Sposób na dłonie – jak zadbać o ich kondycję jesienią
Skóra dłoni, należy do tych stref ciała, które najszybciej tracą kondycję i zdradzają upływ czasu. I chociaż nasze ręce potrafią wiele zdziałać, to przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych nie potrafią się same obronić. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o ich regularną pielęgnację. Sprawdź, jak dbać o skórę dłoni, aby nawet w sezonie jesienno-zimowym pozostała nawilżona, gładka i jędrna.
Skóra dłoni charakteryzuje się niewielką liczbą gruczołów łojowych i jest cieńsza niż na innych partiach ciała, co sprawia, że bardzo łatwo i szybko ulega przesuszeniu oraz podrażnieniu. Co więcej, w okresie jesienno-zimowym skóra dłoni jest narażona nie tylko na działanie słońca, ale także mrozu i zimnego wiatru. Jak więc zadbać o skórę rąk, aby zachować ją w dobrej kondycji?
Kluczowa jest właściwa i regularna pielęgnacja, której fundamentem jest ukojenie istniejących podrażnień, wzmocnienie warstwy hydro-lipidowej i wsparcie regeneracji.
1. #SKINBARRIER zawsze na czasie!
Wzmocnienie płaszcza hydro-lipidowego, aby ograniczyć parowanie wody z zewnętrznych warstw naskórka i wzmocnić ochronę skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych to podstawa pielęgnacji rąk! Nawilżenie to jednak nie wszystko. Skóra dłoni potrzebuje lipidów i kosmetyków, które działają także okluzyjnie, otulając ręce niczym ochronną kołderką! W składach szukaj składników o działaniu okluzyjnym, takich jak olej parafinowy, wazelina, czy bogate w lipidy oleje i masła roślinne.
Lekka, a przy tym bogata w składniki aktywne kremowa formuła, daje efekt otulającego skórę kojącego kompresu. Krem-maska wspomaga odbudowę płaszcza hydro-lipidowego skóry i chroni przed nadmiernym wysuszeniem, a dodatkowo uelastycznia i odżywia naskórek. Z nim twoja skóra dłoni z łatwością odzyska miękkość i jedwabistą gładkość.
Cena: ok. 25 zł
2. Odpowiednie nawilżenie – must have pielęgnacji.
Twoja skóra rąk stała się matowa, szorstka, spierzchnięta? Nawilżenie to kluczowy element pielęgnacji każdego rodzaju skóry, w szczególności dotyczy to łatwo przesuszającej się skóry dłoni. Odpowiedni poziom nawilżenia pomogą przywrócić składniki wiążące wodę w naskórku i chroniące przed transepidermalną utratą wody (TEWL), takie jak kwas hialuronowy, mocznik lub kwas mlekowy w niskim stężeniu. Skutecznymi nawilżaczami są także gliceryna i trehaloza, która dodatkowo działa regeneracyjnie na komórki.
3. Przyspieszenie regeneracji i ukojenie podrażnień.
Szorstka, popękana i spierzchnięta skóra dłoni wymaga intensywnej regeneracji. Tutaj krem do rąk to zbyt mało, dlatego warto uzupełnić pielęgnację o odpowiednio dobrane maski do rąk. Ich silnie skoncentrowane formuły regenerują i stymulują odnowę przywracając skórze miękkość, gładkość i jędrność. W ich składach powinny się znaleźć również substancje aktywne o działaniu kojącym i łagodzącym, np. alantoina, D-panthenol czy aloes.
Maska w formie złotych rękawiczek sprawia, że skóra rąk staje się jędrna, miękka i gładka. Zewnętrzna złota folia chroni skórę przed utratą wilgoci i ułatwia wnikanie składników aktywnych z maski. Bogata maska, którą nasączona jest wewnętrzna włóknina zawiera składniki skutecznie kondycjonujące przesuszoną i spierzchniętą skórę rąk. W jej formule znajdziemy m.in. złoto koloidalne, bakuchiol, roślinny kolagen, peptydy, mocznik, alantoinę, D-panthenol.
Jej formuła bazuje na parafinie, wazelinie, maśle shea, maśle cupacu, ceramidach oraz kompozycji olejów roślinnych, dzięki którym skóra zostaje natłuszczona i nawilżona, a szorstka warstwa ulega zmiękczeniu i wygładzeniu. Nałożona na skórę dłoni rozpływa się pod wpływem ciepła, ułatwiając aplikację.
O czym jeszcze trzeba pamiętać pielęgnując skórę rąk?
- Myjąc ręce unikaj kosmetyków z silnymi detergentami, które mogą podrażniać skórę. Postaw na delikatne formuły, bez SLS-ów.
- Nie myj rąk w gorącej wodzie – rozpuszczasz ochronny płaszcz lipidowy naskórka, dodatkowo przesuszając naskórek.
- Po każdym myciu rąk smaruj je odpowiednim kremem. Dzięki niemu uzupełnisz niedobory nawilżenia, jakie pojawiają się na skórze i wzmocnisz jej warstwę lipidową, chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi.
- Stosuj regularnie maski do rąk – silna dawna składników odżywczych i stymulujących regenerację spowolni procesy starzenia i pozytywnie wpłynie na ogólną kondycję skóry.
- Wychodząc na zewnętrz – nie zapomnij o rękawiczkach! Nawet, gdy nie ma siarczystych mrozów
Materiał partnera