Pielęgnacja włosów zimą – kosmetyczne must have

Piękne i zdrowe włosy to marzenie każdej z nas. Niezależnie od pory roku chcemy, by zawsze były mocne, lśniące i dodawały nam pewności siebie. Zima, a wraz z nią minusowe temperatury, wiatr oraz suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, mogą źle wpływać na kondycję naszych włosów. W tym okresie warto szczególnie się o nie zatroszczyć. Jaka jest recepta na mocne i bujne włosy w mroźne dni? Poznaj zasady zimowej pielęgnacji włosów i ciesz się urokami zimy!

Pielęgnacja włosów zimą – co im szkodzi?

Mimo iż zima to niewątpliwie piękna pora roku, nie jest sprzyjająca dla naszych włosów. Nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak mogą negatywnie wpłynąć na strukturę włosów i osłabić ich cebulki. Gwałtowne zmiany temperatur, które zawdzięczamy na przemian mroźnemu powietrzu na zewnątrz oraz ciepłemu i suchemu w pomieszczeniach powodują przesuszanie się włosów. Nie bez znaczenia jest też noszenie czapki, przez którą stają się oklapnięte i częściej się przetłuszczają oraz szalika, który może je uszkodzić na zewnątrz.

Mycie włosów – stosuj delikatne szampony i nawilżające odżywki lub maski

Kosmetyki do mycia włosów zawsze powinny być dopasowane do naszej skóry głowy i włosów. Również sprawą indywidualną jest częstotliwość mycia włosów, dla jednych z nas będzie to mycie codzienne, dla innych raz w tygodniu, w zależności od stopnia przetłuszczenia. Eksperci zgodnie twierdzą, że do zimowej pielęgnacji włosów i skóry głowy najlepiej wybierać łagodne i oparte na naturalnych składnikach szampony do włosów nawilżające. Po umyciu warto nakładać na nie, nawilżającą odżywkę lub maskę, które dodatkowo będą chroniły włosy. Ważne, żeby w swoim składzie nie zawierały składników obciążających, jak parabeny, SLSy czy silikony.

mycie włosów

Oczyszczanie włosów i głowy – rób peelingi do skóry głowy

Czasami samo mycie głowy szamponem nie wystarczy. Codzienne noszenie czapki mocno przetłuszcza włosy, co wpływa na nadmierne produkowanie sebum. Do usunięcia sebum oraz pozostałości kosmetyków i zanieczyszczeń idealnie nadają się peelingi do skóry głowy. Kupione gotowe produkty lub wykonane samodzielnie na bazie naturalnych olejów oprócz działań oczyszczających wyraźnie wzmacniają skórę głowy, pobudzają cebulki do pracy, a tym samym włosy do wzrostu.

Regeneracja – wypróbuj ampułki, toniki i wcierki do włosów

Szczególne miejsce w zimowej pielęgnacji włosów znajdują wszelkie kosmetyki dla osób zmagających się z wypadaniem włosów oraz chcących je szybko zapuścić. Niekwestionowanymi faworytami na porost włosów oraz przeciw wypadaniu są m.in. ampułki, toniki i wcierki do włosów. Taki zastrzyk energii zawarty w naturalnych preparatach połączony z masażem skalpu wpływa na wzmocnienie cebulek, znacząco ogranicza ich wypadanie i pobudza do szybkiego wzrostu.

Nawilżanie – przetestuj olejki do włosów

Maski i odżywki zapewniają naszym włosom odpowiednią ochronę, jednak zimą domagają się one również dodatkowego odżywienia. Warto w mroźnych miesiącach do swojej kosmetyczki zaprosić naturalne lub oferowane przez marki fryzjerskie olej do włosów. Stosowane 1-2 razy w tygodniu przed myciem lub pozostawione na włosach na noc wspomogą nawilżenie, dodadzą blasku i zabezpieczą je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

olejek do włosów

Suszenie włosów – zainwestuj w suszarkę z jonizacją

Zimą częściej decydujemy się na suszenie włosów w sposób mechaniczny. W większości domów znajdują się suszarki z metalową płytką, które używane regularnie mogą oprócz suszenia pozbawiać ich nawilżenia, a w konsekwencji przesuszać. Warto kierować na mokre włosy chłodny nawiew i unikać gorącego powietrza. Alternatywą dla starszych modeli jest suszarka nowej generacji z jonizacją. Taki sprzęt jest bezpieczny dla włosów, nie uszkadza ich i sprawia, że są gładsze i zdrowsze.

Anna Abramowska

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Za nami wyjątkowa Konferencja we Wrocławiu, która odbyła się w…