Karboksyterapia – na czym polega, do kogo adresowany jest zabieg?

Oferta salonów medycyny estetycznej powiększa się z roku na rok w sposób zauważalny. Dochodzą kolejne innowacyjne metody i zabiegi, dzięki którym można wyglądać młodo, zdrowo i seksownie. Wśród pokaźnej listy takich zabiegów naszą uwagę przykuła karboksyterapia. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się tej metodzie upiększającej i znaleźć odpowiedź na pytanie, co sprawia, że metoda ta jest tak chętnie wybierana przez kobiety na całym świecie?

Co to jest karboksyterapia, na czym polega zabieg?

Zabieg karboksyterapia polega na podawaniu niewielkich ilości dwutlenku węgla podskórnie oraz śródskórnie. Robi się to wstrzykując ten związek przy użyciu malutkich igiełek. Iniekcja dwutlenku węgla sprawia, że naczynia krwionośne zwiększają swoje rozmiary, a także stymuluje powstawanie nowych naczynek. Doskonale ukrwione tkanki są lepiej utlenione i odżywione w związki aktywne. Karboksyterapia powoduje lepsze krążenie krwi miejscowo, a w efekcie także poprawiona zostaje synteza kolagenu, wpływającego na jędrność i sprężystość skóry. Karboksyterapia to zabieg usuwający i wygładzający zmarszczki, jak również usuwający miejscowo nadmiar tłuszczu.

Zobacz również: Skuteczna Karboksyterapia w Kaliszu (AkademiaZdrowerjSkory.pl)

Karboksyterapia: dla kogo oferowany jest zabieg?

Jest to zabieg, który daje szybkie i bardzo widoczne efekty, więc z całą pewnością powinny z niego skorzystać osoby, które szukają efektywnej medycyny estetycznej. Karboksyterapia jest doskonałą metodą na usuwanie rozstępów, niwelowanie zmarszczek oraz cellulitu. W każdej z wymienionych sytuacji zabieg karboksyterapii jest skuteczny w ponad 90%. Choć wydawać by się mogło, że klientki korzystające z karboksyterapii to głównie osoby w przedziale od 40 do 60 lat, na akadamiazdrowejskory.pl rezerwacje dokonywane są często także przez osoby zdecydowanie młodsze, z miejscowymi problemami i potrzebą szybkiej poprawy.

Fot. AkademiaZdrowejSkory.pl

Co ciekawe, sama karboksyterapia ma także szereg mniej znanych zastosowań. Należą do nich między innymi: usuwanie zwiotczeń, które wystąpiły po porodzie lub intensywnej utracie wagi, redukcja blizn i podwójnego podbródka, regeneracja dłoni, a nawet hamowanie wypadania włosów. Karboksyterapia wskazywana jest również jako wsparcie niektórych trudnych w farmakoterapii dolegliwości dermatologicznych, jak łuszczyca, owrzodzenia czy powolne gojenie się ran.

Karboksyterapia – dlaczego warto?

Jak podaje serwis akademiazdrowejskory.pl, w porównaniu z innymi znanymi w medycynie estetycznej zabiegami, karboksyterapia wyróżnia się ilością zastosowań oraz stosunkowo niewielką listą przeciwwskazań. Zarówno cena, jak i dostępność oraz rosnąca liczba specjalistów na lokalnym rynku beauty sprawia, że karboksyterapia jest w zasięgu wielu Polek. Kto nie może poddać się zabiegowi? Karboksyterapia nie jest zalecana dla kobiet w ciąży, osób chorujących na niewydolność nerkową lub płucną, choroby układu sercowego, jak również osoby walczące z nowotworem.

Karboksyterapia należy do tych zabiegów medycyny estetycznej, które są zarówno bezbolesne, jak i bezpieczne. Jednakowoż użycie odpowiedniego sprzętu oraz techniki narzuca konieczność przeprowadzania karboksyterapii przez doświadczoną i wykwalifikowaną osobę. Istotnym elementem jest dobranie właściwych dawek dwutlenku węgla oraz technika ich wstrzykiwania – by zabieg był bezbolesny i skuteczny.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Bostonka nazywana również chorobą bostońską jest rodzajem infekcji wirusowej, którą…