Hantle dla kobiet – czym kierować się podczas zakupu?

Większość z kobiet marzy o smukłej sylwetce i pięknym wyglądzie. Przepis na osiągnięcie tego celu jest zasadniczo znany każdej z nas – odpowiednia dieta i regularne ćwiczenia. Warto zadbać o to, by wysiłek był rozłożony proporcjonalnie na wszystkie partie mięśni, a nie tylko na te obszary, które najbardziej chciałybyśmy opanować i zmniejszyć. Jakie hantle dla kobiet?

Ważnym rejonem, którego nie należy pomijać, są ramiona. Praca nad ich sprawnością będzie skutkować nie tylko zgrabnym wyglądem i elastycznością skóry, lecz także pomoże nam uniknąć osteoporozy na starość. W tym tekście przyjrzymy się bliżej tematowi, jakim jest ćwiczenie z hantlami w damskim wydaniu.

Czym charakteryzują się hantle dla kobiet?

Choć w pierwszym odruchu duża część kobiet, które nie mają większego doświadczenia z aktywnością fizyczną, może czuć pewne obawy na dźwięk słowa „hantle” – nie trzeba się zbytnio niepokoić. Dobrze dobrany ciężar oraz rodzaj aktywności nie będzie skutkować zbyt wyraźnym i widocznym wyćwiczeniem mięśni ramion. Ciężarki dla kobiet (szczególnie tych początkujących) są znacznie mniejsze i lżejsze niż te, przeznaczone dla mężczyzn, którym zależy przede wszystkim na zbudowaniu masy mięśniowej oraz na widocznym wyrzeźbieniu określonych partii. Jeżeli nie ćwiczyłaś nigdy z ciężarkami, zacznij od najmniejszych obciążeń – 0,5 – 1 kg.

Najczęściej spotykane rodzaje hantli

Warto poznać rodzaje hantli, jakie są obecnie dostępne na rynku. Dzieli się je zasadniczo ze względu na to, czym został powleczony metal lub beton, który stanowi ciężar. Możemy wyróżnić następujące odmiany ciężarków:

  • Hantle miękkie
  • Hantle neoprenowe
  • Hantle winylowe
  • Hantle gumowe
  • Hantle z uchwytem
  • Hantle żeliwne

Na dobry start warto wybrać hantle neoprenowe, gumowe lub winylowe. Pozostałe rodzaje są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników, przede wszystkim dlatego, że występują w dużo większym zakresie ciężaru. Przed podjęciem decyzji, co do tego, jaki konkretnie typ kupić, dobrze jest sprawdzić, jak dany model leży nam w dłoni i czy nie będzie się wyślizgiwać.

Test wybranych hantli

Pewnym testem, na który możemy sobie pozwolić, jest podniesienie pary wybranych ciężarków równocześnie obydwiema rękami na wysokość ramion – przynajmniej 10 razy. Jeżeli będzie to dla nas zbyt duży wysiłek i po tym ćwiczeniu będą trzęsły się nam ręce, oznacza to że trzeba szukać mniejszego obciążenia. Hantle trzeba dobrać tak, by po serii unoszenia ręce były przyjemnie zmęczone i nie bolały nas.

Hantle dla kobiet

Ćwicz z głową!

Rozpoczynając swoją przygodę ze sportem warto mieć na uwadze, że nagłe wprowadzanie gwałtownych zmian – może źle odbić się na naszym zdrowiu. Lepiej jest delikatnie i stopniowo zmieniać nawyki i nie dążyć do rewolucji. Przykładowo – na początek ćwiczenia z hantlami nie powinny trwać dłużej niż 10 minut, przy założeniu, że na całą aktywność fizyczną w ciągu dnia poświęcamy ok. pół godziny.

Znacznie lepsze wyniki osiągniemy ćwicząc regularnie (nawet krócej) niż gdy będziemy oddawać się aktywności fizycznej od przypadku do przypadku, za to z większą intensywnością. Wyrobienie właściwych nawyków to podstawa sukcesu w traceniu zbędnych kilogramów. Jeżeli czujesz wybitnie silny opór przed rozpoczęciem treningów, zacznij od czegoś skromnego – choćby regularnych spacerów po 20 minut – i nagradzaj się za każdy tydzień, w którym udało się zrealizować plan. Jak w przypadku wielu innych obszarów życia, również w kwestii sportu oraz utrzymywania odpowiedniej formy, wszystko zaczyna się w głowie.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Na pewno uniwersalność. Moda na tapety przypomina falowanie- są lata,…