Jak stworzyć sobie komfortowe warunki pracy biurowej w trybie home office?

Jak stworzyć komfortowe warunki pracy biurowej

Sytuacja pandemiczna na świecie skłoniła wielu pracowników biurowych do przejścia na tryb home office. Kto tylko może, pracuje z zacisza własnego domu. Nie zawsze ma to jednak wyłącznie plusy. W końcu nikt nie spodziewał się, że sytuacja potrwa tak długo. Nie każdy ma warunki ku temu, aby przez kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie pracować przed ekranem komputera – zwłaszcza gdy do niedawna laptop służył jedynie przeglądaniu Facebooka i kupowaniu przez Internet. Zobacz, w jaki sposób stworzyć sobie komfortowe warunki pracy biurowej w trybie home office. O czym warto pamiętać?

Jak przygotować się do wielogodzinnej pracy w trybie home office?

Ci, którzy planują przygotować sobie odpowiednią przestrzeń do pracy zdalnej, testują różne rozwiązania. Niektórzy  przeglądają zamienniki foteli biurowych, jak na przykład piłki czy klęczniki. Nie zawsze zdają jednak one egzamin. Zwłaszcza gdy stanowisko zobowiązuje do zakładania służbowego stroju lub po prostu dana osoba zbyt mocno przyzwyczaiła się do pracy na klasycznym krześle obrotowym lepiej zdecydować się na fotel obrotowy na kółkach. Jedną z lepszych opcji wspierających kręgosłup jest zakup wygodnego modelu, w pełni regulowanego. W przypadku codziennej pracy przed ekranem komputera sprawdzi się fotel Nowy Styl, dostępny w sklepie internetowymhttps://www.ergoexpert.pl/nowy-styl. Szczególnie wart uwagi jest fotel biurowy NEO II LU GTP9 STEEL02 alu. Do jego najważniejszych zalet należą: pięcioramienna aluminiowa podstawa, pneumatyczny podnośnik umożliwiający szybką i bezproblemową regulację wysokości, tapicerowane siedzisko, komfortowe podłokietniki z aluminium i tworzywa sztucznego, umieszczone na wysokości 220 mm, jak również siedzisko (z regulacją wysokości w zakresie od 455 do 545 mm) oraz wygodne oparcie. Krzesła biurowe Nowy Styl zapewniają komfort każdemu, kto na nich usiądzie i je przetestuje w codziennej pracy przed ekranem komputera. Gwarantujemy: nie będziesz chciał się z nim rozstawać.

Dlaczego warto zadbać o zdrowie pleców i prawidłową postawę ciała w pracy siedzącej?

Wpływ pracy siedzącej na zdrowie pleców, ale też organów ciała jest negatywny. Lekarze biją na alarm: wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem sprzyja powstawaniu zmian zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa. Im dłużej siedzimy, tym na większą próbę wystawiamy nasz organizm. Wielogodzinne siedzenie w niekomfortowej pozycji sprzyja spłyceniu, a nawet zniesieniu naturalnych, fizjologicznych krzywizn kręgosłupa na odcinku szyjnym i lędźwiowym. To z kolei rodzi bardzo poważne, przewlekłe konsekwencje bólowe. Spędzanie zdecydowanie większej części dnia w pozycji siedzącej nie sprzyja również zdrowiu jelit i brzucha, które nie mogą swobodnie pracować. U osób przesiadujących całe dnie przed ekranem komputera pojawiają się silne bóle głowy, zawroty głowy, oczopląs. Równie częstym objawem jest drętwienie i bóle rąk. Na skutek pracy w pozycji siedzącej dochodzi też do zaokrąglenia się pleców. Ściśniętej klatce piersiowej trudno swobodnie oddychać.

Artykuł sponsorowany

Share