Sklep internetowy dla dzieci
Gdy po raz pierwszy wejdziecie do sklepu z artykułami dla niemowląt lub odwiedzicie sklep internetowy dla dzieci, możecie doznać prawdziwego zawrotu głowy. Obecnie wybór akcesoriów dla niemowlaków jest ogromny i żeby zrobić rozsądne zakupy dla malucha potrzebny jest po prostu plan. Najlepiej spisać na kartce niezbędne rzeczy. No właśnie, a co właściwie powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka?
Antyalergiczne kosmetyki
Na pewno antyalergiczne kosmetyki przeznaczone dla dzieci od 1 dnia narodzin. Ich wybór to jedna z ważniejszych decyzji. Skóra noworodka jest bowiem niezwykle wrażliwa i już po pierwszej kąpieli w niewłaściwym płynie potrafi być przesuszona, bolesna lub zaczerwieniona. A to oczywiście łączy się z odczuwaniem dyskomfortu przez maluszka i płaczem.
Teoretycznie wszystkie kosmetyki przeznaczone dla niemowląt powinny być niezwykle delikatne. Niestety, w rzeczywistości do wielu dodawane są silne substancje zapachowe, które często powodują uczulenia. Wybierajmy kosmetyki bezzapachowe i nie zawierające sztucznych barwników, najlepiej z pozytywną opinią Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytutu Matki i Dziecka. Warto też zapytać położną lub pielęgniarkę pediatryczną o preparaty chwalone przez mamy.
Kupując kosmetyki musimy tez koniecznie pamiętać o kremie na odparzenia. Nawet najlepsze pieluszki potrafią odparzać delikatną skórę noworodków. W tym przypadku najlepiej wybrać specyfik z aptecznej półki lub kosmetyk istniejący na rynku od wielu lat.
Ubranka
Następnym punktem na naszej „wyprawkowej” liście będą ubranka: body kaftaniki, śpioszki oraz skarpetki i czapeczki.
Przy kupowaniu ubranek główna zasada jest taka, że na początkukupujemy ubrania rozpinane z przodu na całej długości. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Później, gdy dziecko podnosi już główkę wystarczy zapięcie na ramieniu lub szeroki dekolt.A ubranka typu spodenki warto by miały rozpięcie na napy w kroku, gdyż ułatwią zmianę pieluszki. Jeśli dziecko zacznie wychodzić na spacery w chłodniejszym miesiącu, wówczas potrzebny będzie kombinezon. Latem, warto wstrzymać się z zakupem, gdyż niemowlak rośnie szybko i jesienią będzie potrzebowałwiększy rozmiar.
Kupując czapeczki warto od razu zaopatrzyć się w dwie. Jedną cienką, bawełnianą, a drugą cieplejszą.Na okres letni kupujemy przewiewne kapelusikiz rondem chroniącym twarz i oczka dziecka przed słońcem.Wszystkie nakrycia głowy najlepiej gdy są wiązane pod brodą na troczki, inaczej mogą się zsuwać.
Co do skarpetek to koniecznie muszą być elastyczne i bezuciskowe.
Wszystkie ubranka powinny być uszyte z miękkich, naturalnych materiałów, luźne i wygodne. Warto kupować ciut większe by starczyły na dłużej.
A w czym prać ciuszki niemowlęce?
Przede wszystkim wyłącznie w produktach specjalnie do tego przeznaczonych. Możemy wybierać spośród proszków i płynów , a na płatkach mydlanych skończywszy. Jednak na samym początku warto pamiętać, by ubranka wypłukać dwukrotnie w samej wodzie , bez żadnych dodatków. Jeśli pojawi się swędzenie lub zaczerwienienie skóry , wówczas warto zmienić środek piorący. Bardzo często to właśnie on jest powodem problemów skórnych.
Kolejna niezwykle ważna sprawa to akcesoria związane z jedzeniem. Zanim maluch przyjdzie na świat nie wiadomo czy będzie karmiony piersią, czy mlekiem modyfikowanym, czy też może tzw. pokarmem mieszanym. Dlatego nie kupujmy laktatorów czy butelek pochopnie. Na pewno warto zaopatrzyć się w laktator, ale na początek kupmy prosty i niedrogi. Część kobiet w ogóle z nich nie korzysta, a część wykorzystuje sporadycznie gdy muszą wyjść z domu bez dziecka. Jeśli będzie potrzeba częstego odciągania pokarmu, wówczas mama wybierze dokładnie taki, jaki będzie odpowiadał jej potrzebom. Przed porodem nie wiemy jak będzie przebiegać laktacja i trudno dobrać laktator do indywidualnych potrzeb.
Jeśli chodzi o butelkę to sprawa ma się podobnie. Warto kupić na początek 1 lub 2 sztuki. Chociażby ze względu na to, że dziecko z czasem powinno pić wodę, a później herbatki ziołowe dostosowane do wieku maluszka. Jeśli okaże się, że również mleko będzie pić z butelki , wówczas warto wybrać antykolkowe, z materiałów bez BPA i smoczkami o różnej szybkości przepływu.
Pieluszki
Rzeczą absolutnie niezbędną na naszej liście są oczywiście pieluszki.
Do wyboru mamy jednorazowe lub materiałowe – wielorazowe. Tak naprawdę na które się zdecydujemy to indywidualna sprawa.Dla noworodka, do szpitala zwykle zabieramy te w rozmiarze newborn lub mini.
Pieluchymateriałowe np. tetrowe, flanelowe, czy bambusowe przydają się w wielu sytuacjach np. do położenia na przewijaku, wytarcia buźki, podłożenia pod główkę, czy przykrycia malucha w upalny dzień.
Skoro o pieluchach mowa to warto zaopatrzyć się w chusteczki nawilżane i torebki na pieluszki. Chusteczki potrafią wybawić z nie jednej opresji. Podczas przewijania zdarzają się różne sytuacje, często zabrudzenia nie tylko pupci niemowlaka, ale i naszych rąk, czy mebli, wówczas chusteczki na pewno będą nam potrzebne. Torebki natomiast są nie tylko bardzo higienicznym sposobem na pozbycie się zużytej pieluszki, ale i niezwykle praktycznym. Są antybakteryjne i zapachowe, dzięki czemu w szybki sposób unikamy rozprzestrzeniania się bakterii i brzydkich zapachów. Poza domem są po prostu niezbędne.
Kąpiel maluszka
Kupując wyprawkę dla noworodka nie możemy zapomnieć o rzeczach niezbędnych do kąpieli maluszka. Podstawa to bezpieczna wanienka, z antypoślizgowym dnem lub innym typem zabezpieczenia, ważne też by miała odpływ. Do kąpieli noworodka można również użyć specjalnego wiaderka, fotelika lub krzesełka. Ważne by zwrócić uwagę czy możemy ich używać od dnia narodzin. Sprawa kosmetyków do mycia ma się tak, jak wszystkich kupowanych dla noworodka, muszą być antyalergiczne i niezwykle delikatne. Po kąpieli przydają się ręczniki z kapturem, którym można zaraz po wyciągnięciu z wody otulić główkę maluszka i ochronić przed wyziębieniem. Po kąpieli najlepiej przenieść maluszka od razu do łóżeczka i tu pojawia się kwestia wyboru miejsca do spania dla noworodka. Możemy po prostu kupić łóżeczko dla dziecka lub kołyskę, czy koszyk. Niektórzy decydują się na spanie w jednym łóżku z maleństwem, ale wówczas dla bezpieczeństwa warto zaopatrzyć się w specjalny kokon lub becik by uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Jeśli jednak dziecko śpi osobno musimy zakupić dla niego oddzielną pościel. Na początek wystarczą 2 komplety. Maluch potrzebuje lekkiej kołdry i prześcieradła. Praktyczne są takie z gumką, bo dzięki niej nie będzie się zsuwać z materaca ani marszczyć. Poduszka powinna być zupełnie płaska lub tzw. klin, który jest specjalnie wyprofilowany i dopasowany do głowy niemowlęcia. Poszewki na kołdrę i poduszeczkę powinny być uszyte wyłącznie z naturalnych, przewiewnych materiałów, aby dziecko w nocy nie pociło się .
Na koniec musimy zastanowić się nad fotelikiem samochodowym oraz wózkiem.
Fotelik samochodowy
Fotelik samochodowy jest absolutnie niezbędny. Niemowlęta powinny jeździć w fotelikach przeznaczonych dla dzieci o wadze do 10, 13 lub 18 kg (tyłem do kierunku jazdy). Można też kupić fotelik, który będzie dodatkowo pełnić funkcję leżaczka-bujaczka. Bardzo przydaje się też możliwość wpięcia fotelika w stelaż wózka. Dlatego dobrym pomysłem jest kupno wózka i fotelika tej samej firmy. Co do samego wózka, to rodzice powinni dobrać taki, który będzie odpowiadał ich indywidualnym potrzebom. Na pewno warto wybrać wózek z budką, gdyż ochroni dziecko przed deszczem, czy słońcem oraz pompowane koła, ponieważ najlepiej amortyzują wstrząsy.
Gdy dziecko będzie już na świecie,pamiętajmy o możliwości robienia zakupów przez internet. Sklep internetowy dla dzieci niezwykle wygodna forma kupowania, zwłaszcza gdy w domu jest niemowlę i rodzice nie mają siły, ani czasu na bieganie po sklepach.
Artykuł sponsorowany