TikTok wspiera kampanię 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć i walczy z dyskryminacją kobiet

TikTok od początku podejmuje ważne społecznie tematy i aktywnie działa na rzecz osób dyskryminowanych i prześladowanych. Rozpoczynająca się dziś międzynarodowa kampania wspierająca walkę z przemocą ze względu na płeć jest wyjątkową okazją do pochylenia się nad tym istotnym problemem. Dlatego platforma podjęła współpracę z ekspertami i organizacjami przeciwdziałającymi wykluczeniom, by zwiększać społeczną świadomość i zachęcać do wspólnego tworzenia bezpiecznej przestrzeni cyfrowej.

Bezpieczeństwo i swoboda wyrażania siebie to dla TikToka największy priorytet. Platforma stale edukuje i wspiera swoich użytkowników poruszając tak istotne dla nich tematy jak, między innymi, przeciwdziałanie zastraszaniu, zaburzenia odżywiania, dobrostan psychiczny czy internetowe wyzwania i fałszywe treści.

Współpraca TikToka z ONZ Kobiety (UN Women)

Stojącą na straży równych praw kobiet, a także innymi instytucjami pozarządowymi należącymi do globalnego ruchu przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt (VAWG) jest świadectwem zaangażowania platformy w walkę o równość i dobre samopoczucie jej użytkowników. Do kampanii „16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć” TikTok zaangażował znaną na platformie psycholożkę @chorzewska_instaporadnia, która dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat przemocy ze względu na płeć.

Bardzo mnie cieszy fakt, ze TikTok angażuje się w akcje, które nie tylko uświadamiają, ale niejednokrotnie pozwalają ofiarom wyjść z cyklu przemocy, zgłosić się po pomoc. Brak wsparcia i bycie ofiarą przemocy rodzi trwałe traumy i przyczynia się do powstania całego spektrum zaburzeń i problemów. Szukajcie pomocy, mówcie głośno i nie bójcie się zawalczyć o siebie!” – komentuje @chorzewska_instaporadnia.

W ramach akcji TikTok przygotował także specjalne materiały edukacyjne, dotyczące przemocy ze względu na płeć, które udostępnione zostaną w Centrum Bezpieczeństwa TikToka.

Naszym celem jest wsparcie tych, którzy potrzebują pomocy. Wierzymy, że to właśnie edukowanie naszej społeczności i dostęp do rzetelnych informacji pozwoli tworzyć nam przyjazną przestrzeń wolną od uprzedzeń. Z okazji międzynarodowej kampanii 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy ze względu na płeć, rozpoczęliśmy współpracę z ONZ Kobiety, a także innymi organizacjami z całego świata podejmującymi problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt, aby utworzyć nową przestrzeń edukacyjną, zwiększyć poziom świadomości użytkowników TikToka, a także wspólnie zapewnić równą i swobodną strefę do wyrażania siebie” – mówi Paula Kornaszewska, Dyrektor Operacyjny Europa Centralna i Wschodnia w TikTok.

O TikTok

TikTok jest czołową platformą krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Naszą misją jest inspirowanie, pobudzanie kreatywności i sprawianie radości. TikTok posiada globalne biura w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Krajach Nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio.

Materiał prasowy

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Oświetlenie Lighting emitting diode (Led) to rodzaj oświetlenia, który wybierany…