Sen, który przynosi naturalne ukojenie

Wyobraź sobie, że co noc cieszysz się z naturalnego, niczym niezmąconego, jakościowego snu, który sprawia, że przez cały dzień jesteś pełna/y energii. Możesz osiągnąć ten stan, wybierając odpowiedni dla siebie naturalny materac.

Zdrowe materace do spania – czym się charakteryzują?

Optymalnej jakości i długości sen jest jednym z najważniejszych czynników zdrowego stylu życia. Aby był on efektywny, niezbędny jest dobrze dobrany materac. Na rynku mamy wiele opcji do wyboru, jednak w ostatnim czasie, jednymi z najbardziej docenianych, przez co też popularnych materacy, są te wykonane z naturalnych, wysokiej jakości materiałów. Są to tzw. zdrowe materace do spania, wyprodukowane z doskonale dopasowujących się do naszego ciała materiałów. W tym aspekcie kluczowe jest zarówno dopasowanie kształtu materaca, jak i składu jego poszczególnych elementów. Powinny być to tkaniny z cyrkulujących powietrze komponentów, zapobiegających namnażaniu się drobnoustrojów oraz odprowadzających z naszego ciała ciepło i wilgoć. W tym przypadku warto wybierać jak najbardziej naturalne materace do sypialni, by były one kompatybilne z naszym naturalnym środowiskiem. 

Naturalne materace do sypialni – co warto o nich wiedzieć?

Naturalne materace w ostatnim czasie zyskały na popularności głównie ze względu na coraz częstsze tworzenie ich z naturalnych, odnawialnych tkanin. Dobrej jakości naturalne materace do spania powinny zawierać piankę wykonaną na bazie naturalnych olejów roślinnych, pokrowce z recyklingowanych (odnawialnych) oraz naturalnych dzianin. Kleje do wyklejania ich warstw również powinny być produkowane z naturalnej żywicy. Tak jest właśnie w przypadku m.in. materacy do spania PlantPur™ Natural, które są szyte z tkanin o wysokiej gramaturze, niezawierających syntetycznej owaty. Co więcej,  głównym materiałem pokrowców materacy tej marki jest dzianina celulozowa produkowana z odpadów drewna bukowego. To oznacza, że jest to nie tylko naturalny, ale i ekologiczny produkt.

materac zdrowy sen

Dobrej jakości naturalny materac – jak go wybrać?

Wybierając naturalny materac do sypialni, musimy zwrócić uwagę, czy posiada on odpowiednie certyfikaty. Materace powinny nam służyć minimum kilka lat, dlatego też warto wybierać te z zapewnioną przez producenta gwarancją. Materac do spania znajduje się w niezwykle intymnej sferze naszego życia, stąd też powinien nam zagwarantować maksimum higieny. Należy zatem poszukać materaca ze zdejmowanym topem, jak w przypadku np. materacy do spania PlantPur™ Natural, który w każdej chwili możemy odpiąć, a następnie wyprać w domowych warunkach.

Sprawdź sklep z materacami dla każdego typu ciała

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
XXI wiek mimo, że wyzwolił kobiety, to zniewolił niejako mężczyzn…