Radiofrekwencja mikroigłowa – na czym polega zabieg i kiedy warto z niego korzystać?
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg oparty na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, wykorzystujący prąd do stymulacji komórek skóry. Bez korzystania z inwazyjnych zabiegów chirurgicznych przywraca skórze jędrność i gładkość. Na czym dokładnie polega? Jakich efektów możesz się po nim spodziewać? Sprawdź, w naszym poradniku.
Czym jest radiofrekwencja?
Radiofrekwencja, czyli częstotliwość radiowa to termin stosowany dla urządzeń medycznych, emitujących fale elektromagnetyczne, o częstotliwości od 500 000 kHz aż do 5 000 000 kHz.
Zastosowanie urządzeń emitujących fale elektromagnetyczne o takiej częstotliwości w medycynie estetycznej umożliwia podgrzanie komórek, co prowadzi do obkurczenia się włókien kolagenowych oraz wzmaga produkcję nowych.
Mechanizm radiofrekwencji oparty jest na dwóch elektrodach – plus i minus, pomiędzy którymi przepływa prąd. Warto podkreślić, że komórki ludzkie składające się w 60% z wody, będą również przewodziły prąd, dzięki czemu, może on wnikać w głębsze ich warstwy. Na początku w kosmetologii była stosowana radiofrekwencja kontaktowa:
monopolarna – z elektrodą bierną przyklejoną do ciała oraz elektrodą aktywną umiejscowioną w końcówce urządzenia;
multipolarna – tutaj obie elektrody umiejscowione są w głowicy, zaś prąd przepływa jedynie przez fragment tkanki, który znajduje się pomiędzy nimi.
Działanie jednak tych metod było jedynie powierzchowne. By prąd przeniknął w głębsze warstwy skóry, potrzebne było większe natężenie prądu, który by mógł spowodować poparzenie naskórka. Dlatego zastosowano inne rozwiązanie, jakim jest radiofrekwencja mikroigłowa https://instytut-urody.com/radiofrekwencja-mikroiglowa.
Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?
Urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej RF posiada specjalną głowicę wyposażoną w kilkadziesiąt mikroigieł, które są malutkimi elektrodami, przez które przepływa fala elektromagnetyczna, w głębszych warstwach skóry.
Wbite w skórę igły emitują prąd, który działa na komórki skóry właściwej, czyli dokładnie tam gdzie powinien. Komórki są stymulowane do większej aktywności i wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Doskonale nadaje się więc do poprawy jakości skóry twarzy, okolic oczu, dekoltu, szyi, ramion oraz brzucha.
Metoda radiofrekwencji mikroigłowej jest znacznie bardziej precyzyjna i umożliwia dotarcie do odpowiednich warstw skóry. Dodatkowo radiofrekwencja kontaktowa może wpływać na tkankę tłuszczową skóry twarzy, co powoduje utratę jędrności w wyniku rozpuszczenia się komórek tłuszczowych.
Jakie efekty dają zabiegi radiofrekwencji?
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej z terapią LED wykonywany specjalistycznym urządzeniem VIVACE jest zalecany osobom na takie problemy jak:
- utrata jędrności skóry oraz owalu twarzy, a także opadające policzki lub powieki;
- zmarszczki i worki pod oczami;
- rozszerzone pory oraz trądzik;
- przebarwienia skórne;
- blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pourazowe;
- rozstępy;
- nadpotliwość pach;
- brak jędrności i elastyczności skóry ramion, brzucha, pośladków, ud.
Radiofrekwencja mikroigłowa umożliwia wykonanie termoliftingu skóry. Dzięki temu bez ingerencji chirurgicznej uzyskuje się doskonały efekt poprawy wyglądu. W wyniku działania prądu dochodzi do odnowienia struktury włókien kolagenowych, wygładzenia skóry oraz redukcji zmarszczek. Dodatkowo staje się ona bardziej elastyczna i jędrna, a także odzyskuje swój naturalny, zdrowy koloryt.
Co warto wiedzieć o zabiegach RF
Przed zabiegiem radiofrekwencji przeprowadza się konsultacje, podczas której ustalany jest zakres zabiegów oraz ich dokładny plan.
Sam zabieg przeprowadza specjalista kosmetologii. Na początku twarz lub inna część ciała, która zostanie poddana zabiegowi, zostaje znieczulona specjalnym kremem. Urządzenie do RF wyposażone jest głowicę zakończoną w 36 mikroigieł ze specjalnymi elektrodami, które wbijane są w skórę, na głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm. Dzięki temu tkanka nagrzewa się do temperatury 45 – 60 stopni Celsjusza.
Zabieg jest mało inwazyjny, dlatego okres rekonwalescencji wynosi jedynie 3-4 godziny i można go wykonać, nawet na bardzo delikatnych częściach ciała, np. powiekach. Zazwyczaj, by uzyskać oczekiwane efekty, należy co najmniej 2 – 3 krotnie powtórzyć zabieg.
Warto jednak pamiętać, że również i w tym przypadku są pewne przeciwwskazania, dotyczą one kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji. Nie mogą z niego również korzystać osoby zmagające się z takimi problemami jak:
- choroby nowotworowe;
- zaburzenia krążenia, między innymi miażdżyca tętnic, zapalenie żył i zakrzepica;
- nieuregulowane ciśnienie tętnicze;
- padaczka;
- niewyrównana cukrzyca;
- infekcje wirusowe i grzybicze oraz inne choroby zakaźne;
- stwardnienie rozsiane;
- choroby tkanki łącznej i przerwanie ciągłości skóry.
Radiofrekwencja mikroigłowa to doskonała opcja dla osób, które chcą dbać o wygląd i zdrowie skóry, nie sięgając po tak radykalne środki, jak inwazyjne zabiegi chirurgiczne.
Artykuł sponsorowany