Ekologiczne obrzeża trawnikowe – zrób to sam! FILM

W okresie wiosennym, szczególnie dbamy o nasz ogród. Własnie teraz w okresie pandemii, ogród jest dla nas odskocznią i świetną alternatywą na odpoczynek. W tym okresie, zależy nam aby jak najwięcej pracy można było wykonać samemu. Obrzeża trawnikowe od kilku sezonów, cieszą się ogromną popularnością. Czy wiesz, że możesz ułożyć takie obrzeże samemu? Nie potrzebujesz fachowców i specjalistycznych umiejętności. Wystarczą podstawowe narzędzia, które na pewno znajdziesz w swoim domu. Jak to zrobić? Zobacz poradnik!

Dlaczego warto zainwestować w obrzeża ogrodowe?

Zalet takich obrzeży jest sporo. Po pierwsze efekt wizualny – takie obrzeża wyglądają bardzo nowocześnie i świetnie wkomponowują się w każdy ogród. Po drugie przydają się do odgrodzenia trawnika z rabatami kwiatowymi, dzięki temu możemy utrzymać stałą linie rabat. Obrzeża trawnikowe marki geoBORDER są w 100% ekologiczne, wykorzystują materiał z surowców wtórnych. Są on więc nieszkodliwe dla środowiska i co najważniejsze nie wpływają na wody gruntowe. Produkt ten ma nieograniczone zastosowanie ze względu na swoje zróżnicowane wymiary. Produkty marki geoBORDER posiadają, aż 3 różne wysokości i mogą być układane w różnych kształtach. Można je także, układać równo z nawierzchnią lub wyżej ponad powierzchnie, dzięki temu mogą też pełnić funkcje oryginalnego krawężnika. Ponadto, pełni funkcje zabezpieczającą np. kruszywa czy kory przed rozsypem.

Jak układać obrzeża trawnikowe?

Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie. Poradzi sobie z nim każdy. Zalecamy jednak przed ułożeniem, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją układania obrzeża. Pamiętaj, że to jak ułożysz obrzeże ogrodowe wpłynie na jego trwałość i odporność na różne uszkodzenia czy zniszczenia.

obrzeża trawnikowe

1. Odpowiednie miejsce

Najpierw wybierz odpowiednie miejsce lub miejsca, na których chcesz ułożyć obrzeże ogrodowe. Za pomocą sznurka, postaraj się obliczyć ile obrzeży będzie Ci potrzebne. Pamiętaj: lepiej zamówić trochę więcej niż mieć ich za mało! Zamawiając obrzeża nie zapomnij zamówić odpowiednią ilość kotew!

2. Potrzebne narzędzia

Przed ułożeniem obrzeży przygotuj wszystkie potrzebne narzędzia.
Podkładkę np. kawałek drewna, młotek, sekator (coś do cięcia), nożyczki, sznurek, grabki, rękawiczki. Opcjonalnie wg potrzeb geowłóknine.

3. Oddzielamy trawnik od rabaty

Wyznacz linie, gdzie będzie ułożone obrzeże ogrodowe. Możesz to zrobić za pomocą sznurka albo poprzez grabienie ziemi.

4. Układanie

Układanie obrzeżny jest bardzo proste. Produkty można łączyć ze sobą poprzez nakładanie jedno na drugie i przypięciu ich młotkiem. Nacinając dolną półkę obrzeża, możemy wyznaczyć dowolny jej kształt wg naszych potrzeb. Jeśli chcemy zgiąć obrzeże – wystarczy w odpowiednim miejscu naciąć ją sekatorem. Można je dowolnie wyginać zewnętrznie lub wewnętrznie – co znacznie ułatwia naszą prace. Wystarczy wbić kotwy młotkiem w odpowiednią kieszeń i gotowe. Jeśli chcesz, aby obrzeże było niewidoczne i wyglądało bardziej odpowiednio zasyp je ziemią, korą lub kruszywem. Nasza rada: do twardszych, grubszych podłoży możesz użyć metalowych gwoździ.

5. Warto wiedzieć

  • Na prostym odcinku należy zastosować 2-3 kotwy na 1 metr.
  • Na łukach można wpiąć 4-6 kotew na 1 metr.
  • W pakiecie marki geoBORDER : 8 metrów obrzeża + 20 kotew.

Film

W montażu obrzeża trawnikowego, może pomóc też film instruktażowy.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Ubieranie niemowlaka może być trochę trudne na początku, ale po pewnym…