W tym roku marka Risk Made in Warsaw obchodzi swoje 15. urodziny. Z tej okazji wpuszcza nową energię, prezentuje nową kolekcję i otwiera zupełnie nowy sklep – pełen klasyków (nie tylko odzieżowych ).

Chciałyśmy stworzyć kolekcję, która będzie jak prywatny księgozbiór – bardzo osobista, pełna historii i wyborów, rozwijająca się razem z osobą, która nosi Riska od lat, ale i z tą, która dopiero nas poznaje.

„Zawsze, kiedy ktoś do mnie wchodzi – czy do biura, czy do domu – i widzi półki wypełnione książkami, pada jedno pytanie: przeczytałaś to wszystko? No nie. Jest tu pełno albumów, do których zaglądam, gdy chcę odświeżyć jakiś temat, głowę. Jest dużo literatury, którą przeczytałam i jeszcze więcej tej, która stoi na półce, bo bardzo chcę ją przeczytać. Podobnie jest w szafie – to zawsze zbiór osobistych historii, aspiracji, rzeczy, które przeżyłaś, które planujesz i które chcesz przeżyć” – mówi projektantka Antonina Samecka.

Co jeszcze łączy bibliotekę i szafę?

Potrzeba znalezienia klucza do uporządkowania zbioru. Dlatego na 15-lecie projektantka zdecydowała się całkowicie przebudować sposób, w jaki Risk myśli i mówi o ubraniach. Nowy Risk i nowa kolekcja to projekty uporządkowane w czterech liniach:

• Baza Szafy – rzeczy, które chce się zatrzymać na zawsze. Do noszenia i łączenia na nieskończoną liczbę sposobów. Są tu m.in. oversizowabiała koszula, spodnie, do których wszystko pasuje, ulubiona sukienka i ten T-shirt, który leży jak żaden inny.

• Autorskie printy – znak rozpoznawczy Riska, czyli odzieżowa publicystyka. Sukienki snujące historie o Warszawie („Ptaki Warszawy”) czy o świecie bez politycznych granic („Dreamworld”).

• The Office – rasowe ubrania do pracy, które przede wszystkim mają sprawiać przyjemność. Uszyte z wyjątkowo miłych dla skóry materiałów. Garnitury, spódnice midi i maxi, sukienki z kieszeniami – eleganckie, charakterne, a przede wszystkim wygodne jak dres.

• Risky Black Dress – klasyk od 1926 roku, kiedy świat zobaczył ją po raz pierwszy. Przedstawiamy linię Małych i Niemałych Czarnych – zaprojektowanych na różne nastroje, figury i nieskończoną liczbę okazji – do noszenia przez wszystkie kolejne dekady.

Zdjęcia do kampanii wykonała Aga Bilska. Stylizacja: Magda Rażniewska.

Więcej historii o marce i naszych projektach z ostatnich 15 lat znajdą Państwo tutaj:
www.riskmadeinwarsaw.com/pages/kim-jestesmy
Jest tu m.in. film pokazujący, jak wygląda nasza codzienna praca w studiu projektowym.

Materiał prasowy

Share

Podziel się swoją opinią
Oliwia Kowalik
Oliwia Kowalik

Jestem studentką dziennych studiów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Interesuję się muzyką, motosportem oraz gotowaniem. Wolny czas spędzam na siłowni, w towarzystwie przyjaciół lub śledząc najnowsze trendy w świecie mody. Tematy kobiece, moda i uroda są mi szczególnie bliskie – chętnie podejmuję się tworzenia treści, które inspirują, edukują i podkreślają siłę kobiecego głosu w mediach. W swoich tekstach łączę lekkość stylu z rzetelnością dziennikarską, wierząc, że dobre treści mają nie tylko informować, ale też budować zaangażowaną społeczność.

Artykuły: 87

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *