Dołącz do akcji „Pokaż #sercenadłoni” i wesprzyj osieroconych rodziców!
Trudno jest opisać smutek jaki, odczuwają osieroceni rodzice. Utrata dziecka, to nie tylko poczucie braku obecności, to utracone marzenia, nadzieje i plany. Poczucie pustki, niepewność… Dlatego po raz drugi Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza uruchamia akcje „Pokaż #sercenadłoni”, której celem jest wsparcie i zwrócenie uwagi na rodziny w żałobie. Finał akcji odbędzie się podczas symbolicznej daty, 16 tego marca w – Dniu Pandy.
O Akcji
Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza to pierwsza i jedyna w Polsce organizacja, która kieruje swoje działania do otoczenia chorujących na nowotwór dzieci oraz do osieroconych rodziców. Z własnego doświadczenia wiemy, że choroba dziecka atakuje całą rodzinę, a moment otrzymania diagnozy może na zawsze zmienić życie. Fundacja towarzyszy rodzinom w kryzysie choroby oraz po śmierci ukochanego dziecka. Prowadzi działania wspierające dla rodziców oraz rodzeństw- dzieci, które żegnają swoich braci siostry na długie miesiące pobytu w szpitalach, a niekiedy na resztę życia. Pomaga żyć w świecie, kiedy ich świat się załamał.
Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problemy osieroconych rodziców, którzy nierzadko zostają sami ze swoimi problemami.
Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza zajmuje się wsparciem rodzin onkologicznych. Otacza opieką rodzeństwo i rodziny, których najbliżsi zmagają się z chorobą nowotworową. Wspiera również osieroconych rodziców oraz dzieci, które straciły brata lub siostrę.
Jak wesprzeć akcje?
Panda z logo Fundacji ma na swoich łapkach serca, w związku z tym zachęcamy wszystkich w social mediach do publikacji zdjęć lub filmików z namalowanym sercem na dłoni wraz z hasztagiem #sercenadłoni. Dodatkowo prosimy o symboliczną wpłatę na zbiórkę i oznaczenie Fundacji. Akcja trwa kilka dni, jednak chcemy, aby 16 marca jak najwięcej osób opublikowało zdjęcie w social mediach.
Misja
W tegorocznej akcji chcemy zebrać 30 tys. zł na wsparcie osieroconych rodziców – stworzenie kolejnych grup wsparcia, spotkań, warsztatów, dofinansowanie konsultacji z psychologiem. Na ten cel została założona specjalna zbiórka na https://www.siepomaga.pl/panda-sercenadloni . Zachęcamy również do nominowania kolejnych osób do udziału w akcji oraz do zakładania swoich skarbonek w zbiórce.
W tym roku chcemy zaangażować influencerów i osoby znane. Zachęcamy również firmy do włączenia się w akcję m.in. poprzez przekazanie dowolnej darowizny lub określonego procentu od wysokości sprzedaży w Dniu Pandy.
O Fundacji:
Założyciele Fundacji i zarazem jej Zarząd, sami doświadczyli choroby swojego syna Michała, który cierpiał na nowotwór mózgu, a który odszedł 2 października 2021 roku. Od samego początku choroby Michała otrzymywali wsparcie wielu ludzi wokół siebie. Powstał swego rodzaju ruch i grupa o nazwie “Panda Team” – ponieważ Michał bardzo lubił pandy i miał ich całą kolekcję. Stąd wzięła się nazwa. Można powiedzieć, że idea Fundacji narodziła się dużo wcześniej, niż powstała decyzja o jej założeniu.
Choroba i śmierć Michała wprowadziła nas do świata onkologii, który znaliśmy wcześniej tylko z internetowych zbiórek charytatywnych. – mówi Filip Tarachowicz, Prezes Zarządu Fundacji – Po jego odejściu zauważyliśmy pewną lukę w systemie, jaką jest objęcie opieką nie tylko chorych pacjentów i ich rodziców, ale także rodzeństwa dzieci onkologicznych i dzieci, których rodzice chorują oraz tych, których bliscy odeszli. Widzimy, że brakuje wsparcia psychologicznego, dedykowanych warsztatów, zajęć, wyjazdów, które pomogłyby im poczuć się ważnymi, a rodzicom dałyby poczucie zaopiekowania się ich dziećmi. Dlatego powstała Fundacja Panda Team, aby załatać tę lukę i pomóc oswajać onkorzeczywistość rodzin w Polsce.
Mimo nieopisanego bólu, tęsknoty, poczucia pustki i niesprawiedliwości Paulina i Filip Tarachowiczowie są przekonani, że zbyt wczesne odejście synka jest początkiem wielkiego dzieła pomocy rodzinom, które walczą z nowotworami wieku dziecięcego. 15 października 2021 notarialnie została zatwierdzona Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza, a 3 grudnia tego samego roku został jej nadany numer KRS.
Materiał prasowy