Czy warto inwestować w hotel apartamentowy?

Hotele apartamentowe stale zyskują na popularności wśród inwestorów pragnących wejść na rynek nieruchomości. Oferują one nowe możliwości czerpania zysków z najmu, kuszą konkurencyjną stopą zwrotu oraz atrakcyjnymi warunkami umów. Z czym wiąże się inwestycja w hotele apartamentowe oraz czy warto się jej podejmować?

Czym są hotele apartamentowe?

Hotele apartamentowe to stosunkowo nowe zjawisko na polskim rynku nieruchomości. Cechuje je unikatowy sposób funkcjonowania – są to duże kompleksy apartamentów działających w systemie hotelowym. To, co odróżnia je od zwykłych hoteli, to struktura właścicielska. Nabywając jednostkę mieszkalną w takim budynku, inwestor może czerpać określony procent zysku z wynajmu lub czynsz o stałej kwocie wypłacany przez operatora danego obiektu.

W zależności od profilu działalności określonego hotelu możemy znaleźć pokoje wynajmowane na doby lub godziny. Pomieszczenia wchodzące w skład apartamentu często charakteryzują się wyższym metrażem oraz lepszą jakością wykończenia niż w standardowych hotelach. Takie jednostki mieszkalne zwykle mają także dostęp do różnych udogodnień, takich jak własna łazienka czy kuchnia. Niektóre obiekty zapewniają również przypisane do apartamentu miejsce parkingowe. Ze względu na te cechy, ten rodzaj hoteli doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku najmu krótkoterminowego, jak i średnioterminowego. Kupując apartament w obiekcie tego typu, inwestor nie musi martwić się koniecznością gospodarowania swoją jednostką mieszkalną – zarządzaniem najmem oraz budynkiem zajmuje się operator aparthotelu.

Komu może się opłacać inwestycja w hotel apartamentowy?

Decyzja o zakupie jednostki mieszkalnej w aparthotelu często zapada z myślą o przeznaczeniu pomieszczeń pod najem krótkoterminowy. Opcja ta daje inwestorom obiecujące perspektywy, w tym wyjątkowo konkurencyjną stopę zwrotu – o wiele wyższą niż w przypadku najmu długoterminowego. Hotel apartamentowy to także atrakcyjna alternatywa dla nisko oprocentowanych obligacji skarbowych i lokat w bankach. Niemniej istotną zaletą tego typu obiektów jest to, że funkcjonują one w oparciu o korzystne dla właściciela zasady – wynajmujący nie są obejmowani przepisami o ochronie praw lokatora oraz nie trzeba sporządzać z nimi umowy najmu. Zakup jednostki mieszkalnej w hotelu apartamentowym to doskonały sposób na ulokowanie kapitału dla tych z inwestorów, którzy nie chcą poświęcać czasu na zajmowanie się każdą drobną sprawą, związaną z funkcjonowaniem apartamentu. Kwestię obsługi najemców zostawiają oni w gestii operatora budynku – dzięki temu mogą bez przeszkód czerpać zyski ze swojej inwestycji, nie musząc troszczyć się o obowiązki, jakie zwykle towarzyszą tego typu przedsięwzięciom.

Co należy wziąć pod uwagę, planując inwestycję w aparthotel?

By inwestycja w hotel apartamentowy okazała się udanym krokiem, konieczne będą skrupulatność i ostrożność w podejmowaniu decyzji. Przed zakupem warto dokładnie określić swoje preferencje co do poszukiwanego obiektu, takie jak lokalizacja czy standard wykończenia. Należy upewnić się co do wiarygodności i renomy zarządcy danego obiektu – w końcu to właśnie on będzie odpowiedzialny za satysfakcję naszych gości z pobytu w obiekcie.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wiosna to idealna pora roku do odświeżenia swojej garderoby. Nowa…