Profesjonalny make up w 10 minut? Gąbka do makijażu pomoże ci uzyskać ten efekt bardzo szybko

Chcesz zobaczyć na własne oczy, do czego jest zdolny twój podkład? Marzysz o idealnie gładkiej skórze bez widocznych porów i przebarwień? A może masz wrażenie, że tradycyjne nakładanie podkładu czy rozświetlacza palcami nie daje takiego efektu, jakiego zawsze oczekiwałaś? Koniecznie wypróbuj gąbkę do makijażu uwielbianą przez kobiety na całym świecie, bez której profesjonalni wizażyści nie wyobrażają sobie pracy.

Czasy, kiedy podkład nakładałyśmy na twarz i szyję palcami, zdecydowanie się skończyły. Rozsmarowywanie kosmetyku na skórze za pomocą dłoni tylko z pozoru jest wygodne i proste. Mimo że pewnie robiłaś to całe życie i taka forma aplikacji wydaje ci się naturalna, pora na prawdziwą rewolucję. Na czym polega fenomen gąbki do makijażu? I dlaczego miałaby tak wiele zmienić? Bo jest po prostu stworzona do profesjonalnego make-upu. To niezbędnik każdej kobiety, która maluje się chociażby tylko od czasu do czasu. Oto dowody.

Co to jest gąbka do makijażu?

Większość gąbek do makijażu wygląda podobnie: niewielkie, o opływowym kształcie, z maleńkimi otworkami. Wykonane są z hypoalergicznego materiału, czasem z silikonu, a najchętniej kupowany na świecie model – ze specjalnie przygotowanego, opatentowanego pluszu. Szersza część gąbki służy do nakładania kosmetyków na większe powierzchnie skóry, a węższa dociera nawet do tych trudno dostępnych zakamarków, jak kąciki oczu czy skrzydełka nosa. Nadaje się do aplikowania zarówno podkładu, jak i pudru, różu, rozświetlacza czy bronzera.

 Dlaczego gąbka do makijażu jest lepsza od innych aplikatorów?

Jeśli jeszcze nigdy nie miałaś okazji wypróbować gąbki do makijażu, możesz mieć mnóstwo wątpliwości: jak nabrać na gąbkę odpowiednią ilość produktu, jak prowadzić ją po skórze, żeby nie powstały plamy, co zrobić z nadmiarem kosmetyku? Spokojnie, malowanie gąbką wcale nie jest skomplikowane. Podpowiadamy, dlaczego to właśnie gąbka do makijażu powinna znaleźć się w twojej kosmetyczce. Poznaj jej najważniejsze zalety:

  • Tradycyjne rozsmarowywanie kosmetyku jedynie po powierzchni skóry nie pozwala w pełni wykorzystać potencjału podkładu nasyconego pigmentem. Z kolei porowata struktura gąbki do makijażu oraz odpowiednia technika „wtłaczania” kosmetyku w skórę (przyciskania, stemplowania) sprawia, że pory stają się niemal niewidoczne, a ty cieszysz się gładką buzią! Żadna inna metoda aplikacji podkładu nie da ci takiego efektu.
  • Profesjonalne gąbki do makijażu są tak wyprofilowane, żeby można było z łatwością nabierać na nie taką ilość kosmetyku, jaka jest potrzebna. Ponadto często używa się ich na mokro, co dodatkowo zapobiega nadmiernemu wchłanianiu podkładu. To nie tylko sposób na bardziej naturalny makijaż, ale i duża oszczędność.
  • Z pomocą gąbki makijaż zrobisz naprawdę szybko, a gdy nabierzesz wprawy – wręcz ekspresowo. Poprawki nie będą konieczne, bo pokryjesz skórę idealnie cienką, subtelnie wyglądającą warstwą kosmetyku.
  • Pod wpływem ciepła dłoni podkład robi się bardziej płynny, co może skutkować powstawaniem plam i nierównomiernym rozprowadzeniem kosmetyku. W przypadku gąbki nie ma takiego ryzyka.

Jak używać gąbki do makijażu?

Zwilż gąbkę – to trik, o którym często się zapomina, a który pozwala na uzyskanie bardziej naturalnego efektu i zużycie jeszcze mniejszej ilości kosmetyku. Przed użyciem odciśnij nadmiar wody.

Odrobinę podkładu nałóż najpierw na grzbiet dłoni, a dopiero potem zanurz w nim gąbkę.

 Prowadź gąbkę do makijażu po twarzy, delikatnie ją dociskając. Wklepuj podkład i lekko masuj skórę, ale nie wykonuj kolistych ruchów (tak jak zazwyczaj robiłaś to palcami). Szczególną uwagę zwróć na okolice ust i skrzydełka nosa. Z użyciem gąbki dokładny makijaż zrobisz także w tych „trudnych” miejscach.

Jak czyścić gąbkę do makijażu?

Gąbkę do makijażu powinnaś myć codziennie, po każdym użyciu. Namocz ją w letniej wodzie (nigdy w gorącej, bo w ten sposób można zniszczyć włókno) i posmaruj mydłem albo żelem do mycia twarzy. Lekko ściskając i masując zabrudzone miejsca, płucz ją pod bieżącą wodą. Pozostaw do wyschnięcia w przewiewnym miejscu, nie susz suszarką ani nie kładź na kaloryferze.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Co jednak zrobić, kiedy przed Tobą cały dzień w pracy…