NIEZBĘDNIK KAŻDEGO MALUSZKA – USPOKAJA I POMAGA W ROZWOJU.
WEŹ UDZIAŁ W TESTACH i POMÓŻ NAM WYBRAĆ NAJLEPSZY SMOCZEK
Jeden z nieodłącznych atrybutów prawie każdego niemowlaka. Może się wydawać, że powodując uspokojenie dzieci bardziej służy rodzicom, ale jego używanie niesie korzyści obu stronom. O wyborze smoczka decydują właśnie dorośli, często kierując się wyłącznie względami estetycznymi. I choć aspekty wizualne są ważne, to dla prawidłowego rozwoju najmłodszych najistotniejszy jest odpowiedni kształt.
Smoczek służy przede wszystkim uspokojeniu w chwilach, gdy dziecko płacze lub nie może spać. Zastępuje wtedy pierś matki, zaspokajając w ten sposób naturalną potrzebę ssania. Dlatego powinien przypominać kształtem kobiecy sutek, co wywoła u niemowlęcia znajome poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Jednocześnie smoczek zmniejsza ryzyko odrzucenia naturalnego źródła pokarmu w przypadku karmienia zarówno piersią, jak i butelką. Ponadto korzystnie wpływa na trawienie i niezwykle dokuczliwą kolkę dziecięcą.
Smoczek – nieoceniona pomoc dla dzieci i rodziców
– Stosowanie smoczka anatomicznego jest niezwykle istotne dla rozwoju dzieci. Zaokrąglona, dopasowana do podniebienia główka, pomaga w prawidłowym ukształtowaniu zgryzu niemowlęcia, co nie jest możliwe przy ssaniu zwykłych smoczków czy kciuka. Zwężona szyjka pozwala na szczelne zamknięcie ust, a jednocześnie nie ogranicza ruchów języka. Z kolei wyposażona w mikroskopijne otworki tarczka umożliwia odpływ nadmiarowego powietrza z jamy ustnej. W ten sposób dziecko przyzwyczaja się do prawidłowego oddychania, czyli wdechu przez nos i wydechu przez usta – mówi Alicja Szmigiel z firmy Baby Land, polskiego dystrybutora marki NUK, producenta smoczków anatomicznych.
Ważny jest nie tylko odpowiedni kształt, ale też wielkość. Ze smoczków korzystają już noworodki, ale okres ich używania różni się u każdego dziecka; u niektórych może to być zaledwie sześć miesięcy, u innych nawet dwa lata. W tym czasie niemowlęta rosną, potrzebują więc większego łóżeczka, ubranek czy bucików. Dotyczy to również smoczka. Istotny jest również wybór materiału; silikon jest giętki i odporny na wysoką temperaturę i nie ma żadnego zapachu ani smaku. Kauczuk zaś to materiał naturalny, który jest wyjątkowo miękki oraz wytrzymały. Równocześnie smoczki anatomiczne występują w bogatej kolorystyce i zawierają wszystkie ułatwiające korzystanie z nich dodatki, jak np. tasiemki służące przypinaniu do ubranka.
Lepszy smoczek – jak go zdobyć ? Weź udział w testach
Budowa smoczków od XX wieku zmieniła się diametralnie i wciąż ulega modyfikacjom. Producenci bazując na opiniach rodziców, ulepszają smoczki, by wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.
– To dzięki konsultacjom z rodzicami udało się określić poziom skuteczności i zadowolenia z naszych produktów, a w konsekwencji opracować optymalne kształty i wygląd. Obecnie wspólnie z mamami prowadzimy testy smoczka NUK Genius Color – mówi Alicja Szmigiel z firmy Baby Land.
W badaniach mogą wziąć udział rodzice dziecka poniżej trzeciego roku życia. Do testowania przygotowano 200 smoczków we wszystkich dostępnych rozmiarach. W celu zgłoszenia wystarczy w nieprzekraczalnym terminie 30 września wypełnić formularz dostępny pod adresem: www.klubnuk.pl/testowaniegeniuscolor. Następnie do wybranych rodziców przesłane zostaną smoczki, które testowane będą do 10 listopada. Do tego dnia można również wysyłać zdjęcia pociech ze smoczkiem NUK Genius Color – na zwycięzców konkursu czekają zestawy produktów marki NUK.
Materiały prasowe