Metoda Wealth Dynamics – Twoja droga do bogactwa!

Ile dróg prowadzi do zdobycia bogactwa? Wiele osób uważa, że jest ich tak dużo, że nie są one do pokonania. Jednak Dynamika pokazuje, że tak naprawdę istnieje tylko osiem, a jedna z nich jest idealna dla Ciebie! To twoja naturalna ścieżka, związana z Twoimi indywidualnymi możliwościami i talentami. Tu pomoże ci metoda Wealth Dynamics. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj wywiad z Anną Stępień-Kraska, edukatorką i coachem finansowym, przedsiębiorczynią, inwestorką, szkoleniowcem.

Ewelina Salwuk-Marko: Co to takiego Wealth Dynamics?

Anna Stępień-Kraska: Wealth Dynamics opracował Roger James Hamilton i jest to narzędzie psychometryczne, które na podstawie naszych odpowiedzi określa najbardziej naturalne dla nas zachowania i predyspozycje w kontekście przedsiębiorczości. Pomimo, że jest to bardzo młoda metoda, zyskała uznanie wśród przedsiębiorców na całym świecie. Opiera się na pracy Carla Gustava Junga i publikacji z 1921 roku „Typy psychologiczne” które wywodzą się z obserwacji naturalnych cyklów przyrody chińskich naukowców z przed 5000 lat, znane pod nazwą I-Ching. Hamilton, urodzony w Hong Kongu, miał bezpośredni dostęp do tamtejszej kultury, dlatego dostrzegł elementy, które opuścił Jung w swojej pracy i zaimplementował je w swojej metodzie Wealth Dynamics. System łączy się z pięcioma chińskimi elementami oraz chińską koncepcją flow tworzącym się dzięki występującym na przemian połączeniom pomiędzy przeciwnościami.

Wealth Dynamics dzieli wszystkie strategie odnoszenia sukcesu na osiem dróg, które określają tytuły profili: Creator, Star, Supporter, Deal Maker, Trader, Accumulator, Lord, Mechanic. Krótki opis poszczególnych profili można przeczytać tutaj.

Chyba to coś innowacyjnego. Niewiele osób sie tym zajmuje?

I tak i nie. Jest wiele osób, które znają tę metodę i stosują, implementując w swoim życiu, w firmach czy korporacjach jak również w procesach mentoringowych czy coachingowych. Mało kto natomiast ma dostęp do oryginalnego testu, który jest dostępny jedynie przez platformę GeniusU i który zapewnia nam szczegółowy opis naszego wyniku. Są też osoby, które na podstawie Dynamiki stworzyły swój uproszczony test, czasem zmieniły nazwy poszczególnych profili i również funkcjonują na rynku. Barierą dla Polaków są koszty licencyjne jakie trzeba ponosić, aby oficjalnie pracować z tym narzędziem.

Anna Stępień-Kraska
Anna Stępień-Kraska

Jak wygląda sesja, całe wprowadzenie z Wealth Dynamics?

Podczas pierwszej sesji, tak zwany debrifing, omawiamy przede wszystkim wszelkie wątpliwości, które ewentualnie pojawiły się w czasie zapoznawania się z raportem po badaniu oraz poziom akceptacji wyniku. Analizujemy, jak manifestuje się dany profil na linii życia i czy wykorzystywane były jego mocne strony czy cienie. Najważniejsze jest, aby uświadomić jaki potencjał znajduje się w danym profilu i jakie możliwości nam daje. Można wówczas łatwo odróżnić jakie sytuacje są dla nas okazją, a jakie mogą być pułapką.

Co nam to daje? Jak możemy to wykorzystać?

Po zrozumieniu swojego profilu przychodzi świadomość, dlaczego pewne rzeczy pomimo bardzo dużych inwestycji czasowych nie przynoszą nam oczekiwanych rezultatów, a inne choć uważamy za coś oczywistego przynoszą nam „blask chwały”. Dla mnie osobiście największy efekt przyniosła mi świadomość różnic pomiędzy profilami. Jest to wiedza warta miliony, gdy wiesz, jak dobierać sobie współpracowników, partnerów i tworzyć efektywny zespół. To tylko dwa aspekty, które mi dały największe rezultaty, a jest ich dużo więcej.

Wealth Dynamics Spectrum. 27 etapów, 9 poziomów, 3 pryzmaty. Co nam on ofiaruje?

Wealth Dynamic Spectrum jest rozwinięciem powyższego narzędzia i przedstawia bardzo konkretnie drogę przedsiębiorcy od fundamentów, w których mamy ogarnąć podstawowe kwestie w naszym życiu po ogólnoświatowe uznanie i zarządzanie ogromnymi organizacjami. Nasza podróż ma trzy znaczące pryzmaty: fundamentalny, przedsiębiorczy oraz alchemiczny. W każdym z tych pryzmatów mamy trzy poziomy. Aby dostać się z pierwszego, podczerwonego poziomu na szczyt mamy do wykonania 27 konkretnych kroków lub jak ja lubię to nazywać misji, po wykonaniu których wchodzimy na kolejny poziom. Każdy profil będzie tę drogę pokonywał inaczej w zależności od swoich predyspozycji.

Jak wygląda Wealth Spectrum Dynamics możecie zobaczyć tutaj.

Dlaczego to takie ważne?

Nie działamy po omacku budując swoją działalność. Mamy dużo większą świadomość siebie oraz na jakie elementy przy budowaniu firmy zwrócić uwagę i w jaki sposób nimi zarządzać. Mamy też jasno wytyczoną drogę z konkretnymi zadaniami do wykonania. Wiemy więc o co i w jakiej kolejności należy zadbać, aby stale rozwijać naszą działalność.

Kto może skorzystać z tej wiedzy?

Tak naprawdę jest ona dla każdego. Nawet jeżeli nie mamy w planach budowania wielkiej firmy tę wiedzę można wykorzystać w każdym obszarze naszego życia. Pani w przedszkolu, nauczycielka w szkole, rodzic może dużo łatwiej i umiejętniej dostrzec preferencje podopiecznych i pobudzać ich potencjał. Sprzedawcy dostrzegając preferencje klientów łatwiej dopasują do nich ofertę oraz język komunikacji. Pilot turystyczny będzie wiedział na jakich elementach mocniej się skupić na danym wyjeździe i jak podejść do turystów, którzy z nim jadą. Przykładów mogę przytaczać dla każdego zawodu i stanowiska.

Jak to jest, można skorzystać z warsztatów grupowych i z indywidualnych?

Można grupowo, można indywidualnie zależy jaki jest bieżący cel i jak ktoś chce pracować. Praca grupowa wskazana jest na pewno dla zespołów, które chcą być efektywniejsze. Warsztaty w grupie nawet jeżeli nie jest to współpracujący zespół daje nam o wiele szerszy kontekst i możliwość dostrzeżenia niuansów pomiędzy profilami co przyspiesza indywidualne efekty.

Dziękuję za rozmowę.

Anna Stępień-Kraska

ASANKA Anna Stępień-Kraska

Edukatorka i coachka finansowa, przedsiębiorczyni, inwestorka, szkoleniowiec

Jest jedną z nielicznych w Polsce certyfikowaną coachką metody Sacred Money Archetypes® by Kendall SummerHawk, Flow Consultantką metodologii Talent i Wealth Dynamics by Roger Hamilton, oraz certyfikowaną coachką Instytutu Gallupa. Prowadzi szkolenia finansowe oraz sesje coachingowe i mentoringowe umożliwiające poprawę relacji z pieniędzmi oraz uświadomienie sobie drzemiącego w naszych talentach potencjału. www.asanka.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Piękne i zdrowe włosy to marzenie każdej z nas. Niezależnie…