Czym jest peeling głowy? Po co go wykonywać?
Peeling skóry głowy to coraz popularniejszy zabieg, dzięki któremu można poprawić kondycję skalpu oraz zadbać o włosy. Usuwanie martwego naskórka i resztek kosmetyków do włosów sprawia, że fryzura odzyskuje dawny blask. Co powinno się wiedzieć na temat peelingu skóry głowy? Jak wykonuje się taki zabieg?
Peeling skóry głowy – po co go wykonywać?
Peeling skóry głowy powinien być wykonywany z podobną częstością co peeling ciała lub twarzy. Optymalnie zabieg powtarza się 2-3 razy w tygodniu. Dzięki temu skutecznie złuszcza się martwy naskórek ze skalpu. Jego usuwanie sprawia, że poprawia się ukrwienie skóry głowy. Krew krąży intensywniej, dlatego efektywnie odżywia cebulki włosów. Masaż skóry głowy chroni przed pojawianiem się łupieżu i osypywaniem się resztek naskórka, które często pozostają na pasmach podczas mycia włosów bez wykonania peelingu.
Peeling wykonywany na skórze głowy usuwa z niej wszelkie pozostałości żelów, lakierów i pianek do stylizacji. Dzięki kosmetykom tego typu fryzura zachowuje swój kształt przez cały dzień. Niestety, kosmetyki do stylizacji podrażniają skórę głowy, dlatego konieczne jest ich regularne i dokładne usuwanie. W przeciwnym razie włosy staną się o wiele słabsze, łamliwe, a problem z ich wypadaniem znacznie się pogłębi.
Peeling skóry głowy przyśpiesza porost włosów. Silnie ukrwione cebulki i intensywne nawilżenie skóry głowy sprawiają, że włosy stają się gęstsze, odporniejsze na łamanie i utratę blasku. Rosną szybciej niż wcześniej, dlatego zapuszczanie włosów zajmuje mniej czasu. Ponadto peeling normalizuje pracę gruczołów łojowych i chroni przed przetłuszczaniem się włosów.
Jakich kosmetyków używać do peelingu skóry głowy?
Kosmetyki do peelingu skóry głowy można znaleźć w drogeriach. Każdy z nich doskonale oczyszcza skórę głowy, jednak peeling do skalpu można przygotować samodzielnie. Dzięki temu zaoszczędzi się sporo pieniędzy, które można wydać na inne cele.
Do domowego peelingu skóry głowy w zupełności wystarczają produkty, które można znaleźć niemalże w każdym domu. Domowy peeling cukrowy przygotowuje się z cukru kryształu i odrobiny oliwy z oliwek. Następnie wciera się go w skórę głowy i masuje się skalp przez kilka minut. Kolejnym krokiem jest spłukanie włosów i umycie ich delikatnym szamponem. Po zabiegu na pasma można nałożyć odżywkę lub olejek. Dzięki tym prostym zabiegom wykonywanym 2-3 razy w tygodniu pojawią się efekty, które zadowolą wszystkie panie, a także panów. Już po upływie miesiąca kosmyki będą prezentować się pięknie, a problemy ze skórą głowy znikną.
Artykuł sponsorowany