Jakie są najlepsze sposoby na zaparcia?
Dolegają Ci zaparcia? Nie wiesz, jak się ich pozbyć? Zapraszamy do lektury! Zaparcia to dolegliwość, która jest bardzo kłopotliwa i wstydliwa. Poznaj sprawdzone sposoby na zaparcia!
Problemy z wypróżnianiem
Zaparcia mogą dotknąć każdego z nas, dolegliwość ta występuje w sytuacji, kiedy jelita nie pracują w prawidłowy sposób. Wywołuje to duży dyskomfort, mogą także pojawiać się bóle brzucha w trakcie wizyt w toalecie. Problemy z wypróżnianiem określa się mianem zaparć w przypadku braku defekacji powyżej 3 dni i mniej niż dwa razy w tygodniu, a stolec jest twardy.
Przyczyny zaparć mogą być bardzo zróżnicowane, na szczęście istnieje co najmniej kilka sprawdzonych sposobów, aby się ich pozbyć. Jednym z polecanych jest zażycie preparatu Xenna, w pierwszej kolejności skupimy się jednak na domowych metodach na zaparcia.
Jak poradzić sobie z zaparciami?
Najważniejszą zasadą, której należy przestrzegać, aby poradzić sobie z zaparciami, jest niewstrzymywanie wypróżnień. Pamiętaj, że jelito grube najintensywniej pracuje o poranku, dlatego właśnie to najlepszy czas na „dłuższe posiedzenie”. Nie idź do toalety w pośpiechu, zarezerwuj sobie rano choć kilka chwil, aby spokojnie załatwić swoje sprawy – w ten sposób zwiększysz szansę na skuteczne wypróżnienie.
Kolejny sprawdzony sposób to korekta swojej diety. Często wpływ na pojawienie się zaparć ma nieodpowiedni jadłospis. To, co spożywasz, w istotnej mierze oddziałuje na pracę Twoich jelit. Jeśli uwielbiasz potrawy z dużą ilością tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów, możesz mieć problemy z zaparciami, gdyż produkty te długo zalegają w żołądku i jelitach.
Bardzo ważne jest również spożywanie produktów bogatych w błonnik pokarmowy. Jego zadaniem jest pobudzenie przewodu pokarmowego do pracy, dzięki czemu łatwiej i częściej możesz się wypróżniać. Aby jednak błonnik faktycznie spełniał swoje zadanie, musisz pić dużo wody – przynajmniej 2 litry dziennie.
Staraj się unikać jedzenia w pośpiechu. Zasadniczo uznaje się, że uregulowanie trybu życia korzystnie wpływa na regularne wypróżnienia. Jeśli jesz na szybko, pokarm nie będzie dokładnie pogryziony i przerzuty, przez co więcej czasu zajmie jego trawienie.
Xenna na zaparcia
Jeżeli powyższe metody nie przyniosą oczekiwanych rezultatów lub po prostu chcesz spróbować czegoś, co zadziała szybciej, polecana jest np. Xenna herbata. Xenna na zaparcia może być podawana od 12. roku życia, a pierwsze efekty leku Xenna herbata powinny być odczuwalne już po upływie 8–12 godzin.
Jak przyrządzić herbatkę Xenna? To bardzo proste. Wystarczy włożyć saszetkę Xenna do szklanki i zalać 200 ml wrzątku. Całość powinna zaparzać się przez około 10 minut, po tym czasie wywar jest gotowy do wypicia.
Artykuł sponsorowany