Wzdłuż czy w poprzek? Tapety w paski w Twoim domu.

tapety w paski

Co się składa na nieprzemijającą popularność tapet w pasy?

Na pewno uniwersalność. Moda na tapety przypomina falowanie- są lata, kiedy są wręcz obowiązkowe, ale też takie, w których tapety stają się mniej popularne. Poza jednym wyjątkiem – tapetami w paski. Pasy są zawsze na topie. Pasy stanowią idealne tło dla przeżywającego szczyt świetności stylu skandynawskiego, lecz również stylu prowansalskiego, art deco, rustykalnego, angielskiego i marynistycznego. Pasują do wnętrz klasycznych i modernistycznych, ciepłych, babcinych babcinych sypialni oraz nowoczesnych mieszkań pokolenia Millenialsów.

Wszystko zależy od przyjętej kolorystyki i szerokości pasów.

Biało-szare, szaro-błękitne szerokie pasy idealnie wpisują się w ideę stylu skandynawskiego – cieplej, naturalnej prostoty. Biało – niebieskie lub granatowe pasy są niezbędne dla stylu marynistycznego, blade róże, kremy i beże nadadzą ton saloniku babuni lub angielskiej sypialni, a szlachetne, wąskie pasy w brązy, bordo przetykane złotem wpiszą się w klimat angielskiego salonu.

Jasne, pastelowe pasy ocieplają pomieszczenie, natomiast w żywych kolorach nadają mieszkaniu bardzo modernistyczny akcent.

W niektórych tapetach pasy tworzą symetrycznie ułożone ornamenty roślinne lub geometryczne z naprzemiennie z gładkimi przestrzeniami. Tapety w pasy należy dobierać do stylu mieszkania oraz mebli. Nierozważne dobranie może zepsuć cały efekt, zamiast go poprawić.Kreacja przestrzeni. Pasy mają właściwości wizualnej organizacji przestrzeni. W zależności od tego, czy ułożymy je wzdłuż czy w poprzek, optycznie poszerzają lub podwyższają pomieszczenie. Umieszczenie szerokich, jasnych pasów w poprzek na końcowej ścianie korytarza stworzy wrażenie szerokości. Z kolei tapeta z pasami ułożonymi wzdłuż optycznie podwyższy sufit, lecz jednocześnie “wyszczupli” pomieszczenie.

tapety w paski

Uwaga: cały pokój udekorowany tapetą w pasy nie jest najlepszym pomysłem. Pasy w poprzek jedną ścianę poszerzą, inną wysmuklą (np. wąski korytarz). Najlepszym wyjściem jest wytapetowanie jednej lub dwóch przeciwległych ścian, pozostawiając resztę gładką i w dopasowanych kolorach.

Tapety w pasy -gdzie i jak je zaaranżować?

Tapeta w pasy jest znakomitym sposobem na wyodrębnienie fragmentu przestrzeni i podkreślenie jego funkcji. Np. pastelowe pasy w kącie sypialni wyznaczą umowne miejsce dla dziecka- z przewijakiem, łóżeczkiem i akcesoriami niemowlęcymi. Kącik jadalny w kuchni, toaletkę pani domu lub strefę wypoczynku w salonie również ładnie podkreślą pasy na tapecie. Tapety w pasy są znakomitym pomysłem na aranżację mieszkania. Pomogą wyodrębnić poszczególne strefy w domu, podkreślą styl i jednocześnie zmienią optykę poszczególnych pomieszczeń. Pasują zawsze i wszędzie. Mody się zmieniają, tapety w pasy pozostają.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze