Kredyt gotówkowy
Kredyt gotówkowy to kredyt konsumpcyjny o znacznie niższej wysokości niż kredyty hipoteczne. Środki pieniężne możemy wykorzystać na dowolnie wybrany przez nas cel, lecz musi być to poparte odpowiednimi dokumentami. Zanim zdecydujemy się na wzięcie pożyczki, musimy wiedzieć o tym, że każdy bank będzie brał pod uwagę wysokość naszych miesięcznych zarobków oraz sprawdzał naszą zdolność kredytową.
Gdy bank odmawia kredytu
W wielu przypadkach bank odmawia nam możliwości udzielenia kredytu, ponieważ nasza zdolność kredytowa jest zbyt niska w stosunku do kwoty, którą chcemy pożyczyć. Dla osób, które potrzebują niewielki zastrzyk gotówki poleca się chwilówki, czyli szybkie kredyty gotówkowe, które umożliwiają nam zdobycie środków pieniężnych jeszcze tego samego dnia. O taką formę pożyczki możemy starać się na finrada.pl. Jeśli jednak potrzebujemy większej kwoty pieniędzy, warto ubiegać się o kredyt gotówkowy w banku.
Gdy starasz się o kredyt
Starając się o taki kredyt, bank z pewnością będzie dokładnie sprawdzał naszą zdolność kredytową, która musi być odpowiednia, aby móc otrzymać kredyt. Jeśli mamy taką możliwość znajdźmy drugą osobę, która mogłaby być współkredytobiorcą – w takiej sytuacji możemy uzyskać większą kwotę kredytu, jeśli druga osoba również posiada stałe oraz stabilne dochody.
Jak zbudować zdolność kredytową
Ponadto, przy podpisywaniu umowy kredytowej, niezbędne są również dokumenty, potwierdzające naszą tożsamość. Jeśli jesteśmy na rencie lub emeryturze, musimy również dostarczyć kopię świadczenia, które jest nam przyznane, a także odcinek ostatniego przelewu. Inaczej sprawa ma się również u osób, które mają założoną działalność gospodarczą – należy wtedy dostarczyć do banku zaświadczenie o niezaleganiu wobec ZUS-u oraz Urzędu Skarbowego, a także dokumenty, które przedstawiałyby wysokość naszych przychodów.
Wiele banków wymaga od nas ubezpieczenia kredytu, oferując tym samym niższe oprocentowanie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Musimy także wziąć pod uwagę same koszty kredytu, czyli oprocentowanie, podawane w skali roku. Odsetki są automatycznie doliczane do miesięcznej spłaty kredytu, może jednak zdecydować się na raty równe lub malejące.
Artykuł sponsorowany