Aplikacja Laviro. Stworzyła aplikację, która pomaga przedsiębiorcom z branży beauty i ich klientom

Po przeszło czterech latach spędzonych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wróciła do Polski i… nie obyło się bez zaskoczeń. Okazało się, że w przeciwieństwie do tętniącego życiem Dubaju, w Warszawie wiele nawet bardzo dobrych salonów beauty nie może poszczycić się pełnym obłożeniem. Tu Aneta Dowsey-Juszkiewicz dostrzegła przestrzeń do zmian. Tak powstał pomysł na Laviro – aplikację, która pomaga użytkownikom poznać nowe miejsca na mapie miasta i zachęca do korzystania z ich usług. W jaki sposób? Bardzo prosty –  oferując atrakcyjne rabaty.

Większość swojego życia zawodowego Aneta Dowsey-Juszkiewicz wiązała z branżą nieruchomości. W poszukiwaniu nowych wyzwań wyjechała z rodziną do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, skąd wróciła po przeszło czterech latach. Przez ten czas zdążyła przyzwyczaić się do świata tętniącego życiem przez całą dobę i mieszkańców chętnie korzystających z tego, co oferuje im miasto, nie martwiąc się o swój budżet. Rzeczywistość, jaką zastała w Warszawie, mocno kontrastowała z dubajską codziennością.

Czas na zmiany

Doświadczona przedsiębiorczyni szybko zrozumiała, co było głównym powodem takiego stanu rzeczy – ceny. W Warszawie, jak i w całej Polsce, ceny zaczęły przewyższać finansowe możliwości przeciętnego obywatela. Inflacja mocno uderzyła w portfele Polaków. Klienci zaczęli częściej zwracać uwagę na koszt usług, co w wielu przypadkach kończy się pozostaniem przy domowej, pielęgnacji, przedłużaniem paznokci “u koleżanki”, czy podcinaniem włosów przed lustrem w łazience.

aplikacja laviro

Po dokładnym przyjrzeniu się sytuacji na rynku Aneta Dowsey-Juszkiewicz doszła do jeszcze innego wniosku – w dużych miastach konkurencja jest tak ogromna, że wiele atrakcyjnych miejsc z profesjonalnym personelem zanika w natłoku wciąż otwierających się nowych punktów. Przyczyn tego zjawiska może być wiele – od niesprzyjającej lokalizacji po brak odpowiedniej reklamy. Tu Aneta dostrzegła przestrzeń do zmian. Lukę, którą idealnie wypełniłoby rozwiązanie, mogące pomóc zarówno zwykłym ludziom, chcącym bez wyrzutów sumienia korzystać z ofert salonów beauty,  jak i ich właścicielom, pragnącym przyciągnąć nowych klientów. 

Tak powstał pomysł na aplikację Laviro

Bazę kodów rabatowych, działającą na zasadzie subskrypcji. Aplikacja skupia się na branży gastronomicznej oraz beauty – salonach fryzjerskich, barberach, kosmetyczkach, czyli wszystkich tych usługach, z których Polacy korzystają cyklicznie. Do tego właśnie sprowadza się esencja Laviro – nie są nią pojedyncze vouchery i okresowe promocje, a możliwość oszczędzania na regularnych usługach, jak chociażby podcinanie końcówek, manicure czy zabiegach kosmetycznych.

Zauważyłam przestrzeń, żeby połączyć przedsiębiorców walczących o klientów, z mieszkańcami, którzy chcieliby o siebie zadbać, nie wydając przy tym fortuny. Zrozumiałam też, że wielu warszawiaków wcale nie zna dobrze swojego miasta. Wielu z nas jest przywiązanych do tego, co już zna – zwykle jednego sprawdzonego fryzjera, czy jednego salonu beauty. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele miasto ma do zaoferowania – mówi założycielka aplikacji, Aneta Dowsey Juszkiewicz.

laviro

Laviro ma pomóc to zmienić. Użytkownicy aplikacji będą mieli możliwość odkrywania nowych, interesujących miejsc i korzystania z ich usług po atrakcyjnych cenach. Dzięki Laviro korzyści zauważą też partnerzy, którzy współpracując z aplikacją, będą sprawniej budować świadomość swojej marki i pozyskiwać nowych klientów, bez ponoszenia żadnych kosztów.

Swoją markę chcę budować na autentyczności i zaufaniu. Na każdym kroku pragnę podkreślać swój osobisty stosunek do głównej idei projektu, czy wspieraniu ludzi w dbaniu o swoje finanse. Laviro skierowane jest do wszystkich, którzy chcą korzystać z tego, co oferuje im miasto, a jednocześnie oszczędzać – podsumowujeDowsey-Juszkiewicz.

Obecnie projekt skierowany jest głównie do warszawiaków, ale w planach jest rozszerzenie oferty na cały kraj. Aplikacja cały czas się rozwija, w najbliższej przyszłości planowane jest także zawarcie partnerstwa z trenerami personalnymi i fizjoterapeutami. Pierwsza tego typu umowa została już podpisana, a partner ze swoją ofertą już wkrótce pojawi się w aplikacji. 

Materiał prasowy

Share

Podziel się swoją opinią

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Program "Akademia Celuj Zdrowo" jest dedykowany kobietom, które pragną zadbać…