Depilacja laserowa a sport, czyli dlaczego sportowcy powinni usuwać owłosienie?
Podczas treningu nic nie powinno nas rozpraszać, a szczególnie wrastające i swędzące włoski na nogach, pod pachami i w okolicach bikini. Skuteczna depilacja nie tylko przyczynia się do osiągania lepszych wyników w sporcie, ale dodaje pewności siebie, gdy odkrywamy ciało. Usuwanie włosków nie jest obecnie fanaberią, ale koniecznością ze względów higienicznych i zdrowotnych.
Jedną z wymówek przed odbyciem treningu jest nieogolone ciało. Każdy z nas chce czuć się atrakcyjny w każdej sytuacji. Dlaczego pozbawiać siebie tego komfortu? Czasami bywa, że nie możemy iść na trening ze względu na podrażnienia po goleniu lub zapalenie mieszków włosowych, które często zdarzają się podczas mechanicznych metod usuwania włosków. Można tego uniknąć wybierając trwałą metodę depilacji, z której korzystają najlepsi sportowcy.
Zawodowcy zawsze usuwają owłosienie, bądź jak jeden z nich! Dla sportowca ważna jest koncentracja, taktyka i intensywny trening. Można zauważyć podczas oglądania zawodów profesjonalnych lekkoatletów, kolarzy czy pływaków, że większość z nich, a może nawet wszyscy – zarówno kobiety, jak i mężczyźni – mają wydepilowane ciała – powiedziała Dominika Martyniak, założycielka marki epilira.
Ciało ogolone wygląda też dużo bardziej estetycznie i może mieć wpływ na naszą motywację do aktywności, ponieważ efekty treningów i diety dużo lepiej widać gołym okiem na gładkim niż pokrytym włosami ciele – dodał Dawid Woźniakowski, trener osobisty i szkoleniowiec.
Gładka skóra ma wpływ na wyniki w sporcie
Pływacy czy kolarze depilują ciało z jednego ważnego powodu – dzięki temu mogą osiągać lepsze wyniki. Idealnie gładkie ciało naprawdę ma znaczenie. Pływak przecina wodę z minimalnym oporem, a kolarz zmaga się z mniejszym oporem powietrza. Profesjonalni sportowcy mogą odczuć tę różnicę. Każdemu może przytrafić się bolesna kontuzja, która uniemożliwi wzięcie udziału w zawodach. Dla sportowca najważniejsza jest wówczas szybka regeneracja. Na gładkim ciele łatwiej goją się rany, a kremy i maści lepiej się wchłaniają.
Sportowcy depilują ciało też ze względu na szybszą regenerację. Skóra bez włosów oddycha, a rany szybciej się goją. Ponadto po wyleczeniu urazów zrywanie opatrunków nie powoduje ciągnięcia włosów, a więc odbywa się bez bólu.
Zdrowie i komfort ponad wszystko
Depilacja w sporcie jest niezwykle istotna ze względów zdrowotnych i higienicznych. Niestety na owłosionym ciele pot szybko się osadza i powoduje namnażanie bakterii, szczególnie podczas treningów w sezonie letnim. Wówczas sportowcy częściej narażeni są na infekcje. Przykry zapach potu może również odebrać pewność siebie i zaburzyć koncentrację zawodnika.
Sportowcy depilują ciało ze względu na minimalizację stanów zapalnych. Skóra golona tradycyjną maszynką na kilkanaście godzin przed zawodami jest podrażniona, a to z kolei powoduje stan zapalny i retencję wody w organizmie. Depilację laserową stosujemy kilka razy w życiu i problem nadmiernego owłosienia mamy z głowy praktycznie na zawsze. Dzięki temu unikamy podrażniania skóry i nie musimy poświęcać tyle swojego czasu na zwykłe golenie – przekonuje Dawid Woźniakowski.
Trwałe i skuteczne usuwanie zbędnego owłosienia
Powodów, dla których warto usuwać włoski na ciele jest mnóstwo, pozostaje tylko wybór najlepszej metody depilacji, która przyniesie trwałe efekty i nie zajmie wiele czasu. Lepiej skupić się na treningach niż codziennych rytuałach kosmetycznych.
Jeśli chcemy mieć spokój na zawsze z odrastającymi, wrastającymi włoskami czy stanami zapalnymi mieszków włosowych, zdecydowanie warto postawić na depilację laserową. Laser LightSheer Duet usuwa zbędne owłosienie na zawsze. To znaczy, że po serii zabiegów (średnio 5-8) wykonanych w odpowiednich odstępach czasowych (8-11 tygodni) włosy nie będą mieć możliwości ponownego wzrostu. Skuteczność depilacji laserem LightSheer Duet sięga 95% (dowodzą tego badania kliniczne).To znaczy, że po zakończonej serii zabiegów może odrosnąć jedynie do 5% włosków (tzw. meszek), które są jasne, cienkie i nie posiadają ciemnego barwnika (melaniny) – podkreśliła Dominika Martyniak.
Materiały prasowe