Pomocne akcesoria do robótek ręcznych
Robótki ręczne zyskują popularność zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym, gdy do łask wracają ciepłe szale i swetry o grubym splocie. Jeśli jesteś osobą początkującą lub dopiero planujesz zacząć swoją przygodę z dzierganiem, koniecznie przeczytaj dalsze części – podpowiadamy, jakie akcesoria będą pomocne do robótek ręcznych i w co zaopatrzyć się na początku swojej drogi.
Druty i szydełka
Zarówno druty, jak i szydełka dostępne są na rynku w wielu rozmiarach, wykonane z różnych materiałów i przeznaczone do różnych włóczek. Kupić można druty metalowe, drewniane, akrylowe, aluminiowe, bambusowe oraz z tworzyw sztucznych. Te ostatnie będą najlżejsze, ale z uwagi na swoją śliską powierzchnię, robótki mogą się z nich ześlizgiwać.
Bardzo popularne są teraz druty wykonane z bambusa, lecz ich wysoka cena nie zachęca początkujących. Druty muszą dobrze leżeć w dłoniach, dlatego najlepiej jest je najpierw „przymierzyć”. I druty, i szydełko trzeba dobrać do grubości włóczki – zazwyczaj odwiedzając sklep z włóczkami, dowiemy się tego od sprzedawcy, informacja pojawia się również na etykiecie.
Przede wszystkim włóczka
Bez tego się nie obejdziemy! Kolorowe, o różnych grubościach i długościach, w szerokiej gamie cenowej. Gdzie kupić tanie włóczki? Na stronie https://centrumwloczek.pl znajdziesz adresy sklepów w Twoim mieście, w którym możesz kupić najlepsze włóczki i kordonki do szydełkowania.
Mając duży wybór produktów, pojawia się pytanie – co wybrać? Kordonek Opus Maximum to tańszy odpowiednik popularnego Maxi. Równie dobra jakość, materiał wykonany w 100% z egipskiej merceryzowanej bawełny, którą można usztywniać i krochmalić. Świetnie sprawdzi się każda włóczka Opus – to bardzo znany turecki producent, który w swojej ofercie posiada różne modele, jak np. włóczka Mimoza, bardzo uniwersalna i całoroczna. Włóczka Alize to, podobnie jak Opus, artykuł od sprawdzonego producenta. Jako jeden z niewielu, ma on w swoich modelach materiał, który pozwala tworzyć robótki ręczne bez drutów i szydełka! Włóczka Alize Puffy nadaje się do tworzenia ubrań i akcesoriów dla dzieci, ponieważ wykonana jest z delikatnej mikrofibry, już uformowanej w pętelki. To bardzo oryginalny materiał i przyda się na początku dziewiarskiej drogi.
Akcesoria dziewiarskie – co jeszcze będzie pomocne?
Mając już podstawowe narzędzia, możemy zacząć pracę, jednak w tym momencie warto zaopatrzyć się w dodatkowe, ułatwiające pracę akcesoria. Należą do nich: naparstki na palce, by nie pokłuć się drutami, żyłki do połączenia drutów, końcówki na druty i zatyczki, a także kosze robótkowe, które pomieszczą wszystkie nasze drobiazgi.
Dla bardziej zaawansowanych poleca się takie dodatki jak: obręcze do obrabiania szydełkiem, liczniki rzędów i oczek, igły do wełny, agrafki dziewiarskie, znaczniki do wrabiania wzorów czy specjalne druty do warkoczy. To wszystko może nam niezwykle ułatwić pracę i sprawi, że robótki ręczne pozwolą nam się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy.
Materiał zewnętrzny