliwe jest samodzielne zdjęcie takich paznokci. Usunięcie żelu odbywa się przy pomocy specjalnej frezarki i odpowiednich preparatów. Nieumiejętne ich ściągnięcie może uszkodzić płytkę paznokci.
Samodzielne wykonanie krok po kroku
Chcąc posiadać paznokcie żelowe, zdecydowanie powinno udać się do kosmetyczki, która zrobi to profesjonalnie i szybko. Jeśli natomiast lubisz tego typu eksperymenty oraz posiadasz wszelki niezbędny sprzęt (jak choćby lampa UV i wspomniana frezarka do paznokci), nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić takie paznokcie samodzielnie. Skrócona instrukcja wykonania paznokci przy pomocy żelu:
- Przygotowanie paznokci – zdezynfekowanie dłoni, przycięcie ich, opiłowanie, usunięcie skórek i wygładzenie powierzchni przy pomocy frezarki. Na koniec należy zmatowić paznokcie i nałożyć na nie cleaner.
- Nakładanie żelu – nałóż specjalną bazę pod tipsy żelowe, następnie przyklej tipsy na przeznaczony do nich klej lub przyłóż szablon. Nałóż cienką warstwę żelu i utwardź ją lampą UV. Ostatni etap powtórz trzykrotnie.
- Modelowanie paznokci – pomiędzy drugą a trzecią warstwą żelu, należy wyrównać paznokieć i opiłować go do docelowego kształtu. Trzecia warstwa musi być nienaruszona po utwardzeniu jej żelem.
Na tak przygotowanych paznokciach możesz wykonać dowolny rodzaj malowania lub zdobienia. Wykonanie ich wymaga precyzji i pewnych ruchów, jeśli więc nie czujesz się na siłach, lepiej udać się do profesjonalisty.
Artykuł sponsorowany