Czy wiesz jak zrobić prasowanki na ubraniu?

prasowanki na koszulkę

Ten nietuzinkowy element zwany prasowanką może sprawić, że ujrzysz na twarzy Twojego dziecka szeroki uśmiech. Jest to bardzo łatwy sposób na oryginalną ozdobę koszulki, a także wielu innych ubrań. Ta z pewnością wspaniała metoda wprowadzi nutę świeżego elementu do garderoby Twojego dziecka. Poprzez taką naszywkę stara i nudna koszulka może nabrać nieco ciekawszego charakteru. To właśnie dzięki niej możesz ukryć także wszelkie uszkodzenia i zabrudzenia, którym uległy ubrania. 

Dużym plusem jest to, że można wykonać taką prasowankę na koszulce w bardzo łatwy sposób! 

Jak wykonać prasowankę? 

Ten stylowy element najkorzystniej jest wykonać na przyjemnej w dotyku, bawełnianej koszulce. Wzór prasowanki na koszulkę jaki Cię interesuje możesz stworzyć sam w wybranym programie lub znaleść jeden z gotowych wzorów w Internecie. Potrzebny będzie Ci także papier transferowy na którym należy wydrukować wybrany obrazek. Możesz w tym celu użyć zwyczajnej drukarki, którą masz w domu. Pamiętaj, aby wzór wydrukowany był w odbiciu lustrzanym, aby w efekcie końcowym odpowiednio się prezentował. 

Po wydrukowaniu wzoru, zabierz się za przygotowanie materiału. Przede wszystkim zacznij od dokładnego wyprasowania koszulki, ponieważ to pozwoli Ci uniknąć nierówno przyklejonej grafiki. ( Warto użyć funkcji pary ) Wytnij wzór i umieść w wybranym miejscu. Następnie ponownie wyprasuj koszulkę, ale tym razem wraz z prasowanką. Pamiętaj, aby robić to delikatnymi, ale szybkimi ruchami. Ważne, aby żelazko zbyt długo nie pozostawało w jednym miejscu, ponieważ wysoka temperatura potrafi uszkodzić ubranie lub samą naszywkę. Możesz użyć papieru do pieczenia, aby zabezpieczyć prasowankę. Po wyprasowaniu ostrożnie odklej wierzchnią (śliską) warstwę papieru. Na koszulce powinien pozostać wybrany przez Ciebie wzór.

Jak dbać o koszulkę z prasowanką?  

Jeżeli chcesz, aby prasowanka wyglądała świeżo przez długi czas to warto prać koszulkę ręcznie w średniej temperaturze. Korzystne będzie także odwrócenie ubrania na lewą stronę. Gdy decydujesz się jednak na pralkę, to ustaw niską temperaturę ( 30 stopni) i zadbaj, aby funkcja wirowania była wyłączona. Nie wieszaj koszulki na gorącym kaloryferze, ponieważ może uszkodzić to nadruk. 

Jak pozbyć się prasowanki? 

Jeżeli jednak prasowanka ulegnie zniszczeniu lub nie przypadnie nam do gustu możemy usunąć ją w łatwy sposób. Ustawiamy na żelazku nie za wysoką temperaturę, która pozwoli nam jedynie ogrzać wierzchnią część ubrania. Prasujemy materiał przez papier do pieczenia. Następnie stopniowo staramy się usuwać wzór przy pomocy pęsety albo nożyka. Aby dokładnie usunąć prasowankę należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nie w każdym przypadku schodzi ona od razu.  

Artykuł sponsorowany

#kapitalnebabki
Share