Akcesoria golfowe – piłeczki, kije i inne drobiazgi

Akcesoria golfowe

W torbie golfowej gracza znajdują się nie tylko różnego rodzaju kije i piłeczki, ale też inne akcesoria golfowe. Jest tam wiele rzeczy, szczególnie wtedy, gdy gra osoba doświadczona. Dobrej jakości torby naramienne lub na wózek są mocne i wodoodporne. Dzięki temu można bezpiecznie przewozić sprzęt niezależnie od pogody. Torba golfowa powinna być zaopatrzona w kilka praktycznych komór i przegródek, które będą służyć do przechowywania podstawowego sprzętu, ale też wody, parasola czy zegarka.

Akcesoria golfowe – piłeczki, kije i inne drobiazgi

W torbie golfowej gracza znajdują się nie tylko różnego rodzaju kije i piłeczki, ale też inne akcesoria golfowe. Jest tam wiele rzeczy, szczególnie wtedy, gdy gra osoba doświadczona. Dobrej jakości torby naramienne lub na wózek są mocne i wodoodporne. Dzięki temu można bezpiecznie przewozić sprzęt niezależnie od pogody. Torba golfowa powinna być zaopatrzona w kilka praktycznych komór i przegródek, które będą służyć do przechowywania podstawowego sprzętu, ale też wody, parasola czy zegarka.

Akcesoria golfowe
akcesoria do gry w golfa

Headcover – w trosce o kije golfowe

Nawet najlepszy kij golfowy musi mieć stosowną ochronę przed uszkodzeniem. Oprócz torby warto mieć dobrej jakości pokrowiec, który w pełni zabezpieczy kij przed uszkodzeniem. Pokrowce profesjonalnych firm gwarantują nie tylko perfekcyjną ochronę, ale też nienaganny i designerski wygląd. W golfie liczy się nie tylko talent i gra, ale też to,  czym się gra. Dlatego każdy taki dodatkowy gadżet doda golfiście jeszcze więcej animuszu i elegancji.

Czyściki i liczniki golfowe

Kolejne akcesoria golfowe to czyściki do kijów. Po każdej grze, a szczególnie w gorszych warunkach, należy dobrze wyczyścić kije golfowe. Do tego celu służą specjalne czyściki, za których pomocą usuwane zostają z powierzchni kija zaschnięte resztki ziemi czy inne zabrudzenia. Czyściki wykonane są m.in. z miękkiego włosia lub z metalu, aby móc dobrać odpowiedni rodzaj do stopnia i rodzaju zabrudzenia.

Liczniki golfowe to kolejne gadżety niezbędne dla gracza. Liczą uderzenia na dołku oraz służą do liczenia puttów. Tradycjonaliści wolą dokonywać pomiarów swoich wyników za pomocą tradycyjnych koralików, dlatego wybór musi być uzależniony od potrzeb.

Akcesoria golfowe
akcesoria do golfa titleist

Tuby i wędki do piłek

Na polu golfowym zawsze można znaleźć sporo porozrzucanych piłeczek. Czasami trzeba poświęcić sporo czasu, aby je wszystkie pozbierać (co czasami jest niemożliwe). Sporym ułatwieniem podczas zbierania piłek jest tuba, w której są przegródki na podręczne gadżety. Duży wybór tub pod względem pojemności i designu to gwarancja udanych i szybki zakupów.

Kolejne akcesoria golfowe stanowią wędki, które służą do wyciągania piłeczek z trudno dostępnych miejsc. Bez pomocy wędki trudno jest wyjąć piłkę np. z wody. Tego typu sprzęt zaopatrzony jest w praktyczny koszyk, który ułatwia uchwycenie piłki.

Oprócz ww. akcesoriów golfowych doświadczony gracz ma zawsze ze sobą ręcznik z dobrej jakości chłonnego materiału, znaczniki do oznaczania piłek, uchwyty i bidony na wodę, siedziska, a także aplikacje golfowe, które ułatwiają przeprowadzenie każdego treningu.

Artykuł sponsorowany

#kapitalnebabki
Share