Implanty zębów – zaufanie tytanowej mocy
Chyba każdy wie jak ważne jest dbanie o stan uzębienia. Mocne i zdrowe zęby to nie tylko kwestia urody, ale przede wszystkim zdrowia. Jednak pomimo tej wiedzy, często dba się o nie niewystarczająco. Mycie zębów po każdym posiłku to podstawa, ale równie ważne są regularne przeglądy w profesjonalnych gabinetach. Tylko podczas takich wizyt można mieć pewność, że wszystko jest w porządku, a w razie problemów – szybko podjąć odpowiednie leczenie.
Ekstrakcja to nie koniec świata
Chory lub uszkodzony ząb prędzej czy później da o sobie znać. Dyskomfort spowodowany bólem to tylko jeden z problemów. Nieleczony ząb może być przyczyną wielu poważnych schorzeń i wówczas należy jak najszybciej udać się do specjalisty. Doświadczony stomatolog zdecyduje czy podjąć leczenie kanałowe, czy też dokonać ekstrakcji. W drugim przypadku, w kolejnym etapie mogą okazać się pomocne implanty zębów.
Implantologia – pomoc przy brakach w uzębieniu
Dla wielu osób usunięcie zęba jest sporym problemem, również natury psychicznej. Braki w uzębieniu mogą znacznie obniżyć samoocenę, a tym samym wpłynąć negatywnie na relacje z innymi ludźmi, a nawet doprowadzić do depresji. Na szczęście postęp technologiczny w obecnych czasach pozwala, między innymi na rozwój dziedziny nauki jaką jest implantologia. Odtworzenie zęba lub zębów w przypadku wielu ubytków, jest w tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem.
Implanty zębowe – co to takiego?
Implanty zębowe nie są sztucznymi zębami. Wszystko opiera się na naturalnym procesie odbudowy ubytków, zatem w zgodzie z biologią, której trzeba tylko troszeczkę pomóc. Leczenie implantologiczne polega na zastosowaniu tytanowych wkrętów, które z powodzeniem zastępują korzenie naturalnych zębów. Osadzenie ich w kościach pozwala na odbudowę i regenerację korony zębów. Implantolog dopasowuje odpowiedni implant do rodzaju korzenia w kości zęba, a zabieg odbywa się w znieczuleniu.
Bezpieczeństwo pacjenta to priorytet
Leczenie implantologiczne musi być poprzedzone wymaganymi badaniami. Jeśli nie stwierdzi się przeciwwskazań do zabiegu, implantolog umieszcza w kości pacjenta odpowiedni implant. Zazwyczaj po upływie tygodnia zdejmowane są szwy. Zrastanie się implantu z kością, wraz z rekonwalescencją może trwać kilka miesięcy. Po tym okresie na odsłonięty implant zakłada się tzw. śrubę gojącą. Potem odbudowywana jest korona zęba. W niektórych przypadkach może okazać się niezbędne uniesienie zatoki szczękowej lub biomateriałowa odbudowa kości. Dotyczy to sytuacji związanej z brakiem miejsca na implant lub niedoborem tkanki kostnej.
Sympatyczny stomatolog
Istnieją takie zawody, w których oprócz profesjonalnego podejścia do tematu, oczekuje się również delikatności, wyrozumiałości i serdeczności. Tak właśnie jest w przypadku stomatologa, gdzie empatia jest równie ważna jak wiedza i doświadczenie. W związku z tym, dobrze jest zapoznać się z ofertami i opiniami różnych gabinetów zanim zdecydujemy się na wykonanie zabiegu implantacji zęba. Tak więc niezależnie od tego w jakim mieście planujesz wstawić implanty zębów, czy to będzie Warszawa czy Kraków to i tak warto wybrać do tego odpowiedniego specjalistę.
Implanty zębowe – kto powinien z nich skorzystać
Niezwykła popularność Implantów zębowych świadczy o dużym zapotrzebowaniu na takie usługi. Przede wszystkim dedykowane są one osobom z wieloma brakami w uzębieniu, ale nie tylko. Nawet pojedyncze ubytki, zwłaszcza w widocznych miejscach często są motywacją do wykonania zabiegu. Implant zęba może też dotyczyć braków ukrytych, bo choroba jednego zęba nie pozostaje bez wpływu na pozostałe. Często też brak zębów bocznych zmienia rysy twarzy, a także powoduje przemieszczenie innych zębów w puste miejsca, co może sprawiać dodatkowe problemy.
Materiał zewnętrzny