Bardotka, push-up czy balkonetka?
Profesjonalna brafitterka, czyli osoba dobierająca biustonosz pod kątem kształtów klientki, może jej zaproponować szereg krojów i fasonów staników. Nie we wszystkich każda kobieta będzie się dobrze prezentowała.
Typy biustonoszy
Z uwagi na krój, szycie, usztywnienia i ewentualne uzupełnienia miseczek, biustonosze można podzielić na wiele różnych rodzajów. Między innymi jest to balkonetka, bardotka i push-up. Kto powinien wybierać takie staniki?
Wygoda i prezencja w balkonetce
Szczególnym rodzajem biustonosza jest balkonetka, która swoją nazwę zaczerpnęła od anglojęzycznego terminu balcony bra. Jest to jeden z najbardziej popularnych fasonów codziennych staników. Większość pań ma je w swoich garderobach choć może nie zdawać sobie z tego sprawy. Balkonetki można znaleźć między innymi w kategorii biustonosze na kinga.com.pl i przekonać się, jak właściwie wyglądają.
Miseczki stanika typu balkonetka podzielone są na trzy części, choć w różnych proporcjach. Może to być krój tulipanowy, w którym wyróżnia się jedno cięcie pionowe dzielące dolną część miseczki i jedno cięcie ukośne. Inny krój posiada jedno cięcie poziome, dzielące miseczkę na dwie części i jedno pionowe cięcie z boku miseczki, z którego wyprowadzane jest ramiączko. W przypadku biustonoszy tego typu ramiączka zawsze wyprowadzane są ze skrajnej, bocznej części miseczki, przez co stanik lepiej zbiera biust ku środkowi.
Balkonetki mogą być zabudowane całkowicie, częściowo lub przeźroczyste, usztywniane i półusztywniane, z fiszbinami lub bez.
Ciekawostka na temat balkonetek
Często balkonetka jest mylona z bardotką, choć występują różnice pomiędzy krojami tych biustonoszy. Bardotka jest niskozabudowanym stanikiem, co niekoniecznie spotykane jest przy balkonetkach.
Balkonetki pełne znakomicie będą podtrzymywały duże, pełne biusty, zbierając je i mocno wysuwając do przodu, tworząc znakomity dekolt. Przydadzą się przy piersiach po karmieniu i ciąży, o różnym kształcie, które nie są tak jędrne jak kiedyś. Nie mogą być zaś stosowane w przypadku małych, stożkowatych piersi.
Stanik Brigitte Bardot
Stanik bardotka to rodzaj biustonosza znanego tylko w Polsce. Jest on mocno wycięty u góry, dlatego umożliwia noszenie bluzek i sukienek z dekoltem hiszpańskim lub głębokiej łódki odsłaniającej ramiona. Niskie zabudowanie miseczek i pozioma linia stanika sprawiają, że stanik bardotka podkreśla kobiece kształty. Zwykle jest on usztywniany wkładem gorseciarskim i fiszbinami, dzięki czemu można go nosić bez ramiączek. Aby używać z powodzeniem stanik bardotka trzeba mieć pełne u góry piersi – jędrne, z elastyczna skórą u góry.
Magiczny push-up
Nazwa „push-up” jest bardzo trafna w stosunku do biustonoszy określanych tym mianem. Oznacza on z języka angielskiego „wypchnąć w górę” i tak też dzieje się z piersiami umieszczonymi w takim biustonoszu. Zwykle tego typu staniki są wypełnione wkładkami powiększającymi z pianki lub żelu. Są bardzo dobre dla pań, które nie mogą pochwalić się dużym biustem. Zakładając push-up mogą optycznie powiększyć swoje piersi i wypełnić dekolt sukienki czy bluzki.
Na ogół biustonosze push-up są usztywniane wkładem gorsetowym lub termicznie formowane. Mogą posiadać wkładki powiększające lub nie i najczęściej wyposażone są w fiszbiny, zapewniające wypchnięcie i podtrzymanie biustu.
Opisaliśmy tylko trzy z licznych typów krojów i fasonów biustonoszy. Te jednak pozostają najbardziej popularne wśród kobiet w różnym wieku i prezentujących odmienną wielkość oraz kondycję biustu.
Artykuł sponsorowany