Potrzebujesz zdrowych nawyków? Akademia Celuj Zdrowo Uli Nec

Program „Akademia Celuj Zdrowo” jest dedykowany kobietom, które pragną zadbać o swoje dobre samopoczucie i zdrowie. Zapewnia on kompleksowe wsparcie w implementacji zasad zdrowego trybu życia, opartego na równowadze pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Program składa się z ośmiu spotkań online, podczas których uczestniczki otrzymują niezbędną wiedzę, aby skutecznie kierować swoimi działaniami. Jednocześnie pomaga im zminimalizować presję i zrzucić z siebie obciążenie sztywnymi wytycznymi oraz normami. Dzięki dołączonym do kursu zdobyta wiedza może być przekształcona w konkretne plany działania, które każda z uczestniczek może skutecznie wdrożyć w swoim życiu.

O autorce

Twórczynią Akademii jest Ula Nec – farmaceutka, specjalistka psychodietetyki, fitoterapii, instruktorka pilates. Wiedza zdobyta na dwóch uczelniach medycznych, umiejętność holistycznego podejścia do zdrowia, znajomość psychologii zmiany i dialogu motywującego, lata pracy z pacjentami w aptece oraz liczne szkolenia, w tym z zarządzania czasem, pozwalają jej skutecznie wspierać pracujące kobiety w zmianie ich stylu życia na zdrowszy. Autorka e-booka „Równowaga życia i pracy”, współautorka książki „Chcę WWWięcej” oraz redaktorka portalu GirlBosskie.pl w rubryce zdrowie.

Cel i grupa docelowa

Program „Akademia Celuj Zdrowo” jest skierowany do kobiet, które pragną wprowadzić zdrowsze nawyki życiowe, ale nie wiedzą, od czego zacząć lub ich wczesniejsze próby wprowadzania zmian nie powiodły się. Celem programu jest zapewnienie wsparcia kobietom i prowadzenie ich przez proces skutecznego wprowadzania modyfikacji w styl życia, który obejmuje następujące aspekty:

  • Budowanie trwałej motywacji, która nie wygasa w czasie
  • Nauka wytrwałości w dążeniu do celu, niepoddawanie się w obliczu trudności
  • Priorytetyzowanie własnego zdrowia i dobrostanu
  • Znalezienie czasu i sposobów na wprowadzenie zdrowych nawyków
  • Nauka prostych metod komponowania wartościowych posiłków
  • Zastosowanie skutecznych strategii radzenia sobie ze stresem, bez sięgania po słodycze
  • Dbanie o zdrowie pleców podczas pracy w pozycji siedzącej
  • Radzenie sobie z ewentualnymi kryzysami w drodze do osiągnięcia celu

Dzięki wsparciu i praktycznym wskazówkom oferowanym przez Akademię, uczestniczki mają możliwość skutecznego realizowania swoich celów związanych ze zdrowym stylem życia

Akademia celuj zdrowo
Akademia celuj zdrowo

Struktura treści

Akademia „Celuj Zdrowo” oferuje program podzielony na 8 tematycznych spotkań, które obejmują motywację, wytrwałość, równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, sesję pytań i odpowiedzi, zdrowsze odżywianie, jedzenie emocjonalne, ulgę w bólach kręgosłupa oraz radzenie sobie z kryzysami i niepoddawanie się. Spotkania odbywają się raz w tygodniu online, trwają około 90 minut i są nagrywane, aby uczestniczki mogły wrócić do nich w dowolnym momencie. Jedno ze spotkań poprowadzi fizjoterapeutka dr Edyta Tomasiak, pokazując jak zadbać o plecy podczas pracy siedzącej.

Każde spotkanie obejmuje omówienie istotnej wiedzy oraz prezentację narzędzi, które uczestniczki wykorzystują do opracowania własnych planów działania na kartach ćwiczeń. Dzięki temu uczestniczki mogą stopniowo wdrażać zdobytą wiedzę w życie, bez presji. Dodatkowo otrzymują różnego rodzaju planery, organizery, checklisty oraz kalkulatory, które pomagają im działać od razu.

Wszystkie materiały, w tym nagrania spotkań, prezentacje, karty ćwiczeń i dodatkowe materiały, są dostępne na stronie Akademii po zalogowaniu się na konto każdej uczestniczki. Dodatkowo uczestniczki mają dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie mogą dzielić się swoimi sukcesami, wspierać się nawzajem i motywować do działania zarówno podczas trwania programu, jak i po jego zakończeniu.

www.ulanec.pl/akademia/

Metodyka nauczania

Ula Nec przekazuje wiedzę w sposób jasny i konkretny, często posługując się obrazowymi przykładami, co ułatwia zrozumienie omawianych zagadnień. Tworzy atmosferę pełną bezpieczeństwa i indywidualnego podejścia do problemów każdej uczestniczki, budując przestrzeń pełną wzajemnego wsparcia. Jej prezentacje podczas spotkań są klarowne i pomocne w przyswajaniu treści, a starannie zaprojektowane karty pracy zachęcają do refleksji i samodzielnego budowania rozwiązań, dopasowanych do indywidualnej sytuacji każdej uczestniczki.

Akademia celuj zdrowo
Akademia celuj zdrowo

Prowadząca kładzie nacisk na rozwój umiejętności uczestniczek i budowanie poczucia sprawstwa. Jest przekonana, że choć może być specjalistką od zdrowego stylu życia, to każda kobieta jest specjalistką od własnego życia. Ta filozofia skupia się na autonomii uczestniczek i motywuje je do podejmowania własnych decyzji oraz aktywnego działania na rzecz zdrowia i dobrostanu.

Opinie

Uczestniczki Akademii Celuj Zdrowo wyrażają pozytywne opinie na temat przygotowanego programu. Wszystkie uczestniczki deklarują, że zdecydowanie poleciłyby Akademię swoim znajomym. Ich udział w spotkaniach przyniósł liczne sukcesy, zarówno w zmianie sposobu myślenia, jak i umożliwił im podejmowanie działań, które wcześniej wydawały się niemożliwe.

“Muszę przyznać, że uczestnictwo w tym programie okazało się dla mnie prawdziwym przełomem. Dzięki kompleksowemu podejściu Uli Nec, obejmującemu zarówno aspekty fizyczne, jak i emocjonalne, udało mi się nie tylko zrozumieć przyczyny mojego niekontrolowanego jedzenia słodyczy, ale również znaleźć zdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem i emocjami.  Program “Celuj zdrowo” Uli Nec był dla mnie nie tylko edukacją na temat zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim drogą do lepszego zrozumienia siebie i swoich potrzeb. Jestem niezmiernie wdzięczna za tę podróż i z całego serca polecam ten program każdej kobiecie, która zmaga się z podobnymi wyzwaniami. To inwestycja w siebie, która naprawdę się opłaca.”

Ola Gościniak

Dzięki Akademii otwierają się oczy na różne możliwości, poznajemy różne techniki i narzędzia. Zmieniamy swoją percepcję i zaczynamy zwracać uwagę na to, na co do tej pory nie zwracałyśmy uwagi. Pracuję bardzo dużo i nie zawsze mam czas żeby zjeść wartościowy posiłek. Dzięki Uli zaczęłam zarządzać czasem tak, aby znaleźć go również na regularne posiłki. Jeżeli chcesz żyć bardziej zdrowo, zwracać uwagę na siebie, trochę zwolnić, znaleźć balans między pracą a życiem prywatnym, to polecam całym sercem Akademię Celuj Zdrowo Uli Nec”.

Ewelina Salwuk-Marko

“Akademia Uli to przede wszystkim nauczenie się patrzenia na swoje życie z boku, żeby móc dostrzec przyczynę obecnego stanu, który nas uwiera i możliwości zmiany, którą chcemy wprowadzić. Ula jest zaangażowanym Przewodnikiem w tym procesie. Potrafi wysłuchać, ale też za sprawą Jej trafnych pytań uruchamiają się w głowie pomysły na ciekawe rozwiązania, o których nie pomyślałoby się wcześniej. W moim przypadku w momencie rozpoczęcia mentoringu żyłam z przekonaniem, że ja absolutnie nie mam czasu dla siebie. Po zakończeniu mentoringu ja ten czas mam”

Edyta Tomasiak

“Widzę olbrzymią różnicę w moim mindsecie: zmieniło się moje myślenie o życiu, w codzienności zauważam momenty, kiedy mogę zrobić sobie przerwę, kiedy powinnam odpuścić, kiedy warto wyjść na spacer. Zmieniają się nawyki zakupowe, by zadbać o siebie od środka. Zaczęłam też marzyć o ergonomicznym biurze, które będzie wspierać moje ciało. Mam plan idealny i mam plan krok po kroku – od malutkich kroków jak regularne przerwy w pracy. Dzięki Uli doceniam te małe kroki i mam pewność, że po roku różnica będzie olbrzymia.”

Teresa Wojaczek

„Udział w mentoringu Uli pozwolił mi inaczej spojrzeć na swoje życie. Czułam, że czegoś w nim brakuje, czegoś jest za mało, czegoś za dużo. Spotkania z Ulą uświadomiły mi co to jest i pozwoliły wdrażać zmiany krok po kroku. Pracując zdalnie bardzo łatwo jest się zatracić w tej pracy. Na początku roku odkryłam, że brakuje w moim życiu work-life balance. Zapisałam się do Akademii Uli i z jej pomocą zaczęłam działać na tym aspektem swojego życia. I już widzę efekty!

Kasia Maszttaler

Cena i dostępność

Akademia Celuj Zdrowo oferuje 8 spotkań online, które łącznie trwają ponad 10 godzin. Uczestnicy mają bezterminowy dostęp do nagrań, kart ćwiczeń oraz dodatkowych materiałów, a także mogą korzystać z wsparcia w zamkniętej grupie na Facebooku. Całość programu dostępna jest w cenie 999 zł, co przekłada się na mniej niż 99 zł za godzinę merytorycznego wsparcia.

Nabór do Akademii odbywa się okresowo, a aktualnie drzwi do programu są otwarte do 10 kwietnia 2024 roku. Praca odbywa się w małych grupach, dlatego liczba miejsc jest ograniczona, a o decyzji o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Podsumowanie

„Akademia Celuj Zdrowo”, stworzona przez Ulę Nec, stanowi kompleksowy program dla kobiet, które pragną zadbać o swoje zdrowie i równowagę życia. Uczestniczki nie tylko otrzymują niezbędną wiedzę, ale także praktyczne narzędzia do skutecznego wdrażania zmian. Program podzielony jest na 8 tematycznych spotkań, które prowadzą uczestniczki przez proces budowania motywacji, wytrwałości, balansu między życiem zawodowym a prywatnym, zdrowych nawyków żywieniowych, radzenia sobie ze stresem, troski o kręgosłup oraz pokonywania kryzysów.

Autorka, Ula Nec, farmaceutka i specjalistka psychodietetyki, wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczenie, aby pomóc kobietom w efektywnym wprowadzaniu pozytywnych zmian. Program kładzie nacisk na indywidualne podejście do każdej uczestniczki, tworząc przy tym atmosferę wzajemnego wsparcia i bezpieczeństwa.

Opinie uczestniczek potwierdzają skuteczność programu, a liczne sukcesy, jakie odnoszą, świadczą o jego wartości. Dostępność Akademii Celuj Zdrowo w cenie 999 zł sprawia, że jest to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie, dostępna dla wszystkich, chcących działać na rzecz swojego lepszego jutra.

Obecnie nabór do Akademii trwa do 10 kwietnia 2024 roku, a ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, warto się spieszyć. To idealna okazja dla kobiet pragnących zmienić swoje życie na zdrowsze i bardziej zrównoważone.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby posiadać własny zielony skarbiec…