W jaki sposób ćwiczy się mięśnie Kegla?
Mięśnie dna miednicy, czyli mięśnie Kegla, spełniają ważne funkcje w naszym życiu erotycznym oraz ogólnym zdrowiu. Żeby pozostawały w dobrej kondycji należy je stymulować do właściwego funkcjonowania. W jaki sposób wyglądają ćwiczenia mięśni Kegla?
Za co odpowiadają mięśnie Kegla?
Mięśnie Kegla są ważnym elementem naszego ciała, który odpowiada za podtrzymywanie narządów w jamie brzusznej, a także pęcherza moczowego. Stan mięśni zapewnia prawidłowe funkcjonowanie zwieraczy i zapobiega powstawaniu zaparć lub problemów z utrzymywaniem stolca. Ich kondycja wpływa również na mocniejsze odczucia oraz orgazmy podczas stosunku.
W przypadku kiedy dochodzi do osłabienia mięśni dna miednicy mogą pojawić się negatywne skutki uboczne, które dotkną zwieracze oraz pęcherz moczowy, np. nietrzymanie moczu. Słabe mięśnie kegla odbijają się również na życiu erotycznym powodując mniejszą satysfakcję przy zbliżeniach.
Warto też pamiętać, że wraz z wiekiem samoistne stają się się słabsze. Dlatego im wcześniejsze wprowadzimy ćwiczenia tym większa szansa na zniwelowanie późniejszych problemów. W przypadku opanowania ćwiczeń mięśni Kegla staną się one bardzo szybko naturalne.
Domowe ćwiczenia na mięśnie Kegla
Ćwiczenie mięśni dna miednicy odbywa się poprzez intencjonalne zaciskanie mięśni. Bardzo ważne jest jednak by w ty przypadku działały jedynie mięśnie Kegla, bez mięśni brzucha lub pośladków. Napinamy mięśnie tak jakbyśmy chcieli zatrzymać strumień moczu (nie możemy jednak przeprowadzać tego ćwiczenia podczas oddawania moczu).
Żeby wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla możemy użyć również kulek gejszy biofeedback. Kulki gejszy biofeedback wprowadza się do pochwy bądź odbytu w zależności od rodzaju. Będąc wewnątrz ciała, podczas ruchu, powodują mimowolne zaciskanie mięśni, które stymuluje do pracy mięśnie dna miednicy.
Jest to bardzo przyjemny sposób, który nie wymaga u nas dodatkowego nakładu siły. Przed użyciem warto jednak dokładnie przeczytać instrukcję i stosować się do wszelkich zaleceń.
Kulki gejszy projektowane są w bardzo schludny sposób. Występują w różnych kolorach, które możemy dobierać do własnego gustu, ale też kształtach, które dostosujemy pod nasze potrzeby. By zapewnić ich dobre działanie oraz nie powodować dyskomfortu należy dobrać odpowiednią wielkość. Zapraszamy na stronę https://some-secret.pl/452-biofeedback, gdzie znajdą Państwo szeroką ofertę.
Kulki Kegla biofeedback zrobione są z bezpiecznych materiałów, które nie uczulają, ani nie powodują uszkodzeń na delikatnych tkankach. Ich powierzchnia jest w pełni gładka i bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości. Ich bezpieczeństwo podczas aplikacji zapewnione jest przez poręcznie uchwyty, które pomagają umieścić je właściwie oraz wyciągnąć po ćwiczeniach.
Stosowanie kulek gejszy samo w sobie przynosi przyjemność, jednak mają one przede wszystkim zaletę w postaci uwrażliwienia ścianek pochwy oraz wzmocnienia mięśni Kegla.
Jak często ćwiczyć mięśnie Kegla?
Ćwiczenia mięśni dna miednicy powinno się powtarzać jak najczęściej. Przy początkowych trudnościach, które możemy odczuwać, szybko zobaczymy, że regularna stymulacja będzie wpływać na wzmocnienie. Jest to bardzo ważne w przypadku kobiet oraz mężczyzn.
Warto jest codziennie wykonywać proste stymulacje, nawet trzy razy dziennie. Jednak podczas nich bardzo ważne jest by napinać odpowiednie mięśnie.
Regularne ćwiczenie mięśni Kegla sprawi, że bardzo szybko zobaczysz różnicę w swoim życiu erotycznym oraz przyniesie pozytywne skutki w przyszłości w postaci zdrowych układów bez większych schorzeń.
Artykuł sponsorowany