Jak zachować bujną czuprynę?
Gdy patrzymy na zdjęcia dziadków czy ojców to aż trudno czasem uwierzyć, że mieli tak bujną czuprynę. Mężczyźni, mimo iż głośno o tym nie mówią przeżywają wypadające włosy i pojawiające się zakola czy też łysinę. Każdy chciałby zachować piękne i lśniące włosy, które świadczą o zdrowiu i witalności. Dostępne na rynku produkty lecznicze, dają nadzieję na zatrzymanie procesu wypadania włosów, dlatego mężczyźni coraz częściej po nie sięgają.
Słów kilka o przyczynach
U niektórych mężczyzn problem z łysieniem zaczyna się dość wcześnie. Jak wynika ze statystyk, co trzeci mężczyzna między 25 a 40 rokiem życia zaczyna łysieć. Przyczyny wypadania włosów są różne. Jako główne czynniki wpływające na utratę włosów, wymienia się uwarunkowania genetyczne, niewłaściwą dietę oraz sposób życia. Niektórzy przedstawiciele płci męskiej otrzymują w spadku gen łysienia. Dziedziczony gen odpowiada za utratę włosów u 2/3 mężczyzn, uskarżających się na przypadłość. Zazwyczaj zaczyna się w okolicy skroniowo-czołowej i tworzą się zakola. Najczęściej problem z łysieniem pojawia się około 40 roku życia. W ciężkiej postaci może się zacząć już u szesnastolatka. Przyczyną utraty włosów jest również nieprawidłowa dieta, uboga w witaminy i mikroelementy. Nie bez znaczenia jest sposób życia. Utrata włosów może być wynikiem silnego stresu, przeżywanego przez dłuższy okres.
Sposoby leczenia
Z racji tego, że włosy mogą zacząć wypadać u każdego mężczyzny w innym wieku, gdy tylko zauważasz, że coraz więcej zostaje ich na grzebieniu, powinieneś zacząć działać. Czas działa na Twoją korzyść, bez względu na to, czy masz dwadzieścia czy czterdzieści lat. Na początek w łazience na stałe powinny zagościć kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów ze skłonnością do wypadania. Szampony i odżywki bogate w proteiny, keratynę, witaminy A, E, B6, miedź i cynk. Profesjonalne kosmetyki wspomagają odbudowę cebulek, które uległy uszkodzeniu, ponadto wzmacniają włosy, chroniąc przed wypadaniem. Codzienna pielęgnacja przyniesie efekty w krótkim czasie. Jeśli jednak to nie pomaga, konieczna jest wizyta u specjalisty. Przede wszystkim określi on przyczyny wypadania włosów i przepisze właściwe tabletki. Najczęściej przy leczeniu dermatolodzy stosują środki zawierające w składzie Minoksidil oraz Amineksil. Wpływają one na zwiększenie ukrwienia skóry głowy, co powoduje porost włosów.
Jeśli powyższe metody nie przynoszą skutku, należy zastanowić się nad laseroterapią, mezoterapią i przeszczepem włosów.